„Red Bull Music Academy“ renginius Vilniuje įkvėpė speigas ir žvaigždės

„Red Bull Music Academy“ vakarėlis / Audriaus Solomino nuotr.
„Red Bull Music Academy“ vakarėlis / Audriaus Solomino nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Speigas lauke, pirtis viduje – maždaug taip trupai galima apibūdinti 16-tus metus po pasaulį keliaujančios muzikos mokyklos „Red Bull Music Academy“ renginius Lietuvos sostinėje. Penktadienį, sausio 24-osios vakarą, muzikantus ir jų draugus sukvietę į Vilniaus planetariumą, akademijos atstovai vėliau persikėlė į naktinį klubą „Opium“.

Beveik tris dešimtmečius veikiančiu vieninteliu šalies planetariumu ypač sužavėtas buvo „Red Bull Music Academy“ komandos narys, už studentų supažindinimą su technika atsakingas italų prodiuseris ir didžėjus Marco Passarani. Jo prašymu sesijos metu skambant muzikai kupole sukosi žvaigždės ir keliavo dangaus kūnai, gausiai susirinkusius vilniečius mintimis nukėlę į vasaros festivalius.

Marco Passarani bei prieš trejus metus akademijoje studijavęs estų kūrėjas Sanderis Mölderis pasidalino daugeliui iš pradžių neįtikėtinai skambančia akademijos idėja, istorija ir galimybėmis, kurias atranda čia studijavę žmonės. Taip pat abu renginio svečiai negailėjo patarimų, kaip užpildyti akademijos atrankos anketą, kad padarytum įspūdį komisijos nariams.

Laiku išsiųsta anketa kartu su kūrybos pavyzdžiu yra vienintelis kelias į kasmet vis kitoje įdomioje pasaulio vietoje vykstančią „Red Bull Music Academy“. Iki šiol joje dalyvavo jau per 800 studentų iš viso pasaulio, kiek mažiau muzikantų, prodiuserių ir atlikėjų yra buvę jos dėstytojais. Kol kas akademijos sąrašuose yra tik viena lietuvė – 2005-aisiais Sietle vykusioje akademijoje viešėjusi DJ Jolita Pabludo, šiuo metu gyvenanti ir karjeros siekianti užsienyje.

Pasibaigus pokalbiams po žvaigždėmis renginio nuotaika persikėlė į klubą „Opium“. Čia prie jau minėtų Marco Passarani ir Sander Mölder prisidėjo ir britas L-vis 1990 – su jo ir „Mondayjazz“ didžėjų pagalba oficialaus sesijos „afterparty“ temperatūra pakilo iki rekordinės.

„Galvojau, kad viską jau žinau ir į planetariumą užsukau tik dėl kompanijos, bet gyvi įspūdžiai, sveika ironija ir net stebėtinai  atviras akademijos atstovų požiūris užgesino mano skepticizmą“, – savaitgaliui baigiantis pasakojo vienas iš Planetariume vakarą leidusių lietuvių muzikos prodiuserių. Jį ir likusius kolegas penktadienio įspūdžiai turėtų įkvėpti pasiaštrinti tušinuką ir pulti pildyti dalyvio anketos. Jų akademijos biuras laukia iki kovo 18-osios, tad laiko susikaupti dar yra.