Renginių organizatorė Kristina Kaikarienė: „Esu patyrusi tai, prie ko priveda pervargimas“
Renginių organizatorė, vedybų planuotoja Kristina Kaikarienė pastebi, kad prieš šventes darbų tik padaugėja, tad daugeliui tenka suktis dvigubai sparčiau. „Esu patyrusi tai, prie ko priveda pervargimas, todėl žinau, kad turime pačios save mylėti ir atrasti būdų, kaip stiprinti sveikatą ir pratęsti jaunystę“, – sako aktyvi moteris.
Jau nemažai metų organizuojate renginius. Kaip, spartėjant gyvenimo tempui, pavyksta išlikti energingai ir jaunatviškai?
Šį darbą dirbu jau apie 30 metų, 15 iš jų sukuosi itin sparčiu tempu. Juokiuosi, kad pirmieji 15 metų buvo tik kavos pagėrimai, o paskui prasidėjo rimtas darbas, kai su visa komanda triūsiame ne tik dienomis, bet dažnai ir naktimis. Būna, ir kelias paras tenka nemiegoti. Vis dėlto nesiskundžiu – mano darbas man labai patinka, bet, kaip ir kiekviename darbe, iškyla sunkumų, kurių neįmanoma išbraukti, nes jie yra visos veiklos dalis. Norime nenorime, tai atima energijos ir sveikatos.
Kaip įprastai atgaunate jėgas?
Karjeros pradžioje užtekdavo, grįžus po darbų, ištiesti kojas ir pasiimti į rankas knygą, tačiau po kurio laiko pajutau, jog to per maža, kad atgaučiau jėgas. Žiūrėdavau į knygą ir nieko nematydavau, o griūti į lovą ir iškart miegoti ne visada pavykdavo, nes galvoje – minčių spiečius: apie neparašytus scenarijus, žmonių prašymus, pageidavimus... Įtampa, žinoma, kenkia gyvenimo kokybei. Net važiuodama automobiliu iš vieno miesto į kitą pagaunu save toliau planuojanti darbus. Toks didelis protinis ir fizinis krūvis, žinoma, sekina.
Šiais laikais gyventi lėtu tempu, matyt, pavyksta tik nedaugeliui moterų.
Tiesa. Skambindama savo sesei pirmą valandą nakties, žinau, kad ją rasiu prie kompiuterio ar knygų. Ne juokai, kai pati matau, kad rankos dreba tiesiogine prasme arba nebepastoviu ant kojų. Be to, taip gyvendami prarandame galybę kasdienių malonumų: nebeturime kada ramiai pavakarieniauti su šeimos nariais, nėra laiko net nuvažiuoti į parduotuvę ramiai apsipirkti – viską užsisakinėjame internetu, neberandame laiko ir su draugais susitikti…
Toks tempas, ne paslaptis, neprideda sveikatos...
Esu gėrusi ir migdomuosius vaistus, tą daro tūkstančiai žmonių, bet man tokia slogi būsena nepatiko, nes, išgėrus vaistų, miego kokybė tikrai būna ne tokia, kaip miegant sveikai natūraliai. Be to, ilgą laiką mano kasdienis palydovas buvo galvos skausmas. Klijavausi ir pleistrus tam, kad nekentėčiau, bet nepadėjo, gerdavau ir stiprius vaistus, net per renginius leisdavausi vaistus nuo skausmo tam, kad galėčiau tęsti darbus. Kai pamačiau, jog mano kosmetinės turinį daugiausia sudaro tabletės, supratau, kad tai nėra normalu, kad nekokia ateitis nusimato, jei nieko nedarysiu. Turėjau ieškoti kitų, sveikatai draugiškesnių pagalbos būdų.
Kaip keitėte savo gyvenimą?
Išbandžiau kvėpavimo pratimus, jogą. Ar veikia? Taip, visa tai padeda atsipalaiduoti, tik ne visada turiu tam laiko. Puikiai atgauti jėgas padeda buvimas gamtoje. Beprotiškiausia yra tai, jog mes mokame milžiniškus pinigus už galimybę savaitgalį pailsėti atokioje kaimo trobelėje, tarp miškų, kad tik kaip nors atitrūktume nuo žmonių, šurmulio, darbų, kad rūpesčio raukšlių būtų kuo mažiau. Tokia yra dažnos didmiesčio gyventojos kasdienybė. Anksčiau juk viskas buvo atvirkščiai – kasdienio gyvenimo būta gana ramaus ir pastovaus, o savaitgaliais ar per atostogas už sutaupytus pinigėlius eidavome ten, kur daug žmonių, kad tik būtų daugiau veiksmo, šurmulio, įspūdžių. Dabar nuo to bėgame. Ramybė, harmonija ir gera sveikata – didžiausias šių dienų deficitas.
Vyresnio amžiaus moterys teigia, kad ir su amžiumi keičiasi poreikiai...
Man atrodo, kad metai čia niekuo dėti. Mes tiesiog esame pervargusios. Pažiūrėkite, kas dedasi advento laikotarpiu – skubame, lekiame, švenčiame, linksminamės... Pasaulis mus įtraukęs visiškai. O tai kada pailsėti? Džiaugiesi, kad randi drąsos atsisakyti eiti į kai kuriuos vakarėlius ir gali ramiai sau leisti laiką su vyru namuose. Anksčiau pyragą kepdavau norėdama kitus palepinti, o dabar tai darau norėdama palepinti save. Sukiojimasis virtuvėje irgi gerai atpalaiduoja, yra puiki meditacija. Net telefoną tuo metu išjungiu. Žinoma, pasakyti „ne“ nėra paprasta, to reikia mokytis.
Ir telefoną padėti į šalį ne visada galime...
Šeimoje įvedėme tradiciją, kad per pietus ar vakarienę, kai visi susėdame prie stalo (o tai pasitaiko ne taip ir dažnai), mobiliuosius telefonus paliekame kitame kambaryje. Kitaip kyla rizika lindėti juose ir net nepasikalbėti. Jei pažiūrėtume į daugelio žmonių gyvenimą pro rakto skylutę, pamatytume, kad vakare šeimos nariai, jei ir sėdi bendroje erdvėje, tai kiekvienas – su telefonu, planšete ar prie kompiuterio...
Tačiau ar tik buvimas gamtoje gali sugrąžinti grožį ir sveikatą?
Man padeda ne tik gamta, meditacija, bet ir greiti, daug laiko neatimantys atsipalaidavimo seansai, naudojantis šiuolaikinės technikos naujovėmis. Mokslininkai išranda įvairių prietaisų, šiuolaikiškų aparatų, optimizuojančių bendrą žmogaus sveikatą ir visas organizmo funkcijas. Kodėl gi tuo nepasinaudojus? Man aktualiausios greitos procedūros, todėl, net norėdama profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, ilgai nebelaukiu kraujo tyrimų rezultatų – pasinaudoju kompleksinės viso organizmo kompiuterinės diagnostikos metodu, kai atliekamas viso žmogaus organizmo biomagnetinis skenavimas. Šiuolaikinės technologijos leidžia iškart sužinoti diagnozes, nustatyti sveikatos prevencijos kryptis ir priemones. Per trumpą laiką galima net išsiaiškinti tai, koks maistas mums tinka, o koks kenkia.
Pati keitėte mitybą?
Atlikusi bendrą organizmo diagnostiką, sužinojau, kad man kenkia pieno produktai, nors juos labai mėgstu. Sumažinusi jų kiekį, pasijutau geriau. Beje, jau daug metų mano rankinėje visada galima rasti „stebuklingą“ sveikatos ir grožio gėrimą – vandenį su imbieru, agurku ir citrina. Šis gėrimas pirmiausia padeda išvengti negražių maišelių po akimis, taip pat veiksmingai valo organizmą nuo šlakų. Be to, gurkšnojant jį, organizmas palaiko reikalingą skysčių kiekį.
Kodėl renkatės būtent biomagnetinį skenavimą?
Daugiau nei prieš 10 metų JAV biologas, anatomijos profesorius Haroldas Burras moksliniais tyrimais įrodė, kad visus gyvus organizmus gaubia elektromegnetiniai laukai. Bioelektroninės medicinos srities tyrėjas Royalas Rife’as nustatė, kad sveikų ir nesveikų audinių virpesių dažniai skiriasi. Visi sveiki ir nesveiki žmogaus organai, taip pat parazitai, bakterijos, virusai ar grybeliai skleidžia kiekvienam jų būdingų dažnių elektromagnetinius virpesius, kuriuos galima registruoti pasitelkus elektrodus. Į organizmą patekus patologiniam mikroorganizmui, išsivysčius patologiniam procesui ar veikiant stresui, sutrikdoma natūrali organizmo pusiausvyra, todėl keičiasi ir organizmo skleidžiamų elektromagnetinių virpesių dažnių spektras, atsiranda patologinių elektromagnetinių virpesių. Tai aiškiai parodo šiuolaikiniai prietaisai, o paisydamos specialistų rekomendacijų, galime pagerinti savo sveikatą. Be to, jei norime išlikti jaunos, turime kuo ilgiau lavinti ir savo protą.
O gal šiuolaikiniam žmogui labiau reikia išsivalyti nuo informacijos pertekliaus?
Tiesa, didelis jos kiekis, nuolatinė žinių kaita iš tiesų apkrauna smegenis, juk tiek informacijos apdoroti nėra paprasta. Jei norime kokybiškesnio gyvenimo, galime smegenis treniruoti naudodamiesi šiuolaikinėmis neurotechnologijomis. Mokslininkai įrodė, kad centrinė nervų sistema yra atsakinga už žmogaus fizinio kūno, emocijų ir proto kontrolę. Įdomu tai, kad su laiku šioje sudėtingoje sistemoje atsiradę nežymūs pokyčiai gali turėti įtakos mūsų žalingų įpročių ar charakterio savybių formavimuisi. Tad labai svarbu mylėti save ir rūpintis savimi, nes pasenę anksčiau laiko ir kamuojami ligų nebūsime niekam reikalingi. Dėl to bandau viską, ką galiu.
Ir kaip jums sekasi?
Manau, jau pasiekiau nemažai, nes ypač per sudėtingus grandiozinius renginius jau sugebu keliolikai minučių visus palikti ir išsprūsti į mašiną pamiegoti. Tokios trumpos poilsio valandėlės irgi veikia stebuklingai. Noriu gyvenimu džiaugtis kiekvieną dieną.
Trumpa dosjė
ZODIAKO ŽENKLAS. Ožiaragis.
ATŽALOS. Dukra Kristė.
SVAJONIŲ ŠALIS. Italija.
GERIAUSIA PRAMOGA. Knygų skaitymas.
BRANGIAUSIA DOVANA. Visos kada nors gautos brangiausios dovanos – ne materialios, o tos, kurios buvo netikėtos ir nustebino. Be galo mėgstu staigmenas. Kartą vieną jų padarė kolegės, specialiai man labai nepakartojamai padengusios stalą. Netikėtumas net ašarą išspaudė.
DIDŽIAUSIĄ ĮSPŪDĮ PALIKUSI KNYGA. Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“.
GERIAUSI FILMAI. „Kita mėnulio pusė“, taip pat patinka rusiška klasika.
MĖGSTAMIAUSIAS DIENOS LAIKAS. Ankstyvas rytas, kai, gerdama kavą, ramiai apgalvoju dienos darbus.
DIDŽIAUSIA GYVENIMO AVANTIŪRA. Tai buvo ta diena, kai nusprendžiau keltis iš Kauno į Vilnių ir atidaryti savo gėlių saloną.
ERZINANČIOS ŽMONIŲ SAVYBĖS. Melas, kvailas užsispyrimas, ribotumas, nelankstumas.
MĖGSTAMIAUSIA GĖLĖ. Bet kuri nuskinta gėlė, kuriai galima suteikti galimybę kuo ilgiau išlikti gražiai.
PATIEKALAS. Salotos.
VIETA, KURIOJE GERIAUSIAI ATSIPALAIDUOJATE. Mūsų šeimos vasaros poilsiavietė prie jūros, taip pat Navonos aikštė, vadinama gražiausia Romos barokine aikšte.
AUTORITETAS. Vieno neturiu, tačiau kiekviena diena man dovanoja nuostabių žmonių, iš kurių galiu daug ko išmokti.