Švenčiame Tarptautinę orgazmo dieną. Ką žinote apie šį kūnišką malonumą?

Pora / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Tarptautinė orgazmo diena minima rugpjūčio 8 d. Ši diena švenčiama nuo 1998 m. Šventė turi netgi savo šūkį: „Vientisas pasaulio orgazmas!“ Tai malonumo, ekstazės diena. Šventę raginama švęsti visame pasaulyje nuo šalčiausios vietos iki karščiausios vietos. O ką žinote apie patį orgazmą?

Kas sugalvojo? Tokią šventę pirmą kartą inicijavo biseksualių pažiūrų Aleksas Hirka. Vyras teigia, kad šią dieną netgi reikėtų dovanoti seksualias dovanas, kurios įkvėptų nuotykiams ir maloniems potyriams.

Tokią šventę pirmą kartą inicijavo biseksualių pažiūrų Aleksas Hirka. Vyras teigia, kad šią dieną netgi reikėtų dovanoti seksualias dovanas.

  • Amerikiečių mokslininkai teigia, kad sueities metu vyrai kur kas dažniau patiria orgazmą nei moterys: 68 proc. vyrų ir tik 26 proc. moterų.
  • Ar žinote, kad orgazmo metu dirba net 500 žmogaus organizmo raumenų. Vadinasi, jei praleidote treniruotę, orgazmas gali kompensuoti jūsų tingulį.
  • Moteris gali patirti kelis orgazmus per vieną lytinį aktą, kai vyrai tik vieną. Tai priklauso nuo moters psichinės ir fiziologinės būsenos: joms reikalinga tinkama atmosfera, nuotaika, partneris, ji turi būti atsipalaidavusi, jaustis saugi. Beje, statistika rodo, kad preliudija yra reikalinga: kai vyrams pakanka 2–3 minučių, kad pasiektų kulminaciją, moterims reikia 10–15 min.
  • Mokslininkai teigia, kad orgazmas gerina smegenų veiklą. Orgazmo metu kraujas aktyviau teka į smegenis ir po organizmą išnešiojamas deguonis. Visa tai susiję su mūsų atmintimi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vitalijus Cololo: „Dažnas lietuvis kritikuoja kitus, užuot pasižiūrėjęs į save“

Erotiška moteris / Fotolia nuotr.
  • Atliktos apklausos metu 70 proc. moterų, kurioms yra daugiau nei 50 metų, teigė, kad paskutinį kartą užsiimdamos seksu patyrė orgazmą. Taip yra todėl, kad žmogus vyresnis, tuo geriau pažįsta savo kūną, žino jautrias vietas. Beje, malonumui svarbu ir ilgalaikis partneris ir poros suderinamumas.
  • Ar žinote, kad kai kurie maisto produktai gali padėti pasiekti orgazmą? Mažiau angliavandenių turintis, tačiau baltyminis maistas, pavyzdžiui, kiaušiniai, pieno produktai, liesa mėsa bei žuvis, pakelia testosterono kiekį. Būtina paminėti ir juodą šokoladą, kuris stimuliuoja seksualinio malonumo pojūčius.
  • Vyrai taip pat vaidina, kad patyrė orgazmą. Paklausite, kaip tai įmanoma. Jie tiesiog paaiškina, kad sperma kažkur „susigėrė“, o jei mylėjosi su prezervatyvu, tada skuba jį paslėpti.
  • Tikriausiai teko girdėti, kad kai čiaudime, patiriame dešimtadalį orgazmo. Mokslininkė A. Jackman paneigė šį mitą. Ji teigia, kad toks mitas galėjo įsigalėti, nes nosyje yra erekcinio audinio, kuris atsipalaiduoja nusičiaudėjus. Tačiau šis audinys tikrai nėra toks pats, koks yra genitalinėje zonoje. Tad tie, kurie mano, jog nusičiaudėję patyrė dalelę orgazmo, klysta.
  • Orgazmas mažina skausmą, tad tai puikus natūralus vaistas nuo skausmo. Vos pajusite galvos skausmą, nepradėkite aiškinti antrajai pusei, kad nesate nusiteikusi glaustytis ir negriebkite tabletės, o geriau pasimėgaukite vienas kito dėmesiu.
  • Mokslininkai teigia, kad žmonės ir delfinai – vieninteliai, kurie mylisi dėl malonumo. Tačiau ilgiausiai trunka kiaulės orgazmas – net 30 min., o liūtai gali poruotis iki 50 kartų per dieną. O štai katės patelės, pasak mokslininkų, sueities metu nejaučia malonumo, išgyvena tik skausmą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas: „Jeigu norite susipykti su draugu, paskolinkite jam pinigų“

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau