Reditos Dominaitytės spektaklyje „Špylkos ir šlepetės“ – duoklė moteriškumui

„Knygos teatro“ interaktyvaus spektaklio „Špylkos ir šlepetės“ premjera restorane „Prancūzai“/ Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorė Redita Dominaitytė trečiadienio vakarą publikai dar kartą pristatė ypatingą spektaklį „Špylkos ir šlepetės“. Sostinės restorane „Prancūzai“ žiūrovai ne tik stebėjo, bet ir patys įsitraukė į nepamirštamą programą.

Moteriškumas – štai apie ką kalba spektaklio „Špylkos ir šlepetės“ aktorės Redita Dominaitytė kartu su kolege Renata Kutinaite. 

Šiandien, pasak Reditos, moterys yra be galo aktyvios, tvirtos, dominuojančios. Jos žino savo teises ir dažniausiai į nieką su pagalbos šauksmu nesikreipia. Spektaklis su komedijos prieskoniu ragina visas šiek tiek atsipalaiduoti, prisiminti prigimtines moterų teises.

Dovilės Filmanavičiūtės „Normalios bobos eina OUT“ inciatyva trečiadienį teatro kūrybinė grupė dar kartą pakvietė žiūroves gerai praleisti laiko.

 

„Knygos teatro“ interaktyvaus spektaklio „Špylkos ir šlepetės“ premjera restorane „Prancūzai“/ Gretos Skaraitienės nuotr.

Redita Dominaitytė pasakoja, kad „Šlepetės ir špylkos“ – interaktyvus šou su integruota lietuvių literatūra. Jis pastatytas pagal to paties paties pavadinimo šiaulietės žurnalistės Nijolės Koskienės humoreskų knygą. Leidinys žavi savo daugiasluoksniškumu, pasakojimu apie moterį ir jos pasaulį. 

„Tai yra labai netipinis mūsų „Knygos teatro“ darbas. Žiūrovai dalyvauja spektaklyje, jie tampa personažais, kas kartą pasirodymas būna vis kitoks, nes jame kalbinama ir kviečiama įsijausti į skirtingus vaidmenis vis kitokia publika. Per trumpą laiką mes išsigryninome ir savo tikslinę auditoriją“, – sako Redita.

Aktorė bei režisierė pabrėžia, kad vyrams durys visuomet atviros, tačiau spektaklis vis dėlto yra sukurtas moterims.

„Lietuvėms būdingas kuklumas, o viena iš sudėtingiausių vietų, kai pateikiame užduotį prisiminti savo šiandienines problemas, daugumai – tikras iššūkis apie tai kalbėti, kad ir su humoru. Jos dažnai susikausto ir tuomet, jei šalia sėdi vyrai. Be antrųjų pusių yra paprasčiau, lengviau .“

„Knygos teatro“ interaktyvaus spektaklio „Špylkos ir šlepetės“ premjera restorane „Prancūzai“/ Gretos Skaraitienės nuotr.
Pagrindinė spektaklio herojė Ieva – veikli, žaviai flirtuojanti, nenuspėjamo amžiaus moteris, nuolat įsipainiojanti į komiškas, paradoksalias situacijas ir pasiryžusi nuspręsti, išsiaiškinti čia ir dabar. Tai padaryti jai padeda ištikimos draugės. Žinoma, daugelio moteriškų eksperimentų taikinys yra Adomas ir kiti vyrai keliuose.
 
„Juk gyvenimas  – žaidimas, o vyro ir moters santykius palyginčiau su gracinga šachmatų partija, kur privalu numatyti kelis ėjimus į priekį, na o teatras, manau, tinkamiausia žaidimų aikštelė“, – sako Redita Dominaitytė.

Spektaklio metu į žaidimą įtraukiamos žiūrovės, kurios uždaroje socialinio tinklo Facebook grupėje ir telefonu čia ir dabar mėgina išspręsti labiausiai jas kamuojančias problemas, – praskleidžia spektaklio užkulisus aktorė.
„Knygos teatro“ interaktyvaus spektaklio „Špylkos ir šlepetės“ premjera restorane „Prancūzai“ (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau