Raudonomis nosimis pasipuošusios Karina Krysko, Renata Norvilė ir Mia ragins aukoti skurstančioms šeimoms

Karina Krysko ir Renata Norvilė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Karina Krysko ir Renata Norvilė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-04-10 09:15
AA

Antradienio vakarą BTV televizijos studijoje būriavosi žinomos moterys – Karina Krysko-Skambinė, Vilija Pilibaitytė-Mia, Renata Norvilė ir Agnė Zacharavičienė filmavosi Raudonos nosies dienos labdaros koncerto anonsuose bei ragino aukoti vargstantiems.

Gegužės 2-ąją BTV televizija tiesiogiai transliuos Raudonos nosies dienos labdaros akcijos finalinį koncertą, kurio metu žiūrovams pasirodys žinomiausi šalyje dainininkai ir atlikėjai. Beveik mėnesį televizijoje suksis trumpi akciją afišuojantys reklaminiai klipai – žinomos moterys žiūrovams diktuos telefono numerius, kuriais skambindami šie galės aukoti pasirinktas pinigų sumas.

Šiais metais Raudonos nosies dienos labdaros akcija organizuojama siekiant rinkti lėšas paramai skurstančioms šeimoms. Projektas įgyvendinamas drauge su „SOS vaikų kaimai“, surinkti pinigai bus skirstomi šios įstaigos globojamoms šeimoms.

Žinomos moterys filmavosi Raudonos nosies dienos vaizdo klipuose (23 nuotr.)
+17

Raudonos nosies diena populiari visame pasaulyje, 2012-aisias pirmą kartą buvo rengiama ir Lietuvoje. Pasaulinė iniciatyva kilo Didžiojoje Britanijoje 1988-aisiais, kai garsiausi komikai paskelbė vieną dieną skirsiantys skurstantiems vaikams. Iš idėjos įkvėpimo sėmėsi ir paprasti gyventojai bei pasaulinio masto žvaigždės Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Suomijoje.

Nors šįmet pasaulis Raudonos nosies dieną jau spėjo paminėti, o kelios akcijos organizuotos ir Lietuvoje, BTV nepabijojo pasivėlinti – nutarė, jog žengiant į vasarą renginys gali būti dar smagesnis.

Aukoja, kai tik gali

Pačios akciją anonsuoti ir prie jos prisidėti sutikusios garsenybės visos kaip viena tvirtino – aukoti vargingiau gyvenantiems ar bėdos prispirtiems, o ypač vaikams, žinomos šalies moterys išties linkusios.

„Aukoti stengiuosi. Žinoma, ne kasdien, tačiau net jei ir prie parduotuvės kas paprašo paramos, duodu. Manau, visada reikia padėti – nepagailėti centų ar litų, nes juk ne veltui žmogus prieina. Kas žino – jei neduosi, gal kas tavo gyvenime negero nutiks“, – portalui Žmonės.lt sakė reklaminiame klipe nusifilmavusi K.Krysko-Skambinė.

Karina Krysko / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Moteris kaskart paaukoja ir televizijos organizuojamoms labdaros akcijoms, tikisi, jog aukojami pinigai išties pasiekia adresatus. Šiuo metu svarsto apie galimybę paaukoti savo drabužius tiems, kam jų reikia labiau. „Tų drabužių tiek prisikaupė, o aš jų tikrai nevilkėsiu. Manau, kam nors jie gali praversti labiau nei man“, – tikino dainininkė.

Taip pat ir V.Pilibaitytė-Mia – aukoja kai tik gali, o ir būdų originalių randa. „Kiek tik vyksta akcijų, visose dalyvauju. Paaukoju visiems – ir vaikams, ir senelių namams, ir vargstančioms šeimoms“, – patikina dainininkė.

Mia pripažįsta žinanti daug skurstančių šeimų, kurioms nuolat stengiasi ištiesti pagalbos ranką. „Kai noriu išmesti vaiko rūbus, niekad jų nemetu į konteinerį – supakuoju ir padedu šalia. Dažniausiai jų ten labai greitai nelieka. Taip pat darau ir su indais, o visai neseniai prie konteinerio padėjau virtuvės kombainą – man jo visai nereikia, jis tik užima vietą“, – pasakoja Mia.

Karina Krysko / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Dainininkė ragina darant gerus darbus nesitikėti atlygio. „Kai duodi, nereikia tikėtis gauti atgal. Likimas grąžins atgal kai reikės, dešimteriopai. Niekad kam nors duodama nesitikiu, kad anksčiau ar vėliau jis man padės. Tiesiog gera dovanoti, padėti – tai, kad žmogus šypsosi, padėkoja, yra daug daugiau nei kitoks atlygis“, – jautriai svarstė V.Pilibaitytė-Mia.

Būdų aukoti randa ir R.Norvilė. Tiesa, kaip ir V.Pilibaitytė-Mia, nebūtinai pinigais. Bet prieš aukodama kritiškai įvertina, ar tikrai šiam žmogui parama būtina. „Būdų aukoti randu įvairiausių – nebūtinai pinigais, o, pavyzdžiui, drabužiais, jei kam nors jų tikrai reikia, o mano namuose jie tiesiog dulka. Aukoju televizinėms akcijoms – pavyzdžiui, vaikams niekad negaila. Jei pamatau skurstančią močiutę, kuri prašo pinigų, atsižvelgiu, kad tai nebūtų alkoholio paliestas žmogus, ir paaukoju“, – sako R.Norvilė.

Moteris įsitikinusi: du, penki ar dešimt litų jos gyvenime daug nepakeis, o kitam pakeisti gali. „Gal kažkas tą minutę turės pavalgyti už tuos pinigėlius, o gal įsigis tai, ko labiausiai reikia. Padedu, jei tik galiu“, – patikina R.Norvilė.

Karina Krysko / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.