Raudonos nosies dienai neabejinga Karina Krysko-Skambinė: „Dovanoti gerumą – būtina“

Karina Krysko-Skambinė aplankė Dominyką / BTV nuotr.
Karina Krysko-Skambinė aplankė Dominyką / BTV nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-04-11 10:05
AA

BTV Raudonos nosies diena turi dar vieną pagalbininkę. Prie gerumo akcijos prisijungė dainininkė Karina Krysko-Skambinė.

Karina, atvykusi į svečius pas mažą berniuką, tiesiog neteko žado išgirdus, kad jis į mokyklą eina pėsčias. Ne dėl to, kad pėsčias, dėl to, kad Dominykas tuos keturis kilometrus iki mokyklos turi nušuoliuoti ant vienos kojos. Kita jo koja – amputuota nuo pat gimimo. Karina, išgirdusi visą šeimos istoriją, buvo tiesiog priblokšta, ir pasižadėjo, kad padėsianti skurdžiai gyvenančiai šeimai, kuo galėsianti.

Dominykas labai mėgsta piešti ir rašyti. Laisvalaikiu kuria pasakėles, vieną iš jų paskaitė ir garsiai dainininkei. Tačiau jis, deja, negali mėgautis gyvenimu taip kaip jo bendraamžiai. Berniukas jau ištvėrė gausybę operacijų. Operuotis jam reikėjo tam, kad pritiktų protezas, ir jis galėtų nors kartais nušuoliuoti į mokyklą. Karina išgirdus Dominyko istorija neslėpė liūdesio ašarų. „Jis – toks protingas ir talentingas berniukas“, – po apsilankimo sakė ji.

Atlikėjai buvo ypač skaudu pasišnekėjus su Dominyko mama. „Žinokit, aš negaliu rasti darbo net pusei etato. Dažnai būna, kad Dominyko protezas sulūžta ir man tenka staigiai lėkti į mokyklą jo pasiimti. Tai nepatinka jokiam darbdaviui“, – pasakojo berniuko mama Alina. Berniuko protezas labai dažnai lūžta, dar dažniau nutrina jo mažą kojytę iki kraujo. Jam į pamokas tenka eiti kenčiant siaubingus skausmus. Tačiau tai nesustabdo entuziastingo berniuko kuris svajoja apie savo kompiuterį. Tam, kad galėtų su mokytoju bendrauti internetu ir taip mokykloje neatsiliktų.

Karinos Krysko-Skambinės akyse suspindo ašaros. Moteris atvežusi pilną maišą dovanų, pažadėjo ir toliau rūpintis Dominyku, kuris jai krito į širdį. „Vaikui  labai reikia mūsų pagalbos. Matosi, kad berniukas geras ir nori mokytis. Tikiuosi, kad žmonės neliks abejingi, negailės to lito, duos kiek kas gali. Padėkim žmogui užaugti, padėkim realizuoti svajones, kad jam gyventi būtų nors truputį lengviau“, – ragino Karina. Šeima gyvena iš 700 litų Dominyko neįgalumo pašalpos. Pinigų vos lieka maistui ir komunaliniams mokesčiams.

Žinomos moterys filmavosi Raudonos nosies dienos vaizdo klipuose (23 nuotr.)
+17

Šiais metais Raudonos nosies dienos partneris – „Sos vaikų kaimai“. Jie ištisus metus teikia pagalbą ne tik Dominyko, bet ir kitoms panašioms šeimoms, taip pat  konsultuoja tėvus, kad jie tinkamai rūpintųsi vaikais ir išmoktų gyventi savarankiškai. Tačiau to neužtenka. Reikia visų mūsų pagalbos, kad išsipildytų paprasčiausios vaikučių svajonės.

Prie pagalbos akcijos galite prisijungti ir jūs. Dominykui bei kitiems, panašiai likimo nuskriaustiems, meilę, viltį ir šypseną dovanokime kartu. Padėti galite numeriais – 1416 – auka 2 litai,   1419 – auka 5 litai. Gegužės 2 dieną visą akciją vainikuos gražus, vasara kvepiantis paramos koncertas.