Renginys „Ką darai, daryk gerai!“ su žinomais verslininkais ir kūrėjais atvyksta į Palangą
Sostinės gyventojai jau yra girdėję, o nemaža dalis ir lankėsi „Ką darai, daryk gerai!“ renginiuose. Unikalaus formato renginių ciklas pritraukia šimtus vilniečių pasiklausyti įkvepiančių, motyvuojančių ir atvirų pokalbių apie įdomiausius žmonių karjeros kelius ir klystkelius. Šį kartą – jau devintąjį – renginys iš sostinės keliasi į Palangą.
Renginio organizatorė, Rasa Janina Jusionytė, dar Vilniuje vykusio renginio metu nuliūdino susirinkusiuosius pranešdama, kad kitas renginys vyks tik rugsėjo mėn. Ir vis dėlto, visai neseniai, „Facebook“ platformoje ji pasidalino išskirtiniu renginiu, „Ką darai, daryk gerai! #9 Palanga edition“, kuris vyks „Kablys: Jūra + Kultūra“, rugpjūčio 21-ąją dieną.
Dar negirdėjusiems, paminėsime, kad šių renginių esminis tikslas – atsakyt į visų mūsų širdyse virpantį klausimą: „Kaip ir aš galiu mylimą veiklą paversti savo kasdieniniu darbu ir tikrų tikriausiu pragyvenimo šaltiniu?". Nors tokiame kontekste esame įpratę girdėti sėkmės istorijas, renginiuose pranešėjai pasakoja apie savo tikrą, nenugludintą, dažnai liūdną ar net juokingą kelią į mylimą veiklą.
Pirmą kartą renginyje savo patirtimi dalinsis šiuo metu Palangoje reziduojanti Neringa Rekašiūtė - fotografė, poetė, žmogaus teisių aktyvistė, nuolatos stebinanti savo idėjomis ir kūryba. Visai neseniai moteris dalinosi žinute „Instagram“ platformoje, kad rugpjūčio 21d. kalbės „Ką žmonės dirba?“ organzuojamame renginyje ir kreipėsi į savo sekėjus siekdama patarimo. „Jaučiuosi lyg būčiau nugyvenus kokius 7 skirtingus gyvenimus, nežinau, apie kurį etapą pasakoti. Londoną ir bohemą? Politikos mokslus? Socialinį aktyvizmą? Nuogų moterų fotografiją? Visaginą ir atominę tapatybę?“.
Panašu, kad Neringos gyvenime buvo daug skirtingų ir įdomių etapų. Jos darbai ir mintys spausdinti žymiausiuose žurnaluose ir laikraščiuose („The Guardian“, „The Huffington Post“, „Dazed&Confused“, „Vanity Fair Italia“ ir kt.). O savo fotografijų darbais ji atskleidė užmirštą Visagino krašto grožį. Šio vakaro metu moteris dalinsis savo tikrąja istorija apie visus nepavykusius kartus ir išmoktas pamokas.
Kitas vakaro pranešėjas taip pat fotografas – Motiejus Šalkauskas. Nors jo vardas Lietuvoje nėra gerai žinomas, užsienyje, o ypač Jungtinėje Karalystėje, jis lengvai atpažįstamas. Įvairių fotografijos asociacijų ir žurnalų Motiejus išrinktas, kaip vienas iš 30 greičiausiai kylančių fotografų pasaulyje ir vienas iš 10 geriausių vestuvių fotografų UK, taip pat vienas iš 50 pasaulyje geriausių sužadėtuvių fotografų ir nominuotas, kaip vienas geriausių vestuvių fotografų Londone.
Jei šie įvertinimai nieko nesako, tai Motiejaus darbai kalba patys už save. Jo nuotraukos išties stulbina! Kaip ir visos sėkmės istorijos, ši taip pat prasidėjo niekuo neišsiskirdama: vyras studijavo istoriją Klaipėdos universitete ir dirbo viešbutyje, gerai net nežinodamas, ką nori toliau veikti. Kaip nuėjo tokį kelią fotografas pasakos renginyje jau rugpjūčio 21 d.
Trečiasis vakaro pranešėjas buvo laikytas paslaptyje, tačiau dabar jau galime atskleisti paslaptį, tai – Nidas Kiuberis, vienas iš populiaraus kavos išsinešimui tinklo „Coffeine” įkūrėjų. Prieš dešimt metų su bičiuliais įkurtas verslas atnešė išties nemažai permainų į Nido gyvenimą. Ką reikėtų žinoti prieš pradedant kurti tarptautinio lygio verslą? Kokie buvo sunkiausi momentai versle? Kokius iššūkius jam teko įveikti, kad sukurtų tokį stiprų prekės ženklą? Nidas dalinsis dar daug kam niekada negirdėtomis istorijomis apie didžiausias išmoktas pamokas jau devintajame „Ką darai, daryk gerai“ renginyje Palangoje.
Kodėl renginys vyks Palangoje? Organizatorė ir laidų vedėja Rasa Jusionytė, dalinasi, sulaukianti daug žinučių ir prašymų, kad šis renginys atkeliautų ir į kitus miestus. „Iki šiol renginiai vyko Kaune ir Vilniuje, tačiau sulaukėm nemažai socialinių tinklų žinučių, matome poreikį ir renginiui pajūryje. Kadangi pati esu iš Klaipėdos, o vaikystėje labai daug laiko praleidau Palangoje, kartu ir norisi prisidėti prie Palangos kultūrinio atgimimo, kurį dabar labai gerai matome“, – sako Rasa.
Šio renginio konceptas ir sukurta bendruomeniška atmosfera suteikia galimybę pranešėjams išties nuoširdžiai ir atvirai pasidalinti su klausytojais visais savo išgyvenimais, išbandymais, klaidomis ir jų kainomis bei kaip sunkiu darbu jiems vis dėlto pavyko. „O jei gali jie – gali ir tu!“ – sako Rasa Jusionytė ir kviečia atvykti į renginį, pasikrauti geros energijos, motyvacijos ir įkvėpimo veikti.
Daugiau informacijos bei bilietus į renginį rasite „Facebook“ puslapyje „Ką žmonės dirba visą dieną?“ arba renginio nuorodoje ČIA.