Rimas Valeikis nupiešė garsių Lietuvos aktorių ir režisierių portretus: „Pamačiau kitą jų pusę“

Oskaras Koršunovas, Jurgita Jurkutė, Regina Varnaitė / Rimo Valeikio piešiniai
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rimą Valeikį daugelis žino kaip puikų šaržų autorių, tačiau jo piešiniai anaiptol ne visada turi šmaikštų komišką prieskonį. Dažniausiai politikus šaržuojantis menininkas gali pasigirdi gražiu indėliu į Lietuvos teatro istoriją. Garsių aktorių ir režisierių portretais jis iliustravo jau antrą Nijolės Narmontaitė knygą „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“.

Apie 40 žinomų asmenybių portretų ir dar keturiskart daugiau įvairių iliustracijų. Toks R.Valeikio indėlis į naują knygą.

Jo piešiniuose – puikiai žinomi šalies aktoriai, režisieriai, teatro kūrėjai. Knygoje jie dalijasi savo istorijomis ir asmeniniais išgyvenimais apie darbą teatre, jo užkulisius. Pagal jų pasakojimus R.Valeikis pieštuku nupiešė ir pačias asmenybes.

Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.

„Labai smagu prisidėti prie tokio projekto. Piešdamas ir pats iš arčiau pamačiau teatro užkulisius, pats pasinėriau į jų pasakojamas istorijas, pamačiau aktorius iš kitos pusės ir būtent tai stengiausi perteikti savo piešiniuose“, – Žmonės.lt pasakojo jis.

Pasak R.Valeikio, aktoriaus profesija labai paslaptinga ir įdomi. Juk į sceną jis žengia tik akimirkai: pasirodo, suvaidina, sublizga ir vėl nulipa gyventi įprasto gyvenimo. „Ta akimirka yra ypatinga. Ir niekada nežinai, ko gali tikėtis. Piešdamas net galvojau, kad pats gyvenimas – tai ištisas vaidinimas“, – svarstė dailininkas.

Per porą mėnesių nupiešęs kelias dešimtis piešinių jis sako, kad darbo čia įdėti reikėjo tikrai daug. Kita vertus, savo veiklą jis vadina malonumu ir juokiasi – mažai ką geresnio gyvenime ir gali sugalvoti, nei ištisas dienas skaityti istorijas ir piešti pieštuku.

Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.
Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.

„Kiti galvoja, kad daugiausia laiko atima pats piešimas. Žinoma, tai užtrunka, tačiau ne ką mažiau svarbu yra įsigilinti į žmogų, jo istoriją, sugalvoti, ką piešti. O ir žmogus turi būti nupieštas ne šiaip sau, turi būti dar ir į save panašus“, – juokiasi R.Valeikis.

Pasak jo, visuomet lengviau piešti charakteringus veido bruožus turinčius žmones. „Tuomet pačiam įdomiau. Visuomet sakau – būdami jauni atrodome taip, kokie yra mūsų genai, o vėliau žmogų keičia gyvenimas. Kuo jis spalvingesnis, tuo žmogus įdomesnis, tuo didesnis iššūkis jį nupiešti“, – sakė jis.

Dailininko darbu džiaugėsi ir knygos autorė N.Narmonataitė. Drauge su R.Valeikiu ji net suorganizavo jo iliustracijų parodą, kuri jau spėjo apkeliauti ne vieną miestą.

Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.
Rimas Valeikis / Renginio organizatorių nuotr.

„Pagaliau pamatėme Rimą kaip dailininką, ne tik kaip šaržistą. Knygoje pasakojamos istorijos jau savaime yra šmaikščios, todėl nenorėjome sviestuoti sviesto ir dar jų iliustruoti šmaikščiais piešiniais. Džiaugiuosi, kad Rimo iliustracijos – labai elegantiškos, jautrios, išraiškingos, piešiniuose atsispindi herojų istorijos. Kartais net sunku patikėti, kad visa tai nupiešta pieštuku – atrodo lyg nuotraukos“, – susižavėjimo dailininko kūryba neslėpė N.Narmontaitė.

Daugiau R.Valeikio pieštų iliustracijų knygai „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“ – nuotraukų galerijoje:

Rimas Valeikis pieštuku nupiešė garsių Lietuvos teatralų portretus (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau