Renata Norvilė: „Kai reikia, galiu užimti ir griežto tėčio poziciją“
Pamokos, maži kaprizai, pasivaikščiojimai ar gaudynės lauke, laviravimas tarp trijų vaikų – tai tituluotos gražuolės Renatos Norvilės kasdienybė. Ir nors moteris laiko tik sau beveik neturi, motinystę vadina didžiausiu savo gyvenimo pasiekimu, o tokio gyvenimo ritmo nė už ką nekeistų – nieko nėra svarbesnio už galimybę leisti laiką su vaikais, būti jų kasdienio gyvenimo dalimi. Nepaisant to, Renata neslepia, kad ji nėra tik „švelni mamytė“ – kai reikia, gali užimti ir griežto tėčio poziciją.
„Iš tiesų kartais save šeimoje apibūdinu ne tik kaip mamą, bet ir kaip tėtį. Esu iš tų griežtesnių tėvelių, jeigu reikia – baru ir auklėju, bet nevengiu ir galvelę paglostyt. Galbūt pasirodys keista, bet su manimi nėra lengva susitarti. Vaikams neužtenka „pamurkti“ tam, kad nebarčiau. Aš esu griežta, bet teisinga mama ir, manau, visi šeimos nariai su tuo sutiktų.“
Daugiau apie save ir savo šeimą moteris atskleidžia atsakydama į kelis klausimus:
Renata, kaip pavyksta atrasti bendrą kalbą su skirtingo amžiaus vaikais?
Žinote, dažnai susiduriu su tokia juokinga situacija: kai vyresnieji vaikai būna atskirai, jie elgiasi kaip savo amžiaus, bet kai tik sueina į krūvą, abu tarsi tampa 5-erių. Jie randa kokį vieną daiktą, kuriuo nepasidalija, dėl kurio pradeda bartis, peštis. Vadovaujuosi mintimi, kad su kiekvienu vaiku reikia atrasti jam rūpimus, patinkančius ir svarbius dalykus. Vienos taisyklės nėra – prie kiekvieno reikia prisitaikyti. Štai 15 metų dukrai rūpi paaugliški panelių reikalai, pavyzdžiui, kaip pasidaryti makiažą. 7 metų sūnui šiuo metu aktualiausias dalykas yra „beibleidas“. O mažiausiajam vos metų ir kelių mėnesių sūnui svarbiausia kuo aukščiau užlipti, kuo daugiau pasiekti ir man tereikia spėti jį gaudyti. Taip ir stengiuosi prisitaikyti prie kiekvieno.
Kaip su šeima leidžiate laisvalaikį?
Mes linkę rinktis aktyvų poilsį – su trimis vaikais tikrai yra ką veikti. Jeigu už lango geras oras, mielai visi drauge einame į kiemą. Gyvename nuosavame name, aplinkui yra nemažai kūdrų ir ežerų, vasarą maudomės, žiemą, užšalus ledui, – išsitempiame pačiūžas ir čiuožiame. Neseniai mūsų šeimą papildė naujas narys – šuo, tad nemažai laiko praleidžiame jį vedžiodami. Jis padūkęs, kaip ir mes, todėl ne kartą pabėgusio tenka ieškoti ir gaudyti – dar viena papildoma laisvalaikio veikla. Visi esame pakankamai energini, tad laikas gryname ore, vaikštant ar mėtantis sniego gniūžtėmis mums yra pats smagiausias. O jeigu oras nelepina – žaidžiame šachmatais. Šis žaidimas ypač patinka viduriniajam mūsų sūnui.
Dažnai laiką aktyviai leidžiate lauke. Kaip apsisaugote nuo šalčio ir ligų?
Žiemą vadovaujuosi taisykle – nebūtinai daug apsirengti, svarbu tinkamai. Pagrindiniai mano keliami kriterijai: šilta, patogu ir kad niekas nesukaistų. Visa mūsų šeima yra apsirūpinusi termo drabužiais. Jie – tikras išsigelbėjimas. Itin daug dėmesio skiriu avalynei. Tikiu, kad visos ligos prasideda nuo sušalusių kojų, todėl tiek sau, tiek vaikams žiemą būtinai renku šiltą bei patogią avalynę. Nesuprantu žmonių, kurie žiemą vaikšto su kedais, plikomis kulkšnimis. Taip kartais pamatau ir paauglę dukrą – sako, dabar madinga, bet kaip nešalta?! Žiemą ieškau nepraleidžiančių šalčio, tvarkingų ir atsparių vandeniui batų. Naujas mūsų šeimos atradimas – „Crocs“.
Kas Jums padeda atsipalaiduoti?
Kad ir kaip keista, man labai patinka meistrauti. Nuo pat vaikystės stebėdavau, kaip meistrauja tėtis, ir pati išbandžiusi šią veiklą prie jos nuolat grįžtu. Nuvykusi į sodybą stengiuosi rasti laisvą minutę įvairiems dekoravimo, meistravimo darbams, esu išdailinusi ne vieną spintelę, kėdę ar stalelį. Tiesa, į sodybą pavyksta nuvažiuoti ne taip dažnai, kaip norėtųsi, todėl kasdienai save palepinti renkuosi kvapų terapiją. Man be galo patinka įvairūs namų kvapai, žvakės, kvepalai ir t. t. O išskirtinėmis progomis leidžiu sau visą dieną lepintis tik moteriškais malonumais, tokiais kaip masažai, grožio procedūros ir pan.
Jūsų laimingos šeimos receptas.
Pirmiausia reikia nuolat bendrauti. Nesvarbu, kas nutiktų, privalu vieniems su kitais kalbėtis. Žinoma, visuomet reikia jausti ribas. Mano vaikai žino: jei man tenka pakelti balsą – vadinasi, reikia daryti tai, ko mama reikalauja. Na, ir svarbiausia – pagarba: negalima leisti sau be reikalo prasivardžiuoti, bartis ar pan. Šeimoje visi vieni kitus turi gerbti.