Darius Rauba ir Donata Šukytė-Raubė – Rojus ir skurdas nepasiekiamoje saloje

Gydytojų pora jau yra aplankiusi daug pasaulio kraštų, bet šis, anot jų, – nepakartojamas / Asmeninio albumo nuotrauka
Gydytojų pora jau yra aplankiusi daug pasaulio kraštų, bet šis, anot jų, – nepakartojamas / Asmeninio albumo nuotrauka
GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-02-02 13:43
AA

Rodos, šiais laikais galima nuvykti į bet kurį pasaulio kraštą, tačiau taip nėra. „Kai išgirdome apie Sokotros salą, pirmiausia suintrigavo tai, kad keliautojai ten taip paprastai nepatenka. Ir, be abejo, suviliojo rojaus vaizdai“, – pripažįsta gydytojų otorinolaringologų pora – Darius RAUBA (52) ir Donata ŠUKYTĖ-RAUBĖ (35), – patyrusi vieną įspūdingiausių gyvenimo kelionių.

Paradoksas: Sokotros sala vadinama gamtos stebuklu, viena gražiausių pasaulio vietų, tačiau retas yra ją matęs savo akimis. Jemenui priklausanti sala Indijos vandenyne ilgai buvo nepasiekiama turistams, dabar po truputį jų įsileidžia, bet tikrai ne visus.

„Kalba apie Sokotrą užsimezgė bendraujant su keliautoju Danu Pankevičiumi, – prisimena Darius. – Dano kelionės man jau seniai daro įspūdį: jis vyksta ten, kur normalūs žmonės nevažiuoja, tarsi ieško problemų... Surinkome dvylikos žmonių grupę, Danas per kelis mėnesius mums organizavo kelionę. Sokotra yra uždara, keleiviniai lėktuvai į ją neskraido, taigi bilietų internete nenusipirksi. Jemene vyksta pilietinis karas, dalis gyventojų bando trauktis į salas, todėl ir plaukimas laivais sustabdytas – taigi be patyrusio organizatoriaus ten nepateksi.“