Renata Mikailionytė apie modelių darbo užkulisius: „Šiame darbe reikia susitvarkyti su daugybe psichologinių dalykų“

Renata Mikailionytė
Šaltinis: Žmonės
AA

Žengti podiumu su didinga, balta ir žėrinčia vestuvine suknele – tokia vizija vaizduotėje sužavi turbūt ne vieną merginą, svajojančią būti modeliu ir rytoj bus lengvai įgyvendinama, nes didžiausias vestuvinių ir vakarinių suknelių dizainerių šou „Išteku.lt Wedding Fashion Show 2020” ieško naujų veidų pristatyti kolekcijoms.

Modelių paklausa keičiasi

Renginio koordinatorė Renata Mikailionytė drąsina – modelių paklausa labai keičiasi ir dabar kūrėjų dėmesio gali sulaukti ne tik klasikinių bruožų merginos. „Šiuolaikinė nuotaka gali būti labai įvairi. Vieni dizaineriai jai vis dar kuria įspūdingas klasikinio stiliaus vestuvines sukneles, kiti ieško netradicinių sprendimų. Todėl ir modelių, kurie pristatytų šiuos drabužius reikia labai skirtingų – moteriškų bruožų, kurios sugebėtų pademonstruoti tą drabužį, o galbūt labai natūralių, švelnaus tipažo merginų”, – įsitikinusi daugybę metų mados renginius koordinuojanti Renata.

Trečiadienį 16 val. prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama” didžiojoje aikštėje net 14 renginyje dalyvaujančių dizainerių, kūrėjų atstovų rinksis modelius, kurie spalio 18 d. 18 val. pasirodys „Litexpo” rūmuose esančiame podiume ir daugybei svečių demonstruos 2020 vestuvinių ir vakarinių drabužių kolekcijas.

Ūgis nesvarbu?

Dalyvauti atrankoje gali tiek profesionalūs modeliai, tiek patirties neturinčios merginos. Pastarosios dažnai klausia apie minimalius ūgio reikalavimus – ar būtina būti aukštesnei nei 175 cm tam, kad galėtum žingsniuoti podiumu. R. Mikailionytė pabrėžia, kad iš tiesų, pats svarbiausias išvaizdos aspektas šiame darbe – kūno proporcijos. Štai garsioji Kate Moss yra vos 170 cm, bet pagal kūno proporcijas pasižymi itin ilgomis kojomis.

„Visa tai galime pamatyti kastingo metu. Dizaineriai renkasi pagal savo viziją ir kiekvienas jų ją turi labai skirtingą, todėl ir merginų reikia įvairaus tipažo. Be to, merginos, demonstruojančios drabužius turėtų galvoti ne kaip jos atrodo, nes jų išvaizda rūpinasi didžiulė profesionalų komanda, bet kaip atrodo drabužis ir kaip aš rodau jį”, – teigia Renata.

Ne vien tik prožektorių šviesos

Modelio darbas, tai ne vien tik rampų šviesa, kurioje pasirodai su dizainerio drabužiu. Tai itin sunkus ir varginantis darbas, kuriam reikia ypač daug disciplinos.  Vargina valandų valandas trunkantis laukimas. Jaučiama konkurencija, kuri Lietuvoje gal ir nėra tokia arši, bet tikrai aktuali, nes gražių merginų – daugybė. „Tais momentais turi suprasti, kad ne tu bloga ar negraži, bet tiesiog reikėjo kažko kito – kito tipažo, kito sudėjimo tam, kad būtų dar geriau atskleistas drabužis. Pati mergina čia jau niekuo dėta. Taip, šiame darbe reikia susitvarkyti su daugybe psichologinių dalykų”, – įspėja profesionalė. Ir priduria, kad nepaisant viso vargo ir sunkumų, svarbiausia renginio metu jausti pakylėjimą ir prisiminti, kad tai yra šventė kūrėjams, visai komandai, žiūrovams ir ant podiumo žengiančioms manekenėms.

Skaitykite daugiau