„Raudonos nosies dienos“ akciją vainikavusiame koncerte – spalvingi pasirodymai, linksmos nominacijos ir netikėti iššūkiai

Jurijus Smoriginas / Luko Balandžio nuotr.
Jurijus Smoriginas / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-05-02 20:30
AA

Ketvirtadienį gražią, jau tradicija tapusią BTV organizuojamą „Raudonos nosies dienos“ akciją vainikavo įspūdingas paramos koncertas, kurį žiūrovai turėjo galimybę gyvai stebėti prie televizijos ekranų. Šio renginio vedėjais tapę Asta Stašaitytė-Masalskienė bei Marius Jampolskis kartu su nuotaikinga vaikų komisija komentavo ir kartu su žiūrovais rinko smagiausius pasirodymus.

Šiais metais prie akcijos prisijungė milžiniškas būrys atlikėjų bei aktorių, jie pasistengė, kad tai nebūtų įprastas koncertas, kurių televizijos žiūrovams yra parodomas ne vienas.

Vakaro renginyje buvo  visko – spalvingiausių pasirodymų, linksmiausių nominacijų, netikėtų iššūkių ir, aišku, gražių dainų. BTV savo žiūrovams padovanojo  išskirtinę šventę, kurios metu pasirodymus rengė Lietuvos atlikėjai, naujas dainas pristatė įžymūs artistai ir netikėčiausiose situacijose atsidūrė garsiausi komikai.

„Raudonos nosies dieną“ vainikavo paramos koncertas (105 nuotr.)
+99

Šiais metais šio labdaringo projekto ambasadoriais tapo dainininkės Vilija Pilibaitytė-Mia ir Karina Krysko-Skambinė, sutuoktiniai Deividas Norvilas-Deivis ir Renata Voitechovskaja, laidų vedėja Agnė Zacharevičienė, krepšininkai Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai.

Interneto portalo 15min.lt skaitytojai padėjo išrinkti ir apdovanoti patį linksmiausią stebuklą, patį geriausią vaikų draugą, patį skaniausią juoką, patį linksmiausią žmogų ir patį mieliausią artistą. Balsų buvo laukta iki pat gegužės 1-osios 10 valandos, o tada – BTV „Raudonos nosies dienos“ paramos koncerto metu buvo paskelbti mylimiausi herojai.

Pirmojoje nominacijoje „Linksmiausias žmogus“ triumfavo Karolukas ir Kryžmantas už vaikišką naivumą, ieškant gyvenimo tiesų. „Kai rinksite prezidentą, balsuokite už mus“, – kalbėjo Karolukas, o Kryžmantas pridėjo: „Aš dar noriu pasinaudoti progą ir pasakyti, kad parduodu automobilį „Opel“.“

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

Net trims Lietuvos garsenybėms: Jurijui Smoriginui, Agnei Jagelavičiūtei ir Andriui Užkalniui, šis renginys tapo tikru iššūkiu. Jiems teko rimtai padirbėti ir atlikti sudėtingas užduotis dėl kilnaus tikslo.

„Moku ne tik plakti liežuviu, bet ir minti dviračio pedalus. Aš minsiu tiek, kiek reikės, kol pasieksime tam tikrą sumą. Tikiuosi, kad kiekviena sunaudota kalorija bus verta ne vieno ir ne dviejų jūsų litų“, – ragino A.Užkalnis, kuris lipo ant dviračio ir pilnas ūpo mynė pedalus.

Kol A.Užkalnis liejo prakaitą, savo muzikinį pasirodymą po beveik septynių mėnesių pertraukos surengė „69 Danguje“ merginos, kurios susirinkusiems atliko dainą „Angelai“. Po dainos merginos užleido sceną „DiArchy“ šeiminiam kolektyvui, sužavėjusiam žiūrovus įvairiais triukais.

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

Toliau tęsėsi apdovanojimų ceremonija: „Linksmiausio stebuklo“ kategorijoje nepralenkiamas buvo  žodžio kišenėje neieškantis ir visada linksmas Vitalijus Cololo už stebuklingus persikūnijimus. „Skleiskime gėrį, kad Lietuvoje būtų šilta ne tik dėl saulės, bet nuo mūsų pačių. Nelikime abejingi kitiems, o ypač, jei tai – vaikai. Ačiū už šį apdovanojimą“, – dėkojo humoristas. Po jaudinančios Cololo kalbos scenoje pasirodė Violetos ir Viliaus Tarasovų duetas.

Andrius ir toliau mynė dviračio pedalus, o kitas iššūkis teko J.Smoriginui, tačiau jis vis neatskleidė, ką ketina padaryti už tam tikrą žiūrovų paaukotą sumą. Paklaustas, kokia suma jį tenkintų, vyras teigė, kad kuo daugiu, tuo geriau. „Negalima įvertinti vaikiško džiaugsmo, liūdesio, skausmo ar šypsenų pinigais. Raginu lietuvius nepagailėti kelių litų, juk jie jums gyvenimo nesugadins, o šiems vaikams jie gali sukurti svajonių pasaulį“, – kreipėsi į žiūrovus choreografas.

„Noriu sukrėsti Lietuvą. Tuo siekiu visų supratimo, kad dėl vaikų galima padaryti kažką beprotiško. Noriu, kad suprastų, kad artistai ne tik pinigus uždirbinėja, bet ir nori prisidėti, kad mūsų vaikams būtų gerai“, – kalbėjo J.Smoriginas, tačiau vis slapukavo, kokį numerį atliks scenoje šio vakaro metu.

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

Prie Jurijaus ryžto padėti vaikams ir priimti iššūkį prisidėjo A.Jagelavičiūtė, kuri pažadėjo šio renginio metu nusiskusti galvą, jei žiūrovai gausiai aukos likimo nuskriaustiems vaikams.

Toliau tęsėsi apdovanojimai ir „Skaniausiu juoko“ nominacijoje susirungė Violeta Mičiulienė, Asta Baukutė bei Laima Tamulytė. Po labai atkaklios kovos, kurioje kiekvienas skaitytojo balsas buvo lemiamas, laimėjo Mama Rock‘n‘roll. „Gerumas prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Raskime laiko tam. Ačiū labai už šį apdovanojimą“, – dėkojo L.Tamulytė, kuri scenoje pasirodė vilkėdama meškino kostiumą ir surengė mini sporto treniruotę.

„Akcijos, kurios kuria pozityvumą ir padeda kitiems, gyvenantiems sunkiau, priverčia tave jaustis geriau, kad gali skirti laiko ir šiek tiek pinigų. Aš visada stengiuosi prisidėti prie tų dalykų, kuriais tikiu ir matau prasmę. Šaunu, kad aplink atsiranda gerų žmonių, norinčių padėti“, – teigė jau dvejus metus prie akcijos prisidedantis ir salėje tarp susirinkusiųjų sėdėjęs verslininkas Antanas Guoga, kurį į renginį atlydėjo sužadėtinė Eglė Šlapokaitė.

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

Vaikų choras „O lia lia“, broliai Lavrinovičiai bei „Keistuolių teatras“ susikovė „Vaikų draugo“ nominacijoje. Apdovanojimas atiteko Laimos Lapkauskaitės vadovaujamam chorui už tai, kad dvi dešimtis metų jis teikia muzikinį džiaugsmą vaikams.

„Reikia gerai mokytis dainuoti ir šokti“, – teigė viena iš grupės „O lia lia“ narė, atsiimdama apdovanojimų, kai Asta paklausė, ko reikia, kad taptų tokios populiarios, kaip ir šiame kolektyve savo karjerą pradėjusios sesės Puzaraitės. Vėliau scenoje pasirodė atlikėja Vilija Pilibaitytė-Mia, kuri savo lėta ir lyriška daina užbūrė susirinkusius salėje.

Surinkus daugiau nei 230 tūkst. litų, scenoje kaip ir žadėjo pasirodė choreografas J.Smoriginas, kuris pasipuošęs geltonu tutu sijonu atliko „Gulbių ežerą“ primenantį šokį. Jame netrūko dramos bei baleto šokio elementų. J.Smoriginas įrodė, kad dar turi parako ir gali sušokti ne ką prasčiau už jaunuosius šokėjus. „Nelaikyk pinigų kojinėje, Antanai. Atiduok visus juos vaikams, nes jie yra mūsų ateitis“, – po pasirodymo juokavo Jurijus, kreipdamasis į Antaną Guogą.

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

Paskutinėje vakaro nominacijoje „Mieliausias artistas“ susikovė Kristina Kazlauskaitė, Jurijus Smoriginas bei Dominykas Vaitiekūnas. Už ilgametę sceninę veiklą ir Zitą iš Mažeikių šią nominaciją pelnė K.Kazlauskaitė. „Pasiduodu prieš Jurijaus gulbę, nes jei žiūrovai būtų tai pamatę prieš tai, būčiau čia neužlipusi. Niekada nežinai, kada tau prireiks pagalbos, todėl aukokite vaikams“, – teigė aktorė, atsiimdama apdovanojimą.

Pasiekus 239 tūkst. litų ribą, A.Jagelavičiūtė pradėjo ruoštis atsisveikinti su šviesia trumpų plaukų šukuosena. „Pirmą kartą gyvenime netekau žado“, – save veidrodyje po įvaizdžio pokyčių pamačiusi kalbėjo Agnė.

Daugiau nei tris valandas trukusį renginį užbaigė grupės „Studentės“ pasirodymas. Šio koncerto metu buvo surinkta apie 245 tūkst. litų, o dar dvi savaites Lietuvos gyventojai yra kviečiami aukoti ir padėti nelaimės ištiktiems vaikams.

Karolukas ir Kryžmantas / Luko Balandžio nuotr.

„Raudonos nosies dienos“ partneris šiais metais – „Sos vaikų kaimai“. Jie ištisus metus teikia pagalbą socialiai remtinoms šeimoms, taip pat  konsultuoja tėvus, kad jie tinkamai rūpintųsi vaikais ir išmoktų gyventi savarankiškai. Tačiau to neužtenka. Reikia visų mūsų pagalbos, kad išsipildytų paprasčiausios vaikų svajonės.

Prie pagalbos akcijos galite prisijungti ir jūs. Likimo nuskriaustiems, meilę, viltį ir šypseną dovanokime kartu. Padėti galite numeriais – 1416 – auka 2 litai,  1419 – auka 5 litai.