Roko legendų „Def Leppard“ koncerte – komplimentai Vilniaus publikai ir pažadas darkart sugrįžti

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-05-17 21:00
AA

Roko muzikos mylėtojams šis gegužės sekmadienis – ypatingas. Po septynerių metų pertraukos į Lietuvą sugrįžo legendinė britų grupė „Def Leppard“. Sostinės „Siemens“ arenoje jos nariai surengė grandiozinį garso, vaizdo ir šviesų šou.

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Akivaizdu, kad prieš beveik keturis dešimtmečius susibūrusi grupė neprarado populiarumo iki šių dienų – pasiklausyti muzikos veteranų susirinko praktiškai pilna arena žmonių. Tarp jų – ir jaunimas, ir vyresni, su „Def Leppard“ dainomis užaugę, gerbėjai, koncerto nepraleido ir elegantiškai apsirengusios damos, ir motociklais į renginį atriedėję rokeriai.

Čia buvo galima sutikti ir ne vieną iš kaimynių užsienio šalių atvykusį melomaną. Nenuostabu, rokerių šou Vilniuje – pirma stotelė jų gastrolių po Europą sąraše. Maža to – pirma po septynerių metų pertraukos, nuo 2008-ųjų grupė nekoncertavo senajame žemyne. Šia žinia dar prieš koncertą „Def Leppard“ pasidalijo ir su savo gerbėjais. Socialiniame tinkle grupės vokalistas Joe Elliottas išplatino žinutę, kurioje skelbė negalintis sulaukti pasirodymo Vilniuje ir dėkojantis gerbėjams už palaikymą.

Vilniuje roko veteranai „Def Leppard“ surengė grandiozinį koncertą (31 nuotr.)
+25

Koncertui rokeriai ruošėsi atsakingai. Norėdami, kad viskas būtų suderinta iki menkiausių smulkmenų jie net atvyko diena anksčiau ir naktį prieš šou liko nakvoti Lietuvoje.

Kaip ir buvo žadėta, „Def Leppard“ koncerte didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik garsui, bet ir vizualiajai pasirodymo daliai. 400 kvadratinių metrų scena, į žiūrovų minią nusidriekęs podiumas, penki masyvūs ekranai, kuriuose viso pasirodymo metu žiūrovų dėmesį kaustė originalios projekcijos. Viskas turėjo būti nepriekaištinga.

Aukštą kartelę savo pasirodymuose laikantys rokeriai nevengė papildyti ir asmeninio pageidavimų sąrašo. Koncerto organizatorių buvo paprašyta pasirūpinti aukščiausios klasės maistu ir gėrimais, persirengimo kambariuose suteikti galimybę „Def Leppard“ mėgautis patinkančiais filmais ir muzika.

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Dar prieš pasirodant pagrindinėms vakaro žvaigždėms, į sceną keliems kūriniams lipo „Rebelheart“. Viena ryškiausių Lietuvos roko grupių „apšildyti“ britų pasirodymą buvo pasirinkta ne šiaip sau, to pageidavo patys „Def Leppard“. „Apšildyti juos mums didelė garbė“, – dar prieš keletą dienų sakė koletyvo narys Regimantas Turūta.

Maždaug pusvalandį trukusioje grupės programoje skambėjo tiek naujesni, paskutinio grupės albumo „Mysteria“ kūriniai, tiek senesnės kolektyvo dainos. Tačiau bene daugiausiai ovacijų sulaukė jau kone vizitine grupės kortele spėjusi tapti baladė „Kelias pas tave“. Arenoje sužibo šimtai žibintuvėlių švieselių, o priedainį publika traukė kartu.

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Šiek tiek po 21 val. į sceną žengė ir patys „Def Leppard“. Prigesus šviesoms publika britus pasitiko garsiais plojimais. Jau nuo pat pirmų koncerto sekundžių buvo nesunku patikėti, kad Vilniuje roko legendos užkurs tikrą pirtį.

Apskritai šiems roko vilkams energijos galima tik pavydėti. Dauguma grupės narių jau perkopę jį šeštą dešimtį, tačiau visi jie galėtų drąsiai varžytis su perpus jaunesniais kolegomis.

Amžinai jaunatviškas J.Elliottas, ištreniruoto kūno demonstruoti nevengiantis moterų numylėtinis gitaristas Philas Collenas, bosistas Rickas Savage‘as, gitaros virtuozas Vivianas Campbellas ir būgnininkas Rickas Allenas. Toks šiandien „Def Leppard“ sąstatas.

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Scenoje griausmingai griaudėjo gitaros, muzikantai ne kartą keitė kostiumus. Akį traukė ir prie mikrofono stovo bei P.Colleno gitaros pritvirtintos Didžiosios Britanijos vėliavos. Taip 1977 metais Šefilde susikūrusi grupė taip priminė apie savo gimtąją šalį.

Į koncertą susirinkusiai publikai „Def Leppard“ sugrojo populiariausius grupės kūrinius. Jau vakaro pradžioje suskambo lyriškasis „Love Bites“, netrukus ir publiką kaip reikiant išjudinęs hitas „Pour some sugar on me“. Atlikėjai savo gerbėjams negailėjo laiko patikrintų muzikinių perliukų, tarp kurių – „Armageddon it“, „Animal“, „Hysteria“, „Rocket“, „Rock On“ ir daugelis kitų.

J.Elliottas ne kartą dėkojo Vilniaus publikai patikindamas, kad čia labai gera sugrįžti. Koncertui persiritus į antrą pusę jis net žaismingai prasitarė, kad šis miestas jam šiek tiek primena Monrealį. „Tai pirma mūsų turo po Europą diena. Neseniai koncertavome Kanadoje, koncertas čia mums primena Monrealį“, – juokavo grupės vokalistas.

Maždaug pusantros valandos trukusiame koncerte „Def Leppard“ išjudino ir tuos, kurie pradžioje mėgstamų dainų klausėsi ramiai įsitaisę sėdimose vietose. Į sceną kolektyvas lipo dukart, publikai pavyko išsireikalaui pakartojimo. Sugrįžę muzikantai pristatė kolektyvo narius ir netrukus iš naujo sudrebino areną kūriniu „Rock of Ages“.

Atsisveikindamas J.Elliottas pažadėjo – „Def Leppard“ dar būtinai čia sugrįš. Belieka tikėtis, kad jų koncertas Lietuvoje įvyks greičiau nei dar po septynerių metų. Grupė netrukus turėtų pristatyti ir savo naują, neseniai pabaigtą įrašyti studijinį albumą, kurį pabaigė įrašyti prieš pat prasidedant pasaulinėms gastrolėms. Iki šiol paskutinis albumas „Songs from the Sparkle Lounge“ buvo išleistas 2008 metais ir sulaukė didžiulio populiarumo.

Po koncerto „Siemens“ arenoje rokeriais Vilniuje ilgai neužsibus. Jau antradienį jų laukia pasirodymas Varšuvoje. Iki birželio pradžios muzikantai planuoja aplankyti kelis Čekijos, Vokietijos miestus, vėliau patrauks į Skandinaviją.

„Def Leppard“ koncertas Vilniuje / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.