Retro soul atlikėja Aistè surengė debiutinį koncerte Vilniuje: Vudstoko laikai ir šėlstanti minia

Atlikėjos Aistès koncertas Vilniuje / Gabrieliaus Jauniškio ir Rūtos Verseckaitės nuotr.
Atlikėjos Aistès koncertas Vilniuje / Gabrieliaus Jauniškio ir Rūtos Verseckaitės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-25 16:59
AA

Praeitą savaitę debiutinį albumą „The Theory of Everything“ pristačiusi balsingoji retro soul atlikėja Aistè, vakar surengė savo pirmąjį koncertą Lietuvoje. Energingame, Vudstoko laikus menančiame koncerte, kuris vyko „Vasaros Terasoje“, netgi klausytojai lipo ant scenos dainuoti kartu, o pasirodymo pabaigoje į dangų skriejo balti taikos balandžiai.

„Šį albumą kartu su Kipru parašėme per vieną parą sodyboje Molėtuose. Tai buvo ilgiausia 2022-ųjų metų naktis“, – ant scenos pasakojo Rytų Londone gyvenanti Aistè.

„Vasaros Terasoje“ jį pristatė gospelo, pshichodelinės ir soul muzikos kupiną debiutinį albumą. Tai buvo pirmasis Aistès koncertas Lietuvoje. Šia proga ji subūrė jungtinį britų ir lietuvių orkestrą. Pritarančios vokalistės taip pat atvyko iš svetur. Scena puošė kalnai pavasarinių gėlių, vėliau publika apipylė ir pačią Aistę gėlėmis.

Atlikėjos Aistès koncertas Vilniuje / Gabrieliaus Jauniškio ir Rūtos Verseckaitės nuotr.

Energinga, plastiška ir balsinga kūrėja neslepia, kad ją labai įkvepia 70-ųjų muzika, o tokios muzikos ikonos kaip Jimi Hendrixas, „Pink Floyd“ ir „The Beatles“ padarė didžiulę įtaką jos kuriamai muzikai.

Paklausta, iš kur tokia meilė šiam laikmečiui, Aistè susimąsto: „Galbūt dėl to, kad tuo metu daug žmonių norėjo permainų ir tikrų potyrių.“ Vienas britų muzikos kritikų rašė, kad nenustebtų, jei Aistès dėka visa nauja karta iš naujo atrastų klasikinę soul muziką.

Aistè – „What‘s Going On“:

Užsienio žiniasklaida jau liaupsina lietuvę už jos galingą balsą ir metų eigoje pristatytus albumo singlus. Vizitine atlikėjos kortele tapo singlas „What‘s Going On“. Taip pat koncerte Vilniuje skambėjo ir pirmieji šios perspektyvios kūrėjos singlai – „Rise“ ir „You‘ve Got The Feeling“. Taip pat – ir naujausias „Give Me“, kuris publikos pageidavimu buvo sugrotas du kartus.

Aistè – „Give Me“:

Koncertą pabaigė retro soul klasiką primenantis „Whole Lotta People pt. 2“. Skambant šiai į sceną buvo išnešti balti taikos balandžiai ir paleisti į dangų.

Aistè pati prodiusuoja savo muziką, kuria choreografiją ir montuoja muzikinius vaizdo klipus. Jos kūryba internete turi jau daugiau nei 700 tūkst. perklausų ir tai – tik pradžia.

Fotogalerija:

Atlikėjos Aistès koncertas Vilniuje (36 nuotr.)
+30