Rožinio vandens stebuklas

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.
„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2015-10-15 16:02
AA

Daugiau nei 150 metų gyvuojanti „Compagnie des Salins du Midi“ įmonė yra druskos gamybos Europoje lyderė. Daugiau nei 1 500 darbuotojų turinti kompanija gamina aukščiausios kokybės druską vadovaudamasi atsakingo ir darnaus vystymosi principais. Tai prisideda prie pramoninių klientų sėkmės ir vartotojų pasitenkinimo.

„Compagnie des Salins du Midi“ turi gamyklas Ispanijoje ir Italijoje, o taip pat keliose Afrikos šalyse. Ji vykdo logistikos ir komercinę veiklą visame Europos žemyne bei Vakarų ir Rytų Afrikoje. Per metus išgaunama 4 milijonai tonų druskos.

Prancūzijoje veikla vykdoma šešiose gamybos vietose. Eg Morto mieste plytinčiose druskingose žemapelkėse įsikūręs gamybos ir saugojimo centras bei mokslinių tyrimų ir plėtros laboratorija.

Vietinė augmenija ir gyvūnija tiriami atsižvelgiant į aplinkos apsaugą. 2009 m. druskingi Eg Morto ežerai buvo įtraukti į europinės svarbos saugomų teritorijų tinklą Natura 2000, pripažįstančią išskirtinę ekologinę ir paveldo vertę turinčias buveines ir yra įsipareigojusi išsaugoti nykstančias ar retas Europos rūšis. 

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.

Eg Mortas

Kamargo centre esantis Eg Mortas turi unikalų paveldą ir garsėja kaip viena gražiausių vietų Provanse.

Eg Mortas yra senas gynybinis miestas kurio pavadinimas reiškia: „mirusio vandens miestas“ (stovintys vandenys).

Šis viduramžių miestas, įsikūręs mažosios Ronos regione, iš visų pusių apjuostas miesto siena, 1903m. paskelbtas istoriniu monumentu. Kadaise nedidelis žvejų ir druskos rinkėjų miestelis driekėsi nuo pelkynų iki Viduržemio jūros. 

Vėliau kryžiaus žygiais ir tamplierių ordinu garsėjęs Eg Morto miestas šiandien yra turistų pamėgtas pajūrio kurortas, viliojantis kultūriniu istoriniu paveldu, gastronominiais ir vyndarystės turtais.  

Pagrindinis regiono ekonominis išteklius yra druska, o didžiuliuose pelkinių ežerų plotuose gyvena ypač retos augalų ir gyvūnų rūšys.

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.

Druskingi Eg Morto ežerai 

Miesto sienų papėdėje driekiasi druskingas Eg Morto ežeras, savo plotu prilygstantis Paryžiui (10 800 hektarų).

Visos šios vietos sąlygos yra palankios aukštos kokybės druskos gamybai: molinga ir druskingas dirvožemis, tvenkiniais nusėtos lygumos ir išskirtinės klimato sąlygos, skatinančios intensyvų vandens garavimą bei mažas kritulių kiekis. 

Druska Eg Morte išgaunama nuo pat Antikos laikų. 1856m. smulkūs druskos rinkėjai suvienijo jėgas ir įkūrė bendrą įmonę Compagnie des Salins du Midi. 

Eg Morto vietovėje kasmet surenkama apie 500 000 tonų druskos: įspūdingi skaičiai net pasauliniu mastu. Todėl nenuostabu, kad druskos gamyba tapo svarbiausia ekonomine veikla Kamarge. 

Eg Morte išgaunama aukštos kokybės jūros druska, daugiausiai naudojama maistui. Tačiau taip pat čia įsikūręs ir mokslinių tyrimų centras dėl turtingos biologinės įvairovės: čia randamos daugiau nei 208 augalų rūšys, įskaitant 20 saugomų, ir gyvena apie 200 paukščių rūšių, iš kurių net 157 yra saugomos.

Ši vieta yra ir vienas didžiausių rožinių flamingų draustinis Europoje. 

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.

Rožinio vandens stebuklas

Kartą metuose, vasarą, galima pamatyti neeilinį reginį: pelkių vanduo nusidažo vaiskiai rožine spalva!

Šis gamtos reiškinys  įvyksta tada, kai vandens druskingumas tampa pats didžiausias ir ima žydėti fitoplanktonas. 

Tuo metu mikrodumblių Dunaliella Salina apsaugos mechanizmas yra pats stipriausias. Suaktyvėjusi karotenoidų gamyba suteikia dumbliui rausvai-raudoną atspalvį ir nudažo vandenį ryškiai rožine spalva.


Po ilgamečių šio įstabaus reiškinio tyrimų, Groupe Salins mokslinių tyrimų ir plėtros skyrius ištyrė mikroskopinio dumblio Dunaliella Salina savybes.

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.

Dunaliella Salina

Nedaug mikroorganizmų geba išgyventi ekstremaliomis sąlygomis druskingose žemapelkėse. 

Osmosinis slėgis (dėl ypač didelės druskos koncentracijos), vėjas ir aktyvūs UV spinduliai yra agresyvūs veiksniai sudarantys nepalankias sąlygas bet kokioms gyvybės formoms. 

Tačiau nepaisant to, halofilinis mikrodumblis Dunaliella Salina čia klesti. Nuolat veikiamas UV spindulių, jis išvystė apsaugos mechanizmą, saugantį nuo aktyvaus spinduliavimo sukeliamų pažeidimų. 

Sausoji šių mikrodumblių masę gali sudaryti daugiau nei 10 proc. karotenoidų, gebančių neutralizuoti ir sugerti laisvuosius radikalus, susidarančius dėl aktyvių UV spindulių.

Jame taip pat yra didelė glicerolio koncentracija, sauganti dumblį nuo osmosinio slėgio gyvenant ekstremaliai sūrioje aplinkoje. 

Išsamių mokslinių tyrimų metu buvo atrastas Dunaliella Salina kosmetinis potencialas. 

Be maitinančių ir drėkinančių savybių, Dunaliella Salina aprūpina odą energija, apsaugo mitochondrijas (ląstelių energijos centrus) ir skatina ląstelių atsinaujinimą. 

Odos priežiūros produktų „Eclae“ pristatymas (26 nuotr.)
+20

ECLAE kompanijos gimimas

Remiantis šiais atradimais, buvo sukurta odos priežiūros produktų linija, kovojanti su odos senėjimu ir grąžinanti jai jaunatvišką švytėjimą. 

Dunaliella Salina, esantis visuose ECLAE linijos produktuose, stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, gerina aprūpinimą deguonimi, suteikia maitinimą, drėkinimą ir odos apsaugą.

„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.
„Eclae“ pristatymo akimirka / „Fragrances International“ nuotr.