Režisierė Janina Lapinskaitė: „Tėvai duodami man šį vardą nujautė, kad su laiku jis taps vis svarbesnis ir svarbesnis“

Janina Lapinskaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Janina Lapinskaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-06-24 13:00
AA

Jonines švenčiančių Jonų rasti nesunku, tačiau štai Janinų reikia ieškoti su žiburiu. Gal dėl to režisierė Janina Lapinskaitė taip myli savo vardą: „Man atrodo, kad mano tėvai, duodami šį vardą, nujautė, kad jis su laiku, kaip vynas, taps vis svarbesnis ir svarbesnis“.

„Dažnai juokauju, kad teks būti kaip vestuvių generolei, eiti iš kaimo į kaimą, nes Jonų mažai, o Janinų visai nėra“, – juokėsi režisierė.

Visgi J.Lapinskaitė teigia suvokianti, kad šiuolaikinės Joninės nėra surištos su vardu, nes linksminasi visi. „Tada pradedu galvoti, kad kiekviename žmoguje slypi mažasis Jonas ir Janina“, – kalbėdama su Žmonės.lt sakė režisierė.

Švenčia gamtos prieglobstyje

Per Jonines J.Lapinskaitė visuomet stengiasi būti kaime, kur susirenka visas būrys draugų ir artimųjų. Tačiau šiais metais, prieš pat Jonines, Janina su studentais plaukė baidarėmis ir šią išvyką vadina mažąja repeticija prieš Jonines.

Mano angelė sargė mane globoja ir norėčiau, kad taip ir toliau būtų.

„Sulaukiau aušros, sulaukiau gražių pokalbių ir minčių. Manau, tos trumpiausios vasaros naktys ir yra skirtos ta, kad galėtum būti tikras. Tai, matyt, ir yra paparčio žiedas – gebėjimas vienas kitam pasakyti“, – kalbėjo Janina.

Kiekvienais metais režisierės vyras Algimantas Puipa surengia žvakių plukdymą upe.

„Kai upė sumirga nuo žvakelių, žiūriu, kaip toli jos plaukia. Jei arti, vadinasi ir mano metai bus ramūs, jei toli... O kartais jos pradeda plaukti prieš srovę, tada pagalvoju, kad tai ženklas. Tie metais pareikalaus dag įtampos“, – apie mistinius Joninių papročius portalui Žmonės.lt pasakojo Janina.

Prakalbus apie Janinos vardo populiarumą Lietuvoje, pašnekovė stebėjosi, kad yra nemažai žmonių, kurie nežino, jog Janina yra vardo Jonas moteriška versija.

„Sutinku žmonių, kurie, būdami su manimi, sako, kad nepažįsta nei vieno Jono, – sakė J.Lapinskaitė ir atskleidė, kad jos vardo reikšmė yra labai graži – Dievo palytėta. – Mano angelė sargė mane globoja ir norėčiau, kad taip ir toliau būtų.“