Renata Šakalytė-Jakovleva apie neįgalią Mildutę: „Ji atėjo į šį pasaulį su ypatinga misija“

Renata Šakalytė-Jakovleva su Mildute
Renata Šakalytė-Jakovleva su Mildute
Šaltinis: Žmonės
2018-11-22 13:40
AA

Šešerių Mildutei, gimusiai su daugybinėmis galūnių displazijomis, išnirusiais abiem klubais, persuktomis pėdutėmis ir rankyčių plaštakomis, vilčių gyventi medikai nedavė... tik kartojo: neišgyvens, nekalbės, nesėdės... Tačiau mergaitė nepasidavė! Ji ištvėrė jau 10 operacijų ir šiandien svajoja vaikščioti.

Valandų valandos prie operacinės durų ir tėvų kova, pilna meilės už dukrytės gyvybę peraugo į kovą už pilnavertį gyvenimą. Šiandien ir Mildutė, ir jos tėveliai labai džiaugiasi pasiekimais: ji pati sėdi, moka skaičiuoti, pažįsta raides, lipdo, konstruoja, piešia ir lanko priešmokyklinę grupę paprastame, o ne specializuotame vaikų darželyje. Dabar jie visi svajoja, kad Mildutė galėtų vaikščioti.

Pagal esamas ligas, atrodytų beviltiškai neįgali, Mildutė nepasidavė ir toliau kovoja. Trečią dieną po kojyčių operacijos judėdama vežimėlio pagalba, švytinčiomis akimis ir spinduliuodama optimizmu ligoninės koridoriuje pasitinka Renatą, nešiną didžiule puokšte baltų balionų.

„Net sunku įsivaizduoti kiek reikėjo turėti ryžto nepalūžti ir eiti į priekį po tokių beviltiškų prognozių. Bet Mildutė – akivaizdus įrodymas, kad dvasinė stiprybė, užsispyrimas ir tikėjimas daro stebuklus. Šiandien visų mūsų gerumo rankose Mildutės svajonės išsipildymas. Jai reikia intensyvios terapijos ir reabilitacijos, anglies pluošto langečių kojytėms sutvirtinti. 15.000 eurų – tiek įvertinta mergaitės viltis vaikščioti. Paleiskime į dangų Mildutės vilčių ir svajonių išsipildymo balioną – kiekvienas paaukotas euras labai svarbus“, – mergaitei padėti kvietė Renata.

Jaudinantį Mildutės ir Renatos susitikimą galite pamatyti čia: