Romoje pirmą kartą viešėjusi Saulenė Chlevickaitė: „Jausmas toks, kad šiame mieste sustoja laikas“

Saulenė Chlevickaitė Romoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasara – kelionių metas ir pasiūlymui pirmą kartą aplankyti Italijos sostinę Romą neatsispyrė buvusi projekto „Žvaigždžių duetai“ dalyvė Saulenė Chlevickaitė (24). Kartu su bičiuliu Martu Kalendra Saulenė išvyko į spontanišką šešių dienų kelionę po istorinį miestą.

Neplanuota kelionė

„Į tokias keliones paprastai važiuoju su mergaitėmis ar savo antrąja puse, tačiau šį kartą pasielgiau spontaniškai ir prisijungiau prie Marto. Taip jau atsitiko, kad kažkas negalėjo vykti. Aš buvau laisva, taigi pagalvojau, kodėl ne? Juk man dar niekada nebuvo tekę apsilankyti Romoje“, – portalui Žmonės.lt pasakojo savaitgalį iš Italijos grįžusi S.Chlevickaitė.

Saulenė juokiasi, kad nemėgsta planuoti kelionių, o ši spontaniška išvyka į Romą buvo itin vykusi ir mergina neabejoja, kad dar kartą sugrįš į šį miestą.

„Pirmą kartą teko lankytis Italijoje, nors visos kitos populiariausios Europos šalys ir didmiesčiai – išnaršyti. O Roma likau sužavėta. Miestas – labai gražus, nuostabi architektūra, pietiečiai su savo rankų gestikuliacijomis ir emocijomis, maistas – viskas tiesiog tobula“, – įspūdžiais dalijosi mergina.

Saulenės Chlevickaitės atostogos Romoje (10 nuotr.)
+4

Fontanai – Saulenės aistra

Visas šešias dienas Saulenė su Martu praleido Romoje, į kitus miestu nekeliavo. Bičiuliai aplankė Vatikaną, visus turistų pamėgtus objektus, o vakarais leisdavosi ieškoti miesto perliukų. „Mėgstu fontanus, o jų gausa Romoje man padarė didelį įspūdį. Turiu sukaupusi iš kiekvienos šalies nuotraukų, kuriose aš pozuoju prie fontano, o Romoje jų buvo tiek daug: tokie gražūs ir senoviniai“, – kalbėjo S.Chlevickaitė.

Paklausta, ar tiki prietarais ir į fontanus metė monetas, kad vėl sugrįžtų, norai pildytųsi, Saulenė atviravo: „Nelabai tikiu prietarais, bet į Trevi fontaną (it. Fontana di Trevi yra didžiausias ir garsiausias Romos fontanas – aut. pastaba) monetą mečiau. Pagal tradiciją reikia mesti dešine ranka per kairį petį, bet aš buvau pamiršusi ir įmečiau paprastai.“

Maistas, parduotuvės ir vietiniai gyventojai

O kaip gi itališki patiekalai: picos, makaronai, sūris ir vietinis vynas? Saulenė prisipažino, kad teko ragauti visko, o skonis buvęs dieviškas. „Didžiausią įspūdį padarė tai, kad nereikia į patiekalą įdėti dešimt ingredientų, kad jis būtų skanus. Užtenka vos kelių: mocarelos sūrio, prieskonių ir pomidorų, kad maistas butų dieviškas. Romoje viskas šviežiai ir gardžiai iškepta, o tame paprastume ir slypi puikumas“, – tvirtino S.Chlevickaitė.

Saulenė Chlevickaitė ir Martas Kalendra Romoje / Asmeninio albumo nuotr.

Parduotuvių Saulenė Romoje nesiaubė ir neapsipirkinėjo, nes, anot jos, šios kelionės tikslas buvo kitoks: ne naujausių tendencijų parduotuvėse vaikytis, o miestą pažinti. S.Chlevickaitė juokėsi, kad jai kaip ir visoms moterims Italijoje teko sulaukti vietinių komplimentų, tačiau jų per daug nesureikšmino, nes žino pietiečių būdą. „Žvaigždžių duetų“ dalyvė pasakojo, kad su Martu galvojo po miestą pasivažinėti motoroleriu, tačiau tos pramogos atsisakė ir keliavo viešuoju transportu. Bičiuliams ne kartą teko atsidurti kitame miesto gale, nes ne visi vietiniai moka anglų kalbą ir galėjo paaiškinti, kur važiuoti. Tačiau Saulenė tikino, nors susikalbėti buvo sunku, italai jai pasirodė labai nuoširdūs ir šilti žmonės.

„Vakarais nenorėjome laiko leisti kažkur prabangiai, todėl ieškodavome kažkokių perliukų, kur verda miesto gyvenimas. Radome ne vieną vietą ar aikštę, kurioje renkasi vietiniai, ragauja vyną, šneka, bendrauja. Man tikrai patiko šios atostogos, labai norėčiau dar kartą sugrįžti į Romą. Prieš išvykstant draugė sakė, kad šiame mieste sustoja laikas, galiu tik patvirtinti, kad tai tiesa. Kartais atrodydavo, kad tik truputį miesto apžiūrėjome, o žvilgtelėję į žemėlapį suprasdavome, kad daugiau nei 10 kilometrų sukorėme. Nepasijaučia tas atstumas, nes pažindami miestą tiesiog paskendome ir pasimetėme laike“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Saulenė.

Saulenė Chlevickaitė ir Martas Kalendra Romoje / Asmeninio albumo nuotr.

 

Skaitykite daugiau