Renata Mikailionytė trečiadienį visus kvietė kibti į darbus

Gėlių sodinimas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Adomas Mickevičius, įsibridęs gėlių pievoje. Kaip tai galėtų atrodyti? Tokį klausimą uždavė mados renginių režisierė ir prodiuserė Renata Mikailionytė, kuri gegužės 24-ąją ryžosi išties kvapniai akcijai.

Idėja atnaujinti Adomo Mickevičiaus skvero gėlyną kilo žinomai Lietuvos kraštovaizdžio dizainerei Astai Grabauskienei. „Vakarų Europoje ir pasaulyje įsigali tendencija miesto erdvėse puoselėti ilgaamžius, tvarius, daugiamečių žolinių augalų želdynus. Daugiamečiai augalai natūraliai įsilieja į aplinką, tausoja gamtą ir išteklius – pasodinti toje pačioje vietoje jie auga daug metų, o ir priežiūra gerokai paprastesnė, įsišakniję jie gali augti beveik nelaistomi“, - sako viena iš projekto autorių.

Antroji – pasaulyje žinoma, Olandijoje dirbanti amerikietė Carrie Preston. Praėjusiais metais JAV Profesionalių kraštovaizdžio dizainerių asociacijos (APLD) ji buvo išrinkta metų dizainere. Prieš dvejus metus Aplinkos dizaino konferencijoje susitikusios, lietuvė ir olandė aptarė idėją papuošti daugiametėmis gėlėmis Adomo Mickevičiaus skverą Vilniuje. Per keletą valandų kraštovaizdžio dizainerės suplanavo, kokius augalus būtų galima sodinti, vėliau planas buvo derinamas laiškais.

„Siekėme įspūdžio, kad žymaus romantizmo poeto Adomo Mickevičiaus skulptūra atrodytų tarsi įsibridusi į gėlių pievą, - sako gėlyno kūrėja Asta Grabauskienė. – Rausvi, alyviniai, rūdžių spalvos, padūmavę gėlių atspalviai, paryškinti tamsiai raudonos, oranžinės spalvos potėpiais, papildys šv.Onos bažnyčios bei Bernardinų vienuolyno ansamblio fasadų spalvas, o varpiniai augalai padės sukurti pievos vaizdą, prigesinti ryškesnes spalvas“.

Gėlių sodinimas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Augalus sodinti ir prižiūrėti ėmėsi į kraštovaizdžio dizainą ir sodininkystę pasinėrusi buvusi manekenė Renata Mikailionytė. Ji įsitikinusi, kad tinkamoje vietoje susirinkusi tinkama kompanija yra pajėgi nuversti kalnus. „Jau keletą metų padedu Astai įgyvendinti jos projektus. Mes kartu važinėjame po parodas, sekame naujienas ir suprantame, kaip svarbu yra išgirsti vienam kitą. Kai šalia Bernardinų genėjome senuosius kadagius, matėme, kiek daug turistų sutraukia Adomo Mickevičiaus skveras“ .

Gėlyno atnaujinimo idėjai Vilniaus miesto savivaldybė, o taip pat miesto žaliosiomis erdvėmis besirūpinanti įmonė „Mano aplinka“ entuziastingai pritarė. Sumanymą palaikė ir subtilų grožį, elegantišką paprastumą bei natūralumo estetiką deklaruojantis grožio produktų prekės ženklas „Biocell“. „Daug metų draugaujame, „Biocell“ Vilniui dovanoja želdinius, kurie netrukus virs margaspalviais žiedais. Tai labai gražus ir sektinas mecenatystės pavyzdys“, - įsitikinusi Renata Mikailionytė.

Rytoj gėlyne bus pasodinta augalų už 2 tūkstančius eurų. Jo iniciatorių Astos Grabauskienės, Renatos Mikailionytės, Evelinos Zarembaitės-Pastarnokienės, Lidijos Sakalauskienės, Žanos Damauskienės, Jurgitos Nalivaikos triūsas - irgi dovana miestui.

Gėlių sodinimas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Pasaulyje žydi ne tik pelargonijos ir našlaitės, - šypsosi Renata Mikailionytė. – Anksčiau mūsų močiutės darželiuose irgi augindavo tik daugiametes gėles, kurios nereikalauja priežiūros, plečiasi. Praeis ketveri metai ir gėlėmis iš šio skvero galėsime dalintis su kitais miesto gėlynais“.

Renata įsitikinusi, kad kiekviena žalioji miesto zona praeiviams yra itin vertinga – nuramina skubantį, susierzinusį miesto žmogų. „Būtų nuostabu, jei mūsų darbas įkvėptų ir kitus puošti Vilnių, - sako Renata. – Grįžę iš svetimų šalių mes dalijamės, ką gražaus jose pamatėme, bet juk ir mūsų miestas – nuostabus, tereikia šiek tiek dėl jo pasistengti“.

Daugiau akimirkų iš renginio rasite Žmonės.lt fotogalerijoje.

Renata Mikailionytė sodina gėles (17 nuotr.)
+11
Skaitykite daugiau