Raudonomis nosimis pasipuošė žinomi žmonės ir miesto skulptūros

„Šypsenos padeda sveikti“ ambasadorė atlikėja Ieva Narkutė ir „Biplan“ nariai
„Šypsenos padeda sveikti“ ambasadorė atlikėja Ieva Narkutė ir „Biplan“ nariai
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-18 14:46
AA

Kovo 18-oji – Tarptautinė Raudonos nosies diena. Kuo ji ypatinga? Užsidedi raudoną klouno nosį ir eini linksminti visų sutiktų žmonių, bet pirmiausiai – vaikų, kurie, už lango bundant pavasariui, serga ir guli ligoninėje. Juk žinome, kad tikra šypsena – pats geriausias vaistas. Kadangi didžiausias dėmesys skiriamas sergantiems vaikams, lankomasi ir ligoninėse, ir kūdikių namuose. 100 tūkst. vaikų - tiek per aštuonerius metus Lietuvoje aplankė Raudonosios nosys - gydytojai klounai.

Sekmadienį visame pasaulyje minimą Raudonosios nosies dieną švęsti, nusifotografuojant su raudona klouno nosimi ir pasidalijant asmenuke socialiniais tinklais su grotažyme #ŠYPSENOSpadedasveikti, kvietė kampanijos „Šypsenos padeda sveikti“ ambasadorė, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė.

Idėja prajuokinti mažuosius ligoniukus, pakelti jiems nuotaiką, kad greičiau sveiktų, 1988 m. gimė britų humoristams. Susibūrę kartu jie sukūrė vaikams skirtą programą ir prisilipdę raudonas nosis patraukė per ligonines. Linksmą sumanymą netruko nusižiūrėti kitų šalių geranoriški ir norintys vaikus džiuginti žmonės. Raudonų nosių, juoko ir džiaugsmo diena dabar minima ir JAV, ir Rusijoje, ir Australijoje, ir Vokietijoje, ir Kinijoje, ir Lietuvoje...

„Shutterstock“ nuotr./Raudonos nosies diena Niujorke

Lietuvoje ši diena dažniausiai siejama su vaikais ligoniukais, kai daktarai persirengia, užsideda raudonas nosis ir eina linksminti mažųjų. Vaikai tokią akciją priima labai linksmai, nes visada nustemba, gera nuotaika išlieka visą dieną, o įspūdžiai – ilgam. O kaip kitaip – juk vaikai nemoka slėpti emocijų.

Šios dienos simbolis – raudona klouno nosis – per laiką keitėsi. Iš pradžių, 1988-aisiais, tai buvo tiesiog paprasta plastikinė raudona nosis. Vėliau sumanyta jas gaminti kuo įvairesnes, spalvingesnes, su įdomiais atributais. O kodėl gi ne, jei vaikams nuo to bus linksmiau. 1997 metais buvo medžiaginė iš siūlų, 2003 ir 2005 metais nosis turėjo spalvingus plaukus. 2007-aisiais buvo pagaminta iš minkštos medžiagos, kurią paspaudus ji įlinksta ir grįžta į atgal.

Prie iniciatyvos per daugelį metų prisijungė daugybė garsių žmonių, kuriems rūpi, kaip jaučiasi vaikai. Pavyzdžiui, Jane Lynch, Eltonas Johnas, Robbie Williamsas, Victoria Beckham, Keira Knightley ir daugybė kitų aktorių, muzikos atlikėjų stengiasi šią dieną skleisti gėrį.

Visame pasaulyje žmonės aktyviai ruošiasi Raudonos nosies dienai: ne tik gamina linksminančius atributus, bet ir organizuoja įvairius renginius, bėga maratonus, dalija vaikams dovanas, įtraukia juos į linksmus žaidimus. Siūloma važinėti po mokyklas, darželius, vaikų namus, ligonines, kur guli sunkiomis ligomis sergantys vaikai. Stengiamasi surinkti pinigų, kad būtų galima paremti sergančius ir kitaip gyvenimo nuskriaustus vaikus.

„Shutterstock“ nuotr./Raudonos nosies diena Niujorke

Norite prisidėti? Net jei ir specialiai nesiruošėte šiai dienai, galite kaip nors ypatingai pralinksminti savo ar giminaičių vaikus. Galbūt jūsų kaimynystėje gyvena ne itin laimingas vaikas? Pradžiuginkite jį, pasidalykite geromis emocijomis. Pajusite, kaip smagu ne tik būti nudžiugintam, bet suteikti laimės kitiems, o ypač patiems mažiausiems.