Renginyje „Ką žmonės dirba?“ žinomi žmonės pasakojo apie didžiausias savo klaidas

Renginys „Ką žmonės dirba?“/ Organizatorių nuotr.
Renginys „Ką žmonės dirba?“/ Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Antradienio vakarą jau dvyliktą kartą vyko „Ką žmonės dirba?“ renginys, kuriame puikiai pažįstami žmonės pasakojo savo karjeros istorijas: nuo nelengvų darbų paauglystėje iki ne visada patogių ar finansiškai logiškų pasirinkimų. Į kultūros baro „Kablys“ sceną žengę aktorius, rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko, mados prekės ženklo „MK Drama Queen“ įkūrėjos Kotryna Armonaitė bei Monika Paulikaitė ir žurnalistas, keliautojas Orijus Gasanovas. Jie pasidalijo ne tik savo sėkmės istorijomis, bet ir didžiausiais „fail'ais“.

Rašytojas ir aktorius Marius Povilas Elijas Martynenko prisipažino, kad gyvenime jam teko pakeisti begales darbų. Žinomas kino ir teatro aktorius dirbo nuo barmeno iki paštininko.

M. P. E. Martynenko pasakojo, kad nežinojo, kuriuo gyvenimo keliu jam eiti ir staiga, dirbant bare, viena mergina jam „pakišo“ mintį stoti į Muzikos ir teatro akademiją.

„Nebuvau pasiruošęs nei vieno etiudo ar pjesės. Tačiau pagalvojau, kad neturiu ko prarasti – barmeno darbas man visai patiko – todėl pagalvojau, kad neįstojęs tiesiog grįšiu atgal į darbą ir mano gyvenimas tęsis“, – kalbėjo jis.

Nors Marius Povilas Elijas nebuvo pasiruošęs nė vieno, apart savo rašytų kūrynių – jam pavyko sužavėti tuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kursą rinkusį Oskarą Koršunovą.

12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.
12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.

„Pagalvojau, kad jeigu sulaukčiau tokios šlovės ir man reiktų parašyti apie save istoriją, kaip tai darė Svete'as Jobsas ir kiti daug pasiekę žmonės, parašyčiau, kad kasdien ryte atsikėlęs suvalgau po du kankorėžius. Ir ne, aš to nedarau. Manau, kad graži ir naivi mintis yra eiti jau pramintu taku ir pasiekti tokių pačių rezultatų. Sėkmės istorijos pačios geriausios yra tos, kurios pasakoja apie susimaunančius žmones. Susimovimai ir nesėkmės dažnai įkvepia labiau“, – sakė jis.

Antrosios į „Kablio“ sceną lipo mados prekės ženklo „MK Drama Queen“ įkūrėjos Kotryna Armonaitė bei Monika Paulikaitė. Kad netrukus taps vienu žinomiausių prekės ženklų Lietuvoje merginos nė nesapnavo. Kai sugalvojo imtis mados verslo Monika dirbo JAV finansinių paslaugų ir informacinių technologijų kompanijoje „Western Uninion“, tuo tarpu Kotryna – „Vaikystės sode“ buvo darželio auklėtoja.

„Pirmus šešis suknelių eskizus nupaišėme kavinėje. Galvojome, kad jeigu jie niekam nebus įdomūs – pasiliksime jas savo spintose“, – pasakojo dizainerės. Tačiau pirmuosius eskizus įkėlus į „Facebook“ per naktį merginos sulaukė net 50 užklausų su norais pasisiūti pas jas drabužius.

12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.
12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.

„Didžiausias mūsų „fail'as“ per visus penkerius darbo metus susijęs su Agne Jagelavičiūtė. Ji susisiekė su mumis ir paprašė nusifotografuoti su viena mūsų suknele, o tą nuotrauką patalpino socialiniame tinkle. Nuotrauka sulaukė daugybės paspaudimų „patinka“ ir mums pradėjo plaukti prašymai pasiūti tokią pat suknelę tik skirtingų spalvų, tačiau mes jiems visiems pasakėme „ne“, – pasakojo Kotryna ir Monika.

Žurnalistas ir keliautojas Orijus Gasanovas prisipažino, kad jį į sėkmę atvėdė tik smalsumas. Orijus šiuo metu dirba penkis darbus ir jie visi susiję su žurnalistika.

„Žurnale „Panelė“ aš dirbau nuo septyniolikos metų. Mano sritis buvo, kaip mes tai vadindavome, – nacionalinės geografijos žmonės. Aš rašydavau apie žmones, keisčiausius žmones. Jie sakydavo, kad rašau apie durnius, bet man tai buvo tie žmonės, apie kuriuos niekas nerašo“, – pasakojo Orijus.

Žurnalistas prisipažino, kad savo herojus jis dažnai rasdavo neįprastu būdu – prenumeruodavo beveik visus kaimo laikraščius ir ten ieškodavo „aštrių“ istorijų. 

Netrukus O. Gasnovo istorijos buvo pradėtos versti ir į užsienio kalbas. 

12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.
12-tasis „Ką žmonės dirba?“ renginys / Organizatorių nuotr.

„Taip nutiko, kad mano straipsniai nukeliavo iki Kanados žurnalo „VICE“. Tuomet į Lietuvą atvyko vyriškis iš Kanados ir man pasiūlė darbą. Mes darėme viską, kad „VICE“ žurnalas išeitų ir Lietuvoje, kol galiausiai paaiškėjo, kad tai visiškai neapsimoka, nes mūsų rinka – per maža. Ji būtų per maža net tuo atveju, jeigu darytume žurnalą visoms Baltijos šalims. „VICE“ neliko, todėl aš pradėjau skraidyti ieškoti įdomių istorijų po visą pasaulį“, – pasakojo Orijus.

Žinomas keliautojas prisipažino, kad iš pradžių keliaudavo tik ten, kur pigiausi bilietai.

„Vėliau mane pasikvietė LRT laida „Emigrantai“. Ten taip pat stengiuosi pasakoti „aštresnes“ istorijas, tačiau tiek, kiek tai įmanoma transliuoti per nacionalinę televiziją“, – prisipažino jis.

Dar vėliau Orijaus talentą pastebėjo ir portalas DELFI, kuris žinomą žurnalistą pakvietę rašyti apie įvairiausias šalis ir netikėčiausias pasaulio vietas. Na, o dabar ši jo skiltis išaugo ir į internetinę kelionių laidą.

„Savo žurnalistikoje stengiuosi parodyti, kad būtų kitokiu pasaulyje yra normalu. Mes visi esame vienodi. Ir nesvarbu, kur gyventume – Afrikos lūšnyne ar ištaigingiausiuose rūmuose“, – pasakojo O. Gasanovas.