Rudens tendencijos šiuolaikiniame mieste: stilius, funkcionalumas ir atsakingas vartojimas

„The Gentle Ride #SUPERSHOP“ rudens sezono linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“/Tautvydo Stuko nuotr.
„The Gentle Ride #SUPERSHOP“ rudens sezono linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“/Tautvydo Stuko nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-09-19 11:15
AA

Nuolat greitėjantis miesto ritmas, augantis polinkis į aktyvų ir judrų gyvenimo būdą bei didėjanti atsakingo vartojimo svarba – priežastys, dėl kurių pasaulio didmiesčiuose pastebima tendencija renkantis garderobą atkreipti dėmesį ne tik į drabužių stilių, bet ir jų funkcionalumą bei kokybę.

Apie šių aspektų derinimą kalbamės su pastarąsias tendencijas Lietuvoje propaguojančiais ir šiuolaikiškam miesto žmogui skirtą rudens sezono drabužių bei aksesuarų liniją pristačiusiais „The Gentle Ride #SUPERSHOP” ir žinoma mados tinklaraštininke Aiste Svarauskaite (@mondayjazz).

„Nesvarbu, kur keliaujame – į biurą, biblioteką, miestą ar už jo, net ir esant vėsesniam ir lietingam orui siekiame jaustis laisvai ir užtikrintai, neaukojant nei stiliaus, nei komforto. Nenuostabu, kad ir renkantis ką dėvėti dėmesys vis labiau krypsta ne tik į drabužio išvaizdą, bet ir į jo funkcines savybes,“ – sako „The Gentle Ride #SUPERSHOP” įkūrėjas Povilas Petniūnas.

Tai patvirtina ir aktyvų bei stilingą gyvenimo būdą propaguojanti Aistė Svarauskaitė: „Vienas tokių pavyzdžių yra miesto kuprinės, visiškai užkariavusios gatves ir patogumu bei funkcionalumu nugalėjusios net rankines, kurių moterys taip ilgai nenorėjo keisti į nieką kitą. Lygiai tas pats nutiko ir su lietpalčiais, pakeitusiais įprastus paltus ir tapusiais nepamainomu drabužiu lietingomis dienomis“.

„The Gentle Ride #SUPERSHOP“ rudens sezono linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“ (3 nuotr.)

 

„Rudeninę drabužių ir aksesuarų liniją formavome orientuodamiesi į šiuolaikiško ir progresyvaus miesto gyventojo poreikius, o didžiąją dalį mūsų asortimento sudaro šiomis dienomis itin aktualūs prekių ženklai, kilę iš tokių miestų, kaip Berlynas ar Kopenhaga. Tai centrai, kuriuose gimsta naujos miestų mados”, – sako P. Petniūnas.

Pasauliui kalbant apie ekologines problemas ir vis dažniau pasigirstant „zero waste“, „eco fashion“ ir panašiems terminams, žmonės teikia vis didesnę svarbą atsakingam vartojimui, produktų kokybei, renkasi prekių ženklus, puoselėjančius etišką ir tvarią gamybą.

„Kasdien judame ir vartojame vis daugiau, todėl turime išlikti sąmoningi ir draugiški savo aplinkai. Būtent todėl prioritetą teikiame kokybiškiems ir ilgaamžiams, o ne vienkartiniams greitosios mados daiktams. Mūsų parduotuvėje rasite iš perdirbto plastiko gaminamų lietpalčių, „vegan tech” audinio kuprinių, organinės medvilnės drabužių, vienkartinius puodelius pakeičiančiių gertuvių,” – sako P. Petniūnas.

„The Gentle Ride #SUPERSHOP“ rudens sezono linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“ (3 nuotr.)

Be abejonės, norintiems išlaikyti savo individualumą bei neatsilikti nuo naujausių tendencijų, ne mažiau aktualus išlieka ir stiliaus aspektas. Kaip teigia kalbinama tinklaraštininkė, šį rudenį miesto gatvėse itin madingos yra holografinės medžiagos, taip pat ryškūs mėlyni, raudoni ar violetiniai atspalviai. Tokie elementai dabar nesudėtingai randami net ir pačiuose funkcionaliausiuose produktuose.

„Daugybė skirtingų modelių ir spalvų leidžia net ir įnoringiausiam stileivai atrasti savo perliuką, o pritaikius skirtingas detales sukurti niekur nematytus derinius. Aš ir pati šį rudenį skėtį mielai keičiu į stilingą lietpaltį, vėsesnėmis dienomis net ir į biurą nebijau užsivilkti kokybiško džemperio, o visą gyvenimą sutalpinu į kuprinę – visa tai labai palengvina kasdieną ir įsuka į malonią komforto zoną, kurioje ir pats jautiesi daug geriau“ – sako ji.

Nuotraukose – Vilniuje įamžinta drabužių ir aksesuarų linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“, kurią apžiūrėti ir įsigyti galima „The Gentle Ride #SUPERSHOP“ parduotuvėje adresu Vingrių 5b, Vilnius ir internetu www.gentleride.lt.

„The Gentle Ride #SUPERSHOP“ rudens sezono linija „Miestas. Stilius. Judėjimas“ (3 nuotr.)