Riebalų dėmės. Kaip jas išvalyti?

Riebalų dėmės. Kaip jų atsikratyti? / Fotolia nuotr.
Riebalų dėmės. Kaip jų atsikratyti? / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-31 09:50
AA

Ar ką tik užtiško, ar jau įsisenėjo – riebalų dėmės tikras galvos skausmas! Ir nors parduotuvėse siūlomas ne vienas valiklis, kuris turėtų padėti išvalyti jas, namuose taip pat galime rasti vieną natūralią priemonę. Dalijamės patarimais!

► Riebalų dėmė ant drabužių – itin nemalonus dalykas. Jeigu apsitaškėte, tačiau nepraėjo daugiau kaip 3 val., padėtį išgelbės įprasta valgomoji druska. Užmerkite suteptus drabužius karšto vandens vonelėje ir įpilkite pusę stiklinės druskos. Beje, reikia paminėti, kad druska itin gerai susidoroja su vyno, žolės ar kraujo dėmėmis.

► Teigiama, kad glicerinas taip pat puikiai pašalina riebalus. Užtepkite jo ant dėmės ir palikite 30 minučių. Praėjus nurodytam laikui, patrinkite marle ir išplaukite šiltu vandeniu. Šis būdas tinka šalinti ir rašalo, vyno, rūdžių dėmes.

► Pašalinti riebalus padės lygintuvas. Sugeriamąjį popierių perlenkite kelis kartus ir uždėkite ant riebalų dėmės, tuomet perbraukite lygintuvu. Nuolat keisdamos popierių, darykite taip tol, kol dėmė išnyks.

► Įsisenėjusių dėmių problema gali nebevarginti, jeigu namuose rasite krakmolo. Padarykite iš bulvių krakmolo ir vandens skystą košelę bei padenkite ja dėmes. Palikite kelioms valandoms, vėliau nuskalaukite ir išplaukite šiltu vandeniu.

► Ką tik užtiškus riebalams ant drabužių, griebkitės kreidos. Pabarstykite ant dėmės miltelių ir palikite 2–4 valandoms. Vėliau nuvalykite juos šepetėliu ir išplaukite įprastu būdu. Apskritai, vietoj kreidos galite naudoti ir vaikišką pudrą, geriamąją sodą, talką, krakmolą, smulkiąją druską ir pan.

► Dėmes nuo riebios žuvies puikiai išvalys acto tirpalas. Įpilkite į dubenį pusę stiklinės acto ir palikite drabužį kelioms valandoms. Galite ant pačios dėmės užpilti ką tik išspaustų citrinų sulčių. Šios, teigiama, su riebalais susidoroja ypač greitai.

► Dar vienas netikėtas būdas – eterinis eukaliptų aliejus. Užlašinkite jo kelis lašus ant riebalų dėmės ir palikite 10–15 minučių. Vėliau drabužį išplaukite įprastu būdu.