Pėdkelnių įvairovė tokia didelė, kad parduotuvėje tenka ilgokai sukti galvą, kokias gi įsigyti. Kad išsirinktumėte tinkamiausias, pateikiame svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie pėdkelnes. Beje, nuo šiol jos – daugiau nei drabužis.
Anot stilistų, populiariausios kūno spalvos pėdkelnės, tačiau jas išsirinkti nėra paprasta. Svarbiausia, ką reikėtų įsidėmėti – kūno spalvos pėdkelnės ir turi būti kūno spalvos. Ne oranžinės, bordo, plytų ar smėlinės. Tinkamiausios tos, kurias mūvėdamos atrodote tarsi nuogomis kojomis. Kūno spalvos pėdkelnės turi būti kuo plonesnės ir matinės.
Kūno spalvos pėdkelnės turi būti kuo plonesnės ir matinės.
Blizgios pėdkelnės, kaip ir bet kokie kiti spindintys rūbai, labai atkreipia dėmesį ir stambina, ko veikiausiai nenori jokia moteris. Jei renkatės tarp kelių atspalvių, pirkite tas, kurių spalva artimiausia rankos odai. Jei galvojate tamsesnę ar šviesesnę, visuomet rinkitės šviesesnę.
Kūno spalvos pėdkelnių gaminama įvairiausių atspalvių, tad ir pavadinimų gausa neturėtų stebinti. Nude, Neutral, Visone, Cappuccino ir kt. – visos skirtos moterims, norinčioms atrodyti tarsi be pėdkelnių.
Juodos storos ir matinės? Nebūtinai
Storos matinės nepermatomos juodos pėdkelnės negarantuoja šimtaprocentinės sėkmes. Šios pėdkelnės tinkamiausios moterims, kurios iš prigimties turi gražias kojas arba sportuodamos ištobulino jų formą. Patraukliausios ir vyrų dėmesį kaustančios kojos turi linkius – siaura čiurna, iškilus blauzdos raumuo, tuomet siauresnis kelis ir vėl iškilesnė šlaunis. Tokių „vingiuotų“ kojų savininkės gali puoštis storomis juodomis pėdkelnėmis ir jos atrodys puikiai. Tačiau, jei kojos beveik tiesios, be linkių, geriau rinkitės šiek tiek permatomas pėdkelnes, kurios suteiks kojoms gražią formą. Tamprus pėdkelnių audinys skirtingose vietose išsitempia nevienodai – šiek tiek tankesnis ir tamsesnis jis atrodys ties plonesne čiurna ir keliais, o šviesesnis ir retesnis ties blauzda ir šlaunimi – taip vizualiai suformuosite dailesnę kojų liniją.
Nebijokite raštų
Prie dalykinės aprangos tinkamiausios kūno spalvos pėdkelnės. Kuo aukštesnes pareigas užimate, į kuo svarbesnį renginį ar susitikimą vykstate, tuo plonesnes ir mažiau matomos pėdkelnes rinkitės.
Raštuotos pėdkelnės labiausiai dera laisvalaikiui, tačiau kaip ir kiti raštuoti, gėlėti, languoti, dryžuoti drabužiai jos gali arba liekninti, arba storinti. Ir tai priklauso ne tik nuo žinomų dalykų (horizontalios linijos storina, vertikalios lieknina ir pan.). Įvertinkite visą drabužių ansamblį. Jei pėdkelnės labiausia atkreipia dėmesį, vizualiai jos stambins kojas. Tai nereiškia, kad pėdkelnės negali būti pagrindinis stiliaus akcentas. Tačiau norėdamos aplinkinių dėmesį nukreipt į kojas, nebūtinai turite rinktis oranžines pėdkelnes. Jos gali būti juodos su mažyčiais juodais taškučiais, arba tamsiai mėlynos ar juosvos su vertikalia linija nugarinėje dalyje per visą kojos.
Nebijokite stambių raštų. Kaip tik smulkūs sukuria mirgėjimą akyse, piešinys optiškai tarsi pakyla, išdidėja ir kojos atrodo stambesnės nei yra. Geriau didesnių abstraktesnių piešinių. Raštuotos pėdkelnės atrodo gražiau ir stilingiau, kai piešinio ir pačių pėdkelnių spalvos yra artimos – geriau juoda su pilka, negu su balta; mėlyna su violetine, o ne geltona ir pan.
Prie ko derinti?
Nors jau seniai atpratome rankinę derinti su bateliais, pėdkelnių spalvas vis dar turime su kažkuo susieti. Dažniausiai moterys nori pėdkelnes derinti su drabužiais, tačiau, anot mados žinovų, pėdkelnes iš tiesų reikia derinti prie batelių.
Labai dažnai pasitaikanti stiliaus klaida – juoda suknelė, juodos pėdkelnės ir kūno spalvos bateliai. Juoda suknelė ir kūno spalvos bateliai yra puikus pasirinkimas, bet pėdkelnes tokiu atveju reiktų rinktis kūno spalvos. Toks derinys ne tik stilingai atrodo, bet kuria kojų, kone siekiančių dangų iliuziją. Žinoma, derindamos pėdkelnes prie batelių, tarsi apribojame savo pasirinkimą, nes bateliai dažniausia juodos, rudos, baltos, kūno spalvos ir dar kelių ryškesnių. Tačiau mažiau pasirinkimo galimybių apsaugo nuo daugybės klaidų.
Kaip prižiūrėti pėdkelnes?
Geriausia jas skalbti rankomis, nes skalbimo mašinoje sukdamosi su kitais drabužiais jos išsitampo, gali prairti. Nedžiovinkite tiesiai ant radiatoriaus, nes išpešiosite, prieš džiaudamos uždenkite radiatorių kokiu nors audeklu.
Neišlindę pirštai dar nereiškia, kad pėdkelnės dar tinkamos mūvėti. Storesnės šiek tiek su pūkeliu pėdkelnės veliasi mažučiais burbuliukais, plonų dažnai ištempiamas vienas kitas siūlelis. Jei apsimovusios pėdkelnes, baiminatės, kad reikės nusiauti batus, ar kad pakils sijonas, išsitampė keliai ar pėdkelnės smunka, tuoj pat jas meskite į šiukšlių dėžę.
Visuomet rankinėje nešiokitės atsargines pėdkelnes. Niekada negali žinoti, kada jas susiplėšysi, o galimybės tuoj pat įsigyti kitas gali ir nebūti.
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!