Rimantė Kulvinskytė. Mieloji, aš suploviau indus!

Rimantė Kulvinskytė-Miškinė Eidukonė
Rimantė Kulvinskytė-Miškinė Eidukonė
Šaltinis: „Žmonės“
2018-04-01 21:23
AA

Anądien mano žandikaulis nukrito ant grindų. Nukrito, nes mano vyras, kuris, jei būtų Adomas, iš Ievos tikrai nebūtų ėmęs obuolio, o pareikalavęs kepto šonkaulio, manęs paprašė... žalio kokteilio!

Taip, visi mes keičiamės ir tobulėjame, bet dažniau ir nuoširdžiau – svajojame. Ir tą stebuklingą popietę, gerdama žalią kokteilį, su šypsena ant sofos surašiau dalykus, kurių niekada neišgirstume iš savo vyrų.

– Mieloji, aš iškrausčiau indaplovę. Tu nieko prieš, kad kol gulėsi vonioje, aš peržiūrėsiu šaldytuvo turinį – man rodos, turime pasibaigusio galiojimo produktų.

– Saulyte, atleisk, kad neperskambinau – kalbėjau telefonu su Juozu, taip nejučia pradėjau rūšiuot skalbinius, kol viską sudėjau į spintą, jau reikėjo eit į susitikimą.

– Brangioji, aš negaliu apsispręst, kas man labiau patinka – pervilkt patalynę ar lyginti marškinius... beje, gal tavo klostuotą sijoną reiktų palygint?

– Uoj, meile, negaliu, kaip nekenčiu tos pavasario saulės – iškart pamatau, kur kampuos voratinkliai po žiemos užsilikę, akis langai pradeda badyt – taip ir norisi griebt šluostę ir viską valyt!

– ...Žinai, man dabar toks klausimas kilo – negaliu prisiminti, kada paskutinįkart valiau mūsų buto duris ir rankenas. Jau turbūt senokai – reiks išskirt valandėlę sekmadienį.

– Anądien rūšiavau vaikų rūbus – kaip jie greit auga! Galvoju, kad Izabelei reiktų naujos striukės, ką manai, gal savaitgalį palekiam iki prekybos centro?

– Galvoju, tau ir taip daug rūpesčių dėl tos kelionės, tai aš užrašiau vaikus paskiepyti ir jau sudariau sąrašą daiktų tau ir vaikams – šįvakar gal jau pradėsiu krauti lagaminus.

– Skambinau auklėtojai, nes iš Dovyduko nesupratau, ką ten tiksliai reikia rudenėlio šventei padaryt. Pasisiūliau surinkti darželio grupės pinigus, tik va, nežinau, iš ko reikia tą vilko kostiumą pasiūti.

– Tu nepatikėsi – varčiau „Maximos“ katalogą, tai apelsinai ten pigiau nei „Rimi“. Ir ji dar akciją buitinėms švarinimosi priemonėms turi – mums reiktų skalbimo miltelių užsipirkt.

– Kotletai, karbonadai, kepsniai – kiek galima? Ir dar bulvių košė? Kodėl mums nepasigaminus ko nors iš ajurverdinės virtuvės? Pavyzdžiui, kepto panyro su špinatų troškiniu?

– Šįvakar Timas su Urte ateina. Praėjusią savaitę buvo jų metinės. Būtų smagu kaip nors juos pasveikint, ką nors simboliško padovanot.

– Gal tu man gali paieškoti alaus, kuriame nebūtų glitimo pėdsakų?

– Reikia daržą nuravėt – ką kaimynai pagalvos, tiek piktžolių pamatę? Juolab kad Valės daržas šitaip iščiustytas!

– Man tas gulėjimas ant sofos su telefonu atrodo toks beprasmis – kiek darbų per tą laiką galėčiau nuveikti!

– Koks dar krepšinis? Žinoma, kad baletas yra 1000 kartų geriau – juk tai dvasinis penas.

– Tai tu neskubėk – aš jau vaikus šventei suruošiau, kaklaraištį prisiderinau, kol tu dažysies, aš dar jiems ir vakarienę padarysiu. Ko tu norėtum?

– Atrinkau žieminius drabužius, palikau vasarinius – iškart spintoje daugiau vietos, kaip smagu!

– Aš suprantu, kad Donatas Montvydas yra tavo gyvenimo meilė, bet gal pataisyčiau padėtį, jei tavo mamą pakviesčiau atostogauti kartu su mumis?

– Internetas šiandien labai lėtas, todėl nusprendžiau išvalyti namus.

– Ar tau mano pilvas neatrodo per didelis? Gal man reiktų kokios dietos?

– Žinai, tu visada dėl manęs ką nors dailaus apsirengi, tai, galvoju, ir aš nuo šiol kasdien vaikščiosiu su kostiumu.

– Aš tau su šitais džinsais neatrodau storas?

– Taip, galbūt mūsų gyvenimas ir nėra tobulas, užtat tavo manikiūras be priekaištų, brangioji, – 35 eurų nė pats nebūčiau geriau išleidęs.

Ir ne, čia nebuvo testas, bet jei bent kelias frazes vis dėlto iš savo vyro išgirdote, didelis šansas, kad gyvenate su tobulu vyru. O jei ne – gyvenate su tikru vyru ir galite jam prie naktinio staliuko netyčia padėti atverstą paskutinį žurnalo ŽMONĖS puslapį.