Rinkimų rezultatai sukėlė žinomų žmonių reakcijų audrą: „Turim labai rimtų problemų“

Rinkimų rezultatai sukėlė žinomų žmonių reakcijų audrą / Irmanto Gelūno, Svetlanos Bolnienės, Gretos Skaraitienės, Bartosz Frątczak, Vidmanto Balkūno nuotr.
Rinkimų rezultatai sukėlė žinomų žmonių reakcijų audrą / Irmanto Gelūno, Svetlanos Bolnienės, Gretos Skaraitienės, Bartosz Frątczak, Vidmanto Balkūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-05-13 19:06
AA

Sekmadienį pasibaigęs balsavimas Prezidento rinkimų pirmajame ture sukėlė daugybę visuomenės reakcijų. Kol vieni džiaugėsi rezultatais, kiti – svarstė rinkėjų pasirinkimus ir kandidatų perspektyvas. Tarp pasisakiusiųjų – ir būrys žinomų žmonių.

Paskelbus rinkimų rezultatus socialiniuose tinkluose pasipylė daugybė įrašų apie juos. Menininkas Algirdas Gataveckas socialiniame tinkle „Facebook“ prakalbo apie propagandą.

„Dar kartą įsitikiname, kad propaganda turi labai didelę įtaką žmonių nuomonei. Gausus balsuotojų palaikymas ir pritarimas Vaitkaus teiginiams yra šokiruojantis. Šie skaičiai rodo, jog valstybėje turim labai rimtų problemų ir ignoruoti tai gali būti pavojinga“, – rašė menininkas.

Verslininkė Agnė Grigaliūnienė socialiniuose tinkluose džiaugėsi rinkimų rezultatais.

„Prie DRĄSIOS šalies nedelsiant pridedam SVEIKA šalis. Ir dar pilietiška, ir į šviesą nusitaikiusi. Gražus pirmadienis“, – mintimis dalijosi A.Grigaliūnienė.

Tuo tarpu aktorė Elžbieta Latėnaitė tikino, kad liūdi ir svarstė apie švietimo svarbą.

„Na, ką. Turim <70% – Lietuvos rinkėjų, 30% prorusiškų. (Čia tuo atveju, jei manom, kad Nausėdos rinkėjai – Lietuvos.) Liūdna. Man atrodo, galėtų būti daugiau švie timo regionuose, daugiau informacijos apie tai, ką galim padaryti, kaip mąstyti, kad tas šaliai pražūtingas procentas ne augtų, o trauktųsi. Puikus homonimas „trauktųsi“, nes norisi, kad taip mąstančių mažėtų (susitrauktų) IR/AR kad jie pasitrauktų už rytinės šalies sienos, kur jiems vieta. Kaip jūs jaučiatės?“, – sekėjų klausė E.Latėnaitė.

Neabejingas rinkimų rezultatams liko ir Stanislavas Stavickis-Stano. Ji nustebino ir Vilniaus krašto lenkiškoji dalis rinkėjų.

„104 tūkstančiai balsavo už Vaitkų...

Pirmoji naujai išrinktojo prezidento užsienio kelionė turi būti į Visaginą ir Šalčininkus.

Bet labiausiai stebina Vilniaus krašto lenkiškoji dalis. Kodėl jie remia Vaitkų? Pačioje Lenkijoje nerasi nei vieno blaivaus lenko, kuris remtų prorusišką kandidatą.

Reik kažką daryti. Esam su Deividu Zvonkumi vieną lenkišką dainą įrašę. Reik daugiau. Šiais metais Šalčininkuose ir Visagine koncertuojam su nuolaida.

Rimtai. O jei dar rimčiau, tai prezidentas ir vyriausybė privalo parodyti kuo daugiau dėmesio šitiems regionams. Nes turim bėdelę...“, – situaciją vertino atlikėjas.

Nuomonės formuotojas Benas Lastauskas socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad nors dėl tokių rezultatų ir liūdna, tačiau tuo pačiu ir įdomu.

"Epic ir tai, kad maždaug 30% Lietuvos yra vata, kuri nekenčia Europos ir Vakarų. Kaip ir liūdna, bet man asmeniškai daug įdomiau gyvent tokioj šaly, nes čia susiduria civilizacijos, tame susidurime gimsta prasmės, kurių Vakarai niekada nesupras.

Gimsta ir romantinės komedijos, kai tavo mylimos moters tėvai nori išžudyt Landsbergių klaną ir lygina ES su SSRS. Bet tu ją myli, o ji vis tiek myli savo tėtį ir mamą. Nieko nepakeisi. Tokia jau ta Lietuvėlė“, – rašė B.Lastauskas.

Žmonės.lt primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyko gegužės 12 dieną.

Lietuvos prezidento rinkimuose dalyvavo 8 kandidatai: Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Eduardas Vaitkus, Ignas Vėgėlė, Dainius Žalimas, Remigijus Žemaitaitis.

Net 57-iose Lietuvos savivaldybėse (iš 60) daugiausia rinkėjų balsavo už G.Nausėdą. Tik Šalčininkų rajono ir Visagino savivaldybėse daugiausia balsų gavo Eduardas Vaitkus, o Vilniaus miesto – Ingrida Šimonytė.