Rose Namajunas premjeroje – konfliktas tarp Rimkenzo ir Arnoldo Misiūno: užfiksuotos muštynės

Rose Namajunas, Rimkenzo ir Arnolsas Misiūnas  / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr. ir stop kadras
Rose Namajunas, Rimkenzo ir Arnolsas Misiūnas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr. ir stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2023-02-09 18:48
AA

Trečiadienį Vilniuje įvyko ilgai laukta Mariaus A Markeviciaus dokumentinio filmo apie JAV lietuvę, mišrių kovos menų kovotoją Rose Namajunas – „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ (Thug Rose: Mixed Martial Artist) – premjera. Jautrus pasakojimas apie mišrių kovos menų kovotojos kelią į aukštumas sutraukė kino industrijos, pramogų ir sporto pasaulių atstovus. Vis tik šventišką vakarą sutrikdė incidentas: tarp svečių kikboksininkų Dovydo Rimkaus-Rimkenzo ir Arnoldo Misiūno kilo konfliktas.

Kovotojų Dovydo Rimkaus-Rimkenzo ir Arnoldo Misiūno muštynės įvyko sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, filmo „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ premjeros metu. Kikboksininkai staiga vienas kitam kibo į atlapus, juos bandyta išskirti.

Apie Rimkenzo ir Arnoldo Misiūno konfliktą ketvirtadienį pranešė portalas sportas.lt ir pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos jų grumtynės.

Paskelbus vaizdo įrašą, apie konfliktą socialiniame tinkle „Instagram“ pasisakė ir Dovydas Rimkus-Rimkenzo.

„Su visais sveikinausi, norėjau gražiai pabendrauti ir, nieko neišskiriant, pasisveikinau ir su Misiūnu. Kaip su draugu. Jis pradėjo stumdytis, tampyt už golfo, aš jį irgi pastūmiau, nes ką jis čia leidžia? Kad išvengti tolimesnio konflikto ir neužmušti žmogaus, nes aš esu šimtą kartų geresnis už jį, nusimečiau ant žemės, kad erelį nugesinti. Paskui buvo gėda, nes atrodėm kaip mužikai“, – su sekėjais dalijosi kovotojas.

Žmonės.lt primena, kad jaudinanti juosta „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ apie ryžtingą R.Namajunas kelionę sporto olimpo link ir jos vidines kovas pristatyta kviestiniams svečiams. Ryškiausiai ant raudonojo kilimo spindėjo į Lietuvą grįžusi pati filmo žvaigždė Rose Namajunas.

„Ačiū, kad leidai man keliauti kartu – tavo dėka supratau, kas yra jėga ir pozityvumas. Šiuo sudėtingu laiku, kai vyksta karas ir kiti neramumai, neįmanoma, kad tavo istorija neįkvėptų“, – savo dokumentinio filmo herojei Rose Namajunas dėkojo režisierius Marius A. Markevicius. Du JAV lietuvius Vilniuje sveikino jų artimieji.

Dokumentinio filmo „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Dokumentinio filmo „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Renginyje apsilankė buvęs krepšininkas Jonas Mačiulis su žmona Agne, ledo ritulininkas Dainius Zubrus, reklamos specialistė ir socialinių iniciatyvų organizatorė Dovilė Filmanavičiūtė, kulinarinių knygų ir laidų autorė Beata Nicholson, festivalio „Kino pavasaris“ įkūrėja Vida Ramaškienė ir generalinis direktorius Algirdas Ramaška, kino prodiuserė Živilė Gallego su vyru Thibaud Gallego, aktorius Vytautas Rumšas, grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Beata Nicholson, Rose Namajunas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Į premjerą taip pat atvyko dainininkai Vidas Bareikis, Gjan ir Beatrich, fotografas, nuomonės formuotojas Naglis Bierancas, lenktynininkas Benediktas Vanagas, fotografas Marius Jovaiša, renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė ir kiti.

Visiems susirinkusiems prieš premjerinį seansą padėkojo ir pati Rose: „Netikėjau, kad atvyksiu čia, bet pakeičiau savo planus taip, kad pavyktų – sakiau Mariui, kad pasaulyje situacija sunki, bet mes turime žinoti, kaip būti pozityviems, kaip kovoti ir būti stipriems, ir kaip mylėti.“

Rose Namajunas, Marius Markevičius, Algirdas Ramaška / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Kino meno ir sportinių pasiekimų dėka susipažinę, beveik penkerius metus kartu dirbę JAV lietuviai kino salėje gavo simbolinę dovaną – Lietuvos krepšinio rinktinės marškinėlius su abiejų pavardėmis. Po seanso salė netuštėjo – kelias minutes plojęžiūrovai liko sudalyvauti klausimų ir atsakymų sesijoje. Joje aptarta viskas nuo mišrių kovos menų specifikos ir lietuvybės iki Rose nuosavo daržo ir jos močiutės ruošiamos sriubos.

Fotogalerija:

Dokumentinio filmo „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ premjera (91 nuotr.)
+85

Sportininkė premjeros proga į tėvų gimtinę grįžo po kelerių metų pertraukos. Kelių dienų viešnagės metu Rose ne tik ketino dalyvauti filmo apie save premjeroje, bet ir planavo skirti daug laiko susitikimams su giminės nariais, bičiuliais ir pokalbiams su žiniasklaidos atstovais.

„Tai pirmas kartas, kai į Lietuvą atvykstu ne tik aplankyti šeimos, tačiau ir, galima sakyti, darbo reikalais", – sekmadienį Vilniaus oro uoste sakė R.Namajunas.

Kartu į Lietuvą su ja atvyko kolega Chico Camus. Abu atletai domėjosi padėtimi Ukrainoje, žadėjo skirti laiko ir tiesiog paturistavimui.

Rose Namajunas atvyko į Lietuvą / Vitalij Otkinskij nuotr.

Lietuvių kilmės režisieriaus Mariaus A Markeviciaus sukurtas pasakojimas – tai ne tiesiog sportininkės kelias pasaulio čempionės link. Tai filmas apie moterį, sukaupusią visas jėgas, kad ištrūktų iš psichologinių gniaužtų, ir sporte atradusią vaistą nuo kadaise patirto smurto.

„Režisierius pasistengė, kad šis filmas netaptų dar vienu prieš sporto varžybas rodomu video. Tai šis tas daug išsamesnio ir intymesnio, tai istorija, kupina pozityvumo ir žmogiškumo. Rose istorija bus artima net tiems (ar toms), kurie iki šiol nesidomėjo kovos menais“, – rašo filmą „Rose Namajunas: aš esu čempionė“ JAV jau matęs kino apžvalgininkas Tony Asankomahas.

„Rose Namajunas: aš esu čempionė“ – filmas apie lietuvių kilmės mišrių kovos menų kovotoją (16 nuotr.)
+10

1992 m. gimusi moteris nuo 2013 m. yra profesionali UFC („Ultimate Fighting Championship“ kovotoja. 2017 m. ji nugalėjusi Joanną Jędrzejczyk pirmąkart tapo pasaulio čempione „strawweight“ kategorijoje. 2019 m. čempionės diržo neteko pralaimėjusi brazilei Jéssica Andrade, o 2021 m. susigrąžino jį nokautavusi Zhang Weili. Filme užfiksuota kova, kurioje Rose apgynė šį titulą. Pernai pavasarį R. Namajunas prarado čempionės diržą – teisėjų sprendimu jį iškovojo amerikietė Carla Esparza.

Visos Lietuvos kino teatrus filmas pasieks penktadienį, vasario 10 d. Tą vakarą R.Namajunas apsilankys sostinės „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre, kur sudalyvaus filmo apie save seanse, prasidedančiame 18 valandą. Tai – vienintelis šansas jos gerbėjams gyvai susitikti su kovotoja.