Renata Šakalytė-Jakovleva įspėja: „Visos ligos atrodo toli, kol pats nesusiduri“

Renata Šakalytė-Jakovleva / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Renata Šakalytė-Jakovleva / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-07-08 12:19
AA

Laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, norėdama apsaugoti kitus, dalijasi nemalonia savo patirtimi. Moteriai prieš mėnesį įkando erkė. Neslepia – pirmą kartą gyvenime. Dabar Renata džiaugiasi, kad buvo pasiskiepijusi nuo erkinio encefalito, tačiau jai liko nerimas dėl Laimo ligos.

Žinoma moteris jai įkandusios erkės ilgą laiką net nepastebėjo. O netikėčiausia yra tai, jog Renata po miškus nevaikščiojo, parazitas jai įkando, kai moteris dirbo savo darželyje prie namų. 

„Vasara dar tik įpusėjo. Bus dienų, kai vyksit į gamtą, o gal net gyvenat gamtoje. Tai žinokit, kad gamta – visų namai. Net erkių.

Vos prieš mėnesį tokia gražuolė įsisegė į mano minkštą šoną. Pirmą kartą gyvenime. Ne kažkur miško glūdumoje, o savame darže. Aš erkės iškart nepastebėjau ir nežinau, kiek ji tūnojo po drabužiais, kol įkandimo vieta neištino.

Dėl vieno dalyko buvau rami – esu pasiskiepijusi nuo erkinio encefalito. Visa mūsų šeima tai padariusi. Bet liko nerimas dėl Laimo ligos. Žaibinė jos forma aplenkė, tik neaišku, ar liga nesmogs po pusmečio ar net metų. Todėl reikės darytis kraujo tyrimą.

Visos ligos atrodo toli ir „gyvos“ tik žiniasklaidoje, kol pats nesusiduri. Tuo įsitikino ir mano buvęs kolega – erkės įkandimas jį susargdino encefalitu. Maratonus bėgęs vyras, kaip pats sako, dabar vos nueina 15 metrų. Linkiu jam kuo greičiau pasveikti.

Teko matyti ir jauną vyruką, kurį erkinis encefalitas pavertė visišku neįgaliuoju.. Aktyvus uogautojas ir grybautojas tapo patale gulinčiu, nuolat žmonos bei artimųjų slaugomu pacientu. Apie skiepus jis negalvojo. Nes iki tol nebuvo įsisiurbusi nė viena erkė..

Skiepas gali užkirsti kelią klastingai ir tikrai pavojingai ligai – erkiniam encefalitui. Iš sveikatos ir gyvybės žaisti rusišką ruletę galima. Bet ar verta?“