Renginių organizatorė – apie vestuves namuose: „Jos gali būti prašmatnios ir stilingos“

Vestuvių tendencijos / „Photo Aistė“ nuotr.
Vestuvių tendencijos / „Photo Aistė“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-21 15:52
AA

Siaučiantis koronavirusas ir įvestas karantinas neabejotinai sujaukė daugybės jaunavedžių planus. Renginių organizatorė, vedybų planuotoja Justina Matulevičienė sako, jog svarbiausia nesinervinti ir planavimo procesą paversti maloniu.

„Džiaugsmą turi teikti ne tik pati šventė, bet ir planavimas“, – sako devynerius metus renginių sferoje besisukanti J.Matulevičiene, studijos „Idėjinė“ įkūrėja.

Su ja kalbamės apie tai, kaip nuotoliniu būdu susiplanuoti vestuves, kokie klausimai ir problemos kamuoja jaunavedžius. Taip pat renginių planuotoja atskleidžia ryškėjančias 2021 metų vestuvių tendencijas ir pataria, kaip stilingai papuošti šią šventę per daug neišlaidaujant.

Susiplanuoti vestuves tikrai nėra lengva užduotis. Norisi, kad jos būtų tobulos ir pačios gražiausios. Kokių klausimų siaučiant koronavirusui ir karantino metu sulaukiate iš jaunavedžių? Kokios baimės ar džiaugsmai vyrauja vestuvių planavimo fronte?

Šiuo metu didžiausias klausimas visiems – ar mūsų vestuvės tikrai įvyks. Savo jauniesiems, kurie vestuves planuoja atšokti kovo ar balandžio mėnesį, patariu jau dabar keisti datą į vėlesnę. Kad apsidraustų, jog pinigai nebūtų išleisti veltui. Kai kurie jaunieji numatyta data tik įregistruoja santuoką civilinės metrikacijos skyriuje, o vakarėlį atideda „geresniems laikams“.

Po pirmojo karantino ypač išryškėjo vienas pageidavimas – mažos vestuvės, kuriose dalyvautų 10–20 asmenų. Nors vestuvės ir nedidelės, tačiau jaunavedžiai nori, kad šventė paliktų didžiulį įspūdį. Poros pageidauja, kad šventės akimirkas įamžintų profesionalūs fotografai, svečiai skanautų kokybiškus patiekalus, o aptarnavimas būtų aukšto lygio.

Pasirenkami išskirtiniai dekoro elementai, pinigų negailima prabangiems indams, geros kokybės taurėms ar kitoms stalo puošmenoms. Stengiamės apgalvoti mažiausias smulkmenas, kurios sukuria šventinę nuotaiką. Floristai pasirūpina gėlių kompozicijomis, vakarą užpildo gyvai atliekama muzika. Kartais 20 žmonių užkuria kur kas didesnį vakarėlį nei 70 pakviestųjų.

Justina Matulevičienė ir Pavelas Zalescevkij / „Photo Aistė“ nuotr.

Įvedus karantiną, visus organizacinius darbus tenka derinti nuotoliniu būdu. Papasakokite, kaip su klientais nusprendžiate, kas geriausiai tiktų jų vestuvėms?

Šiandienos pasaulio įvykių kontekste mus išgelbėja vaizdo skambučiai. Kol kas niekam – nei partneriams, nei klientams – nekilo dėl to problemų. Po šventės erdves darome virtualius turus, jaunavedžiai tikrai gali išsirinkti tai, kas jiems tinka ir patinka. Jaunieji neskuba užsakinėti vakarinės dalies pramogų, laukia, kada situacija stabilizuosis.

Justė Matulevičienė su Pavelu Zalescevkij /„Photo Aistė“ nuotr.

Kartu su savo kolega floristu Pavelu Zalescevkij surengėte fotosesiją. Jos metu restorane sukūrėte išties įspūdingą šventės stalo dekorą. Kaip kilo idėja stalą papuošti būtent tokiomis gėlėmis, pasirinkti akį traukiančius indus ir originalias gėrimų taures?

Su Pavelu esame komanda, kartu galvojame idėjas ir jas realizuojame. Pavelas – tikras floristikos profesionalas, atrodytų, nerealiausius norus paverčiantis realybe. Norėjau senus metus palydėti su madinga mėlyna spalva ir sutikti su geltona. Geltonos spalvos gėlės derėjo su tamsiai mėlynomis vazomis. Ryškias spalvas prislopinome aukso atspalvių indais, jaukumą sukūrė aukštos žvakidės, prabangiai atrodančios taurės gėrimams.

Galiu atskleisti, kad visi naudoti indai savo kaina yra daugeliui prieinami, tačiau jų kompozicija sukuria nepamirštamą įspūdį. Svarbiausiu dekoro akcentu tapo virš stalo kabantis debesis. Tai – sode skintos ir sudžiovintos hortenzijos. Toks dekoras puikiai tiktų miesto vestuvių tematikai arba vestuvėms namuose.

Vestuvių tendencijos / „Photo Aistė“ nuotr.

Daugelis jaunųjų bijo ryškių spalvų, mieliau renkasi neutralius atspalvius. Norėjome parodyti, kad ir ryškios spalvos gali atrodyti estetiškai, jaukiai bei stilingai. Žinoma, labai svarbu, kokioje vietoje pasirinksite švęsti vestuves. Tik išsirinkus vietą, reikėtų derinti dekoravimo elementus.

Kaip pastebėjo floristikos pasaulio žinovas Pavelas, šio sezono tendencija – natūralumas. Todėl šventėje jis jauniesiems siūlo nevengti džiovintų gėlių ar prislopintų atspalvių.

Mūsų patarimas – pastelines spalvas derinti su mažais ryškiais akcentais. Nebijokite drąsių sprendimų ir svečius stebinkite kabančiomis ar augančiomis lyg iš stalo gėlėmis, vijokliais. Išlikite unikalūs ir, pasitarę su profesionalais, darykite tai, kas jums patiems gražu. Juk tai jūsų šventė!

Vestuvių tendencijos / „Photo Aistė“ nuotr.

Interviu metu užsiminėte apie populiarėjančią naujieną – vestuves namuose. Kaip atrodo šventė namuose? Ar tai, kad vestuvės švenčiamos namų aplinkoje, nesugadina šventinės nuotaikos?

Vestuvės namuose gali atrodyti labai prašmatniai ir stilingai. Šventę galima surengti namų kieme ar svetainėje. Šventinė vakarienė gali vykti po atviru dangumi, svečius susodinus prie ilgo stalo. Jaunavedžiams nereikia niekuo rūpintis – viską padaro profesionalų komanda.

Vestuvių tendencijos / „Photo Aistė“ nuotr.

Daugeliui tai, kad floristai ar dekoratoriai gali atvykti į namus ir papuošti šventės vietą, dar yra naujiena. Vestuvių dekoro elementai yra derinami prie namų interjero. Klientui pateikiame du puošybos variantus, stalo serviravimo planų. Galime atgabenti viską.

Visada savo klientams patariu – kaip jūs jausitės, kokią energiją ir nuotaiką spinduliuosite, tokia bus ir jūsų šventė. Todėl svarbiausia – gerai jaustis ir vestuves švęsti taip, kaip norite jūs.

 

2021–ųjų metų vestuvių tendencijos (8 nuotr.)
+2