Renata Jampolskė baigė drabužių dizaino studijas: „Jei ne Marius, galbūt šiandien diplomo neturėčiau“

Jampolskių šeima ir Renatos Jampolskės kolekcijos modeliai / Raimundo Adžgausko ir Monte Melli nuotr.
Jampolskių šeima ir Renatos Jampolskės kolekcijos modeliai / Raimundo Adžgausko ir Monte Melli nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-21 19:04
AA

Aktoriaus Mariaus Jampolskio žmona Renata Jampolskė birželio 21-ąją prisimins ilgai – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete moteris sėkmingai apsigynė bakalauro baigiamąjį darbą. Birželio 30 dieną diplomą atsiimsianti drabužių dizainerė šypsosi – po įtempto mokslų periodo kol kas net nesinori galvoti apie ateities planus.

„Dabar visi tik apie ateitį ir klausinėja, tačiau, visų pirma, norisi pasimėgauti vasara. Ruduo – pats darbymetis, tai, tikiuosi, susikaupsiu ir apsispręsiu, kuria kryptimi noriu pasukti“, – kalbėdama su Žmonės.lt puikių emocijų neslėpė Renata.

R.Jampolskės baigiamasis darbas – originalios suknelių kolekcijos „Site to site“ pristatymas. Apsiginti baigiamąjį darbą R.Jampolskei teko nuotoliniu būdu. Pasak moters, gynimas tokiu būdu turi ir pliusų, ir minusų.

„Kai matai baigiamąjį darbą gyvai yra kur kas lengviau, tačiau stengiausi viską perteikti per fotosesiją. Iš kitos pusės, nejutau komisijos žvilgsnių, tad gal buvo mažiau streso“, – atviravo ji.

Renatos Jampolskės kolekcija / Raimundo Adžgausko nuotr.

Pasak dizainerės, baigiamuoju darbu tapusi suknelių kolekcija simbolizuoja ryšį tarp skirtingų kartų.

„Ši kolekcija yra apie dviejų kartų ryšį. Apie tai, kaip jaunas žmogus atranda bendravimą su senyvu žmogumi ir kiek daug anūkai ir proanūkiai duoda savo seneliams. Tai buvo pažvelgta iš dviejų kampų – spalvingi tiuliai simbolizuoja vaikystę, o mezginys, atspindi senyvo žmogaus pusę“, – apie idėją pasakojo R.Jampolskė.

Anot Renatos, įkvėpimo baigiamajam darbui toli ieškoti nereikėjo – idėją kolekcijai pašnibždėjo gyvenimiškos patirtys.

„Viskas atėjo iš mano pačios gyvenimo, ypatingai iš mano močiutės ir dukros ryšio. Pati mačiau, kad po mano mamos netekties močiutė buvo praradusi gyvenimo džiaugsmą ir tas proanūkės atėjimas į šį pasaulį jai buvo kaip jos pačios atgimimas. Tas matymas, kiek tas mažas žmogus suteikė džiaugsmo seneliams, tikrai tapo puikiausiu įkvėpimu“, – mintimis dalijosi kūrėja.

Renatos Jampolskės kolekcija / Raimundo Adžgausko nuotr.

Tiesa, kad sukurtų įspūdingą kolekciją Renatai teko nemažai paplušėti, o ir tam moteris turėjo vos tris mėnesius. Absolventė neslepia – per šį laiką galutinis variantas buvo keičiamas kelis kartus.

„Aš juokiuosi, kad tris mėnesius praleidau savo bokšte, nes mano kambariukas, kuriame siuvau kolekciją, yra antrame aukšte. Prisipažįstu, iki baigiamoji darbo pateikimo buvo visokiausių emocijų, o ir ne tik kurti, bet ir su šeima norėjosi pasibūti. Buvo vakarų, kai iki vėlumos prapiešdavau su vaiku, o jam užmigus sėsdavau ir kurdavau savo kolekciją arba darydavau namų darbus. Tikrai nebuvo lengva“, – išbandymus prisiminė R.Jampolskė.

Renatos Jampolskės kolekcija / Raimundo Adžgausko nuotr.

Bakalauro studijas pabaigusi Renata šypsosi – už paskatinimą eiti svajonės link jaučiasi dėkinga savo vyrui Mariui. 

„Aš manau, kad jei vyras pradžioje nebūtų paskatinęs, tai nieko ir nebūtų, nes pabaigusi profesinę mokyklą, aš jam pasakiau, kad noriu stoti į universitetą ir sulaukiau didžiulio jo palaikymo. Jis sakė, kad priėmiau labai gerą sprendimą, kad tik eičiau ir daryčiau. Tai, manau, kad jei ne Marius, galbūt šiandien neturėčiau to diplomo“, – mintimis dalijosi R.Jampolskė. 

Paklausus, ar jau pasvajoja ir apie savo mados namus, Renata patikina, kad tokių ambicijų neturi: „Mados namai skamba labai ambicingai, aš į viską žiūriu žmogiškiau ir paprasčiau. Norėčiau turėti savo prekės ženklą, o kaip seksis, bus matyti. Norėčiau kurti kasdienius drabužius, jokiu būdu ne vakarines sukneles“, – pasakojo ji. 

Renatos Jampolskės kurta kolekcija (9 nuotr.)
+3