Rima Petrauskytė atvirai apie sunkiausius gyvenimo išbandymus: „Mylėti save mokausi kasdien“

Rima Petrauskytė-Paulauskienė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Rima Petrauskytė-Paulauskienė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-09-14 12:10
AA

Klaipėdoje moterys sekmadienį rinkosi garsiajame buriniame laive „Meridianas“, kur vyko lietuvių ir švedų sukurto geriamo preparato reklaminio veido atranka. Viena iš komisijos narių tapusi grupės „Man-go“ lyderė Rima atvirauja, jog moters grožis atsispindi jos laimėje, kurią, deja, tarp gyvenimo siųstų iššūkių, kartais lengva pamesti.

Klaipėdoje vykusiame renginyje komisijos kėdes užėmė grupės „Man-go“ narės Rima ir Gabija, dainininkė Violeta Tarasovienė ir „FenoQ Tricollagen“ kūrėja Lina Jakimavičienė, rašoma pranešime spaudai. Retai viešumoje matoma dainininkė Rima Petrauskytė-Paulauskienė pasakoja, jog išgyvenusi skaudžią pirmosios santuokos griūtį, suprato, kad laimę moteris susikurti gali tik pati, o gyvenimo mesti iššūkiai išmoko ištvermės ir stiprybės.

„Graži moteris man yra ta, kuri žino savo laimės formulę ir ja vadovaujasi. Išties, reikia daug drąsos nepasiduoti stereotipams, reikia proto išlikti nepriklausomai, reikia moteriško gebėjimo apjungti meilę, intuiciją ir stiprybę. Man gyvenime, matyt, kaip ir kiekvienai, yra tekę patirti įvairiausių sunkumų. Vienas jų – pirmosios santuokos griūtis. Tada teko panaudoti visą turimą stiprybę, kad atsitiesčiau ir auginčiau dukrą. Net nebūčiau pagalvojusi, kad galiu būti tokia stipri ir tuo pačiu laiminga, sugebėjusi įveikti tuometinius sunkumus. O stiprybės buvimą absoliučiai įtakojo pirmagimė dukra ir motiniška meilė“, – pasakoja Rima.

Rima Petrauskytė ir Rolandas Paulauskas, lydimi Rimos dukrytės Andrejos, Klaipėdos Kristaus Karaliaus bažnyčioje davė amžinos meilės priesaiką

Neseniai Rima viešai prabilo ir apie nelengvą kovą su nervine bulimija. Šia liga moteris susirgo būdama 25-erių, kuomet gyvenimo ritmas buvo įtemptas, dėl nuolatinių koncertų ir repeticijų nelikdavo laiko sau. Rimai prireikė nemažai laiko, kol ji išdrįso praverti gydytojo kabineto duris.

„Sunkiai išgyventi valgymo sutrikimai suformavo poreikį išlikti fiziškai ir psichologiškai kuo sveikesnei. Viskas mūsų organizme veikia kompleksiškai – nuotaika, mintys, fizinė organizmo būklė sudaro visą visumą. Todėl visiškai nevartoju alkoholio, nikotino, vengiu saldumynų, stengiuosi kuo daugiau judėti ir išlaikyti vidinę ramybę“, – apie įveiktos ligos paskatintus gyvenimo pokyčius pasakoja Rima.

Atsitiesusi po sunkių išbandymų, grupės „Man-go“ lyderė dar labiau suprato meilės sau vertę. Visgi, kaip pasakoja pati Rima, to tenka mokytis ir kasdien ieškoti rakto į meilę, slypinčio kiekvieno žmogaus viduje.

Rima Petrauskytė-Paulauskienė/Juliaus Žalnierukyno („Culture Bridge“) nuotr.

„Mano kartos žmonėms yra labai sunku pamilti ir mylėti save, nes to nebuvo perduota mums iš tėvų, nes mūsų tėvai to negavo. Meilės sau aš mokausi kiekvieną dieną ir tai yra nuostabus procesas, labai lengvai apčiuopiamas, priimant bet kokius sprendimus. Netgi labai paprasta sugrupuoti priimtus sprendimus bei atliekamus kasdienius veiksmus į tuos, kurie paremti meile sau ir į tuos, kuriais mes save tarsi baudžiame už savo „netobulumą“. Pamilti save, ko gero, labiausiai padeda meilė savo kažkur giliai viduje tūnančiam vaikui. Jeigu meilė žmogų turėtų pradėti lydėti nuo pat gimimo iki dabar, tai šias spragas ir reikėtų pradėti užpildyti atsigręžiant į save vaikystėje“, – atvirauja moteris.

Šiandien Rima – mylinti dviejų dukrų mama ir mylima žmona. Antroji santuoka pakreipė moters gyvenimą visai nauja vaga, kuri padrąsino sugrįžti ir į muzikinę sceną. Tačiau kuomet namuose zuja atžalos, o dienotvarkė kupina naujų projektų – rasti laiko sau nelengva.

„Manau, kaip ir kiekvienai moteriai, gyvenančiai šeimoje, laiko sau lieka tikrai mažai. Ypatingai kuomet yra maži vaikai. Esu ne tik dirbanti mama, bet ir žmona, puikiai suvokiu bei prisiimu visos šeimos apjungiančio asmens vaidmenį. Mažajai dukrai pradėjus lankyti darželį, pradedu atrasti šiek tiek laisvo laiko sau. Vien pabuvimas ramybėje ir tyloje man jau yra dovana“, – šypsosi Rima.

„Man-go“ lyderės Rimos Petrauskytės ir Rolando Paulausko vestuvės (51 nuotr.)
+45