Rokas Darulis: „Fotografuojant telefonu galima pasiekti stulbinamų rezultatų“

Rokas Darulis/ Asmeninio albumo nuotr.
Rokas Darulis/ Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Žinomas fotografas Rokas Darulis įsitikinęs, kad šiais laikais profesionaliai fotografuoti galima net ir neturint specialiai tam skirtos įrangos. Menininkas teigia jau ne kartą įsitikinęs, kad šiuolaikiniai išmanūs telefonai yra puiki priemonė ne tik įamžinti išskirtinius kadrus ir jais papuošti savo socialinius tinklus, bet netgi ir surengti profesionalias fotografijos parodas.

„Šiandien jau nėra būtinybės pirkti itin brangių telefonų, jei norite džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Tą puikiai įrodo ir neseniai rinkoje pasirodęs „Huawei P smart Pro“ modelis. Nors jis ir priskiriamas ekonominei klasei, savo fotografavimo galimybėmis sugebėjo mane išties maloniai nustebinti“, – sako R. Darulis.

Kad nuotraukos telefono ekrane visuomet džiugintų, fotografijos ekspertas dalijasi 5 naudingais patarimais, praversiančiais kiekvienam.

1 patarimas – tobulai asmenukei 

Anot R. Darulio, norint išgauti gražesnę asmenukę, visų pirma reikėtų telefoną pakelti aukščiau ir fotografuotis šiek tiek iš viršaus. Fotografo teigimu, taip elgtis derėtų dėl to, kadangi telefone esanti asmenukių kamera dažnai būna kiek platesnio kampo, todėl fotografuojant save tiesiai ar kiek iš apačios veidas gali atrodyti storesnis, nei yra iš tikrųjų.

„Nors „P smart Pro“ modelyje esanti 16 MP priekinė kamera fiksuoja itin kokybiškas asmenukes, geriausias rezultatas gaunamas fotografuojant iš aukštesnės perspektyvos. Šitaip veidas atrodys žymiai gražiau ir subtiliau. Be to, tokiu būdu galima sumažinti triukšmo fone arba išvengti pilko blyškaus dangaus, jei diena nėra saulėta“, – pataria R. Darulis.

2 patarimas – išskirtiniam portretui

Portretas – itin dažnas fotografijos formatas, kuris, anot R. Darulio, neretai vis dar kelia iššūkių. Kad būtų pasiektas puikus rezultatas, ekspertas darant portretą pataria nebijoti prieiti arčiau modelio. Anot jo, portrete svarbiausias dalykas yra žmogus ir momentas, todėl derėtų pasistengti, kad aplinka matytųsi kuo mažiau.

„Kartais telefonas ar kamera prie pat veido gali žmogų kiek išgąsdinti. Bet priėję arčiau mes labiau užpildysime kadrą žmogumi ir galėsime geriau atskleisti jo bruožus, mimikas, emociją bei nuotaiką. Patikėkite, tokia smulkmena rezultatą padaro geresnį“, – portretų specifiką atskleidžia R. Darulis.

Jis taip pat priduria, kad portretui išskirtinumo gali suteikti ir vadinamieji „bokeh“ efektai, skirti fono suliejimui. „P smart Pro“ įrenginio nugarinėje dalyje esantis trečiasis lęšis skirtas būtent vaizdo gyliui išmatuoti. Tai padeda sukurti itin subtilų suliejimo efektą, ypač tinkantį portretinėms nuotraukoms“, – kalba fotografas.

Portretas/ nuotrauka daryta su „Huawei P smart Pro“ telefonu
Portretas/ nuotrauka daryta su „Huawei P smart Pro“ telefonu

3 patarimas – optimaliam apšvietimui

Fotografuojant žmones ar objektus visada svarbu atkreipti dėmesį, kur yra šviesos šaltinis. R. Darulis akcentuoja, kad nuotraukos atrodys geriausiai tuomet, kai fotografuojant šviesa sklis iš už nugaros arba šiek tiek iš šono.

„Jei norite nufotografuoti draugą ar šeimos narį namie, pabandykite nusivesti jį prie lango ir patys atsukite nugarą į langą, kad šviesa sklistų iš už jūsų. Tas pats galioja ir lauke, net jei oras debesuotas. Fotografuojant žmogų tokiu kampu, kad saulė liktų jums už nugaros, išgausite malonesnį veido apšvietimą“, – tikina fotografas.

4 patarimas – tapymui šviesa

Labiau patyrę fotografai puikiai žino, kokių efektų galima išgauti naudojant ilgą vaizdo išlaikymą. Šiuo atveju R. Darulio išbandytas „Huawei P smart Pro“ įrenginys leidžia žymiai lengviau išnaudoti minėtos funkcijos privalumus.

„Šis modelis turi nuostabių kūrybinių funkcijų. Pavyzdžiui, naktiniam peizažui išbandžiau „Light Painting – Traffic Trails“ funkciją, kuri leidžia fotografuoti judančias šviesas naktį. Įprastai nufotografuoti tokį kadrą būtų gana sudėtinga, bet šiuo atveju viskas palengvinta“, – apie „P smart Pro“ galimybes kalba R. Darulis.

Anot jo, „Light Painting – Traffic Trails“ funkcija išlaiko kadrą neperšviestą ir fiksuoja tik judančias šviesas, o vaizdas eksponuojamas tobulai kiekvieną kartą. Tiesa, maksimaliai geram rezultatui padaryti reikėtų stovo, kad telefonas nejudėtų.

Miestas/ Nuotrauka daryta su „Huawei P smart Pro“ telefonu
Miestas/ Nuotrauka daryta su „Huawei P smart Pro“ telefonu

5 patarimas – nebijoti „Pro“ režimo.

Fotografuojant išmaniuoju telefonu R. Darulis ragina nebijoti pažaisti su įrenginio nustatymais „Pro“ režime. Pasak fotografo, nors tai reikalauja tam tikrų žinių ir įgūdžių, tačiau perpratus sistemą galima greitai pasiekti stulbinamų rezultatų.

„Tai be galo naudinga funkcija fotografuojant telefonu, nes leidžia mums patiems nustatyti nuotraukos išlaikymą, spalvos temperatūrą bei ISO jautrumą. Tiesa, trokštamą rezultatą galima išgauti ir viską patikint dirbtiniam intelektui, kuris kiekvienu atveju geba automatiškai parinkti optimaliausius parametrus“, – pasakoja R. Darulis.

Fotografo išbandyto „Huawei P smart Pro“ modelio nugarinėje dalyje integruota 48+8+2 MP trigubo lęšio kamera kartu su „pop-up“ tipo 16 MP asmenukių kamera telefono priekyje, veikdamos išvien su pažangiais algoritmais, kaskart gali įamžinti tokį vaizdą, kuris nepaliks abejingų.