Režisierė Marija Simona Šimulynaitė žinomus tėvus sukvietė į baleto vaikams premjerą

Kamerinio baleto vaikams „Saldainių fėjos“ premjerinis spektaklis/Pauliaus Peleckio nuotr.
Kamerinio baleto vaikams „Saldainių fėjos“ premjerinis spektaklis/Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė drauge su „Baltijos baleto teatro“ trupės balerinomis Kristina Tarasevičiūte, Evelina Marija Fokina ir Audrone Dirsyte imasi visiškai naujos temos jau bene dešimtmetį mininčio teatro repertuare. Šį kartą žiūrovams pristatytas kamerinis šokio spektaklis vaikams – „Saldainių fėjos“.

„Norėjosi sukurti jaukų, elegantišką, cukraus vata kvepiantį spektaklį apie vaikų silpnybę – gardėsius. Visas saldus grožis atsiskleidžia per baleto šokio emociją ir atliekamas visai greta mažųjų žiūrovų. Būtent tai – didžiausias šio spektaklio išskirtinumas. Vaikai baleto pasakų herojus mato iš toli, atskirti distancijų, didelių scenų. Šiame spektaklyje viskas bus priešingai - balerinos pasiekiamos ranka, jų kiekvienas judesys ir baleto žingsneliai su puantais visiškai greta,“ – pasakoja spektaklio režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Emocionalios muzikos fone mažieji žiūrovai stebėjo pasaką ne tik atliekamą gracingų baleto artisčių, bet taip pat galėjo žavėtis spalvingomis video instaliacijomis, demonstruojamomis ant lubų.

Po pasirodymo „Saldainių fėjos“ niekur neskubėjo pabėgti, o visi vaikai galėjo dalyvauti žaismingoje diskusijoje su profesionaliomis baleto artistėmis, užduoti joms klausimus arba patys papasakoti apie savo patirtis. 

„Mūsų tikslas – bent šiek tiek supažindinti vaikus su baletu, padėti jiems suprasti, kad balerinos – ne pasakų princesės ar miražas, kaip nemažai dalių vaikų atrodo. Kalbėdamiesi vaikai gali sužinoti tiek kas yra balerina, tiek kokios tikrosios šio fantasmagoriško šokio paslaptys. Žinoma, gali ir paliesti baleto sijonėlį „tutu“, ypatingus batelius – puantus bei kartu su „Saldainių fėjomis“ nusifotografuoti,“ – apie sumanymą pasakoja Marija Simona Šimulynaitė.

Kristinos Tarasevičiūtės, atliekančios vienos iš saldainių fėjų vaidmenį, nuomone, kameriniai spektakliai yra tiesiog subalansuoti mažųjų auditorijai. „Rampos ir orkestro duobės nebuvimas leidžia vaikams patiems atsidurti pasakoje ir dar stipriau išgyventi baleto kuriamą istoriją. Edukaciniai spektakliai yra labai naudingi mažiesiems, tai pats lengviausias ir įtikinamiausias būdas mokyti vaikus teisingų vertybių, gebėjimo vertinti poelgius ir priimti pasekmes,“ – teigia balerina.

„Baltijos baleto teatro“ šokėja Audronė Dirsytė priduria, kad jai labai smagu vaikus supažindinti su baleto pasauliu, leisti jiems prie jo prisiliesti. „Žinau, kad vaikams yra svarbu ne tik pamatyti, bet ir paliesti. Nuostabi kamerinė „Baltijos baleto teatro“ studijos erdvė leidžia tai padaryti. Todėl labai džiaugiuosi būdama šio labai įdomaus ir saldaus spektaklio dalimi, juk nepaslaptis, kad balerinos taip pat saldainių mėgėjos,“ - šypsodamasi komentuoja Audronė Dirsytė.

Spektaklio metu mažieji išvydo pasaką apie tris saldainių fėjas – Karamelę, Šokoladę ir Cukrinukę. Fėjos gyvena ir skraido ant didelio cukraus vatos debesies ir, žinoma, yra pačios geriausios draugės. Tačiau vieną dieną nuo saulės Šokoladė pradėjo tirpti ir pavirtusi į karštą šokoladą padarė skylę cukraus vatos debesyje ir nupuolė į žemę. Čia Šokoladę iš karto radę vaikai be galo pamėgo – juk šokoladas vienas skaniausių gardėsių. Tuomet likusios dvi fėjos ėmė pavydėti Šokoladei ir taip pat nusprendė keliauti į žemę. Radusios čia tiek daug gerbėjų – fėjos susipyko, kurią iš jų vaikai mėgsta labiau. Fėjų draugystę išgelbėjo vaikai, nes visas tris fėjas jie pamėgo vienodai: ir šokoladą, ir karamelę, ir cukrinukus.

Kūrybinė komanda: režisierė, choreografė – Marija Simona Šimulynaitė, kostiumų dailininkas – Antanas Gudynas, scenografas – Erlandas Smolskas, garso montuotojas – Jurgis Jarašius.