Robotikos akademijoje garsių tėvų atžalos mokėsi kurti savo robotus

Deividas Meškauskas su Adomu, Natalija Bunkė su Kristupu ir Donatas Baumila su Smilte / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Deividas Meškauskas su Adomu, Natalija Bunkė su Kristupu ir Donatas Baumila su Smilte / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-15 12:10
AA

Ketvirtadienį būsimus išradėjus ruošiančioje „Robotikos akademijoje“ buvo surengta robotų kūrimo šventė. Jos metu žinomi Lietuvos žmonės kartu su savo vaikais mokėsi kurti robotus.

Į robotų kūrimo pamokėlę atvyko Viktoras Diawara su dukra Izabele ir sūnumi Kipru, Deividas Meškauskas su sūnumi Adomu, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, Donatas Baumila su dukra Smilte, Juozas Liesis su dukra Meile ir sūnumi Rojumi-Juozu.

„Robotikos akademijos“ surengtoje pamokoje kurti savo robotus vaikai mokėsi naudodamiesi techninei kūrybai skirta edukacine LEGO žaislų linija. Teorinių ir praktinių žinių dalyviams suteikė kvalifikuoti akademijos mokytojai.

Pristatydamas akademijos veiklą ir jos idėją, vienas iš įstaigos įkūrėjų, programų vadovas Kristijonas Vasiliauskas pabrėžė, kad svarbiausias tokių užsiėmimų tikslas yra ne išmokyti vaikus kurti robotus, o lavinti problemų sprendimo įgūdžius.

„Savo rengiamuose užsiėmimuose mes tai darome pasitelkdami įvairias temas: nuo mitybos iki politikos ar net kosmoso. Gavę vieną iš temų, vaikai sprendžia užduotis ir tuo pačiu konstruoja robotus, – pasakojo jis. - Kurdami robotus vaikai turi galimybę lavinti daugybę įgūdžių. Jie mokosi kuo kūrybingiau pažvelgti į užduotį, susipažįsta su programavimo principais, gilina matematikos, logikos žinias, netgi įgyja fizikos bei mechanikos pagrindus“.

Kaip ir buvo galima tikėtis, robotų konstravimo pamoka vienodai sudomino ir vaikus, ir žinomus tėvus, kurie mielai įsitraukė į robotų kūrimo procesą.

„Tai buvo savotiškas sugrįžimas į vaikystę. Tik skirtumas toks, kad mano vaikystėje būreliai būdavo gana įprasti – sportas, šokiai ar piešimas. Apie tai, kad kada nors vyks tokie būreliai kaip robotika, niekada nebūčiau pagalvojusi. Pasirodo, tai labai įdomu“, – sakė su sūnumi Kristupu pamokoje dalyvavusi N. Bunkė.

Kaip pasakoja dainininkė, jos sūnui Kristupui konstruktoriai yra geriausias žaislas, todėl padėti jam beveik nereikėjo. „Jis labai domisi LEGO, turi visą LEGO CITY kolekciją. Namuose turime apie 10 didelių maišų, pilnų įvairių detalių. Jeigu namie ramu, iškart aišku, kad Kristupas konstruoja ir žaidžia su konstruktoriais. Prieš einant į šią pamoką, mačiau, kad kambaryje jau buvo išdėliotos bent 3 dėžės konstruktorių“, – juokėsi N. Bunkė.

Nuo savo sūnaus Adomo robotikos pamokoje nesitraukė ir šokėjas D. Meškauskas. „Kokiam vyrui gali nepatikti konstruktoriai? Labai džiaugiuosi, kad ir mano sūnui ši veikla labai patiko. Manau, kad tokie įgūdžiai ateityje jam bus ne tik naudingi, bet netgi būtini“, – sakė žinomas vyras.

Robotikos akademijoje garsių tėvų atžalos mokėsi kurti savo robotus (16 nuotr.)
+10