Mokslo metų pradžia: Atlanta, Kristina Savickytė ir kiti tėvai pasakoja apie savo vaikų pasiruošimą mokyklai

Kristina Savickytė-Damanskienė su dukromis ir Elena Puidokaitė-Atlanta su dukra / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rugsėjo pirmoji šiais metais daugeliui mokyklinukų persikėlė į pirmadienį. Žinoma, kiekviena mokykla turi savo taisykles, todėl kai kurie tėveliai savo atžalas pasitikti naujų mokslo metų vedė dar šeštadienį. Garsūs Lietuvos žmonės maloniai pasidalijo savo patirtimis ir papasakojo apie dieną, žyminčią mokslo metų pradžią.

Elena Puidokaitė-Atlanta augina penktokę dukterį Saulę. Mergaitė eina į tą pačią mokyklą, kurią kadaise lankė jos mama. Saulės senelis ir Elenos tėtis – ten dirba mokytoju, todėl Elena šypsodamasi sako, kad jei mokykloje kažkas nutinka, ji viską sužino pirmoji.

„Šie metai Saulei ypač svarbūs. Dukra labai noriai ir susidomėjusi ėjo į rugsėjo pirmąją. Pasikeitė dukros auklėtoja, kai kurie mokytojai.“

Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino menų mokykloje Saulė mokosi dirigavimo, skambinimo fortepijonu ir kitų menų, bet Elena sako, kad mažajai labiausiai patinka teatras ir dukra svajoja tapti jo aktore.

„Netoliese mūsų namų yra Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Dažnai ten lankomės. Saulės mėgstamiausias spektaklis – „Mama katinas“. Ji visiškai įsimylėjusi vaidybą ir abi mes nekantriai laukiame naujojo teatro sezono. Dukra jau praėjusiais metais mokėsi vaidybos ir iš vadovų sulaukiau gerų atsiliepimų, jie sako, kad Saulei puikiai sekasi todėl šios veiklos tikrai nederėtų apleisti“, – atviravo Atlanta.

Elena Puidokaitė-Atlanta / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasiteiravus, Elenos, kokia mokykloje ji pati buvo ši sako, kad vasaros jai užtekdavo pailsėti nuo mokslų ir rudenį jau noriai kibdavo į naujus, neatrastus dalykus. „Geriausiai man žinoma sekėsi humanitariniai mokslai – kalbos, muzika. Tikrai ne matematika, fizika ar chemija.“

Su dukra Saule laikui bėgant jos atrado balansą tarp mokslų ir pramogų. Dabar Saulė puikiai žino, kad pirmiausia po mokyklos reikia pasiruošti pamokas, o tada jau galima užsiimti ir kita veikla. „Tikrai niekuomet dukters neverčiau daryti kažko per prievartą. Tiesiog bėgant metams stengiausi, kad ji suvoktų savo pareigas. Gražiai paaiškindavau, kad pirmiausia darbai, o po to – malonumai. Vieną kartą likau maloniai nustebusi, kai Saulei pasiūliusi eiti į lauką, sulaukiau mergaitės atsakymo: „Mama, aš dabar truputį paskambinsiu, pasimokysiu, o tada eisime“. Galvoju, gerai šaunuolė. Mūsų šeimoje dėl pareigingumo problemų nekyla jau seniai.“

Aktorei, radijo laidų vedėjai Kristina Savickytė-Damanskienė šis rugsėjis taip pat kitoks. „Mums rugsėjo pirmoji – dviguba šventė, o šiemet – dar dukart ypatinga. Dukros, Justina ir Gabija, švenčia pilnametystę ir abitūros metų pradžią”, – socialiniame tinkle rašė žinoma moteris.

Kristina Savickytė-Damanskienė su dukromis Justina ir Gabija / Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės.lt Kristina pasakojo, kad nors ir šie metai jau paskutiniai mokykloje, ji nėra iš tų mamų, kurios labai nerimauja.

„Dukros jau šiandien išskubėjo į mokyklą, nes Rugsėjo 1-osios šventės mūsų mokykloje (Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje) vyko šeštadienį. Tai jos nuliūdusios, kad jau prasidėjo pamokos“, – juokiasi Kristina. „Dukros, žinoma, neišduoda savo emocijų, bet, tikriausiai, jaudinasi – tai normalu“, – pasakoja aktorė.

Kristina atskleidė, kad merginos jau žino savo pirmąjį stojimų pasirinkimą – abi nori studijuoti miuziklo meną, kurio mokytųsi Londone.

„Mes labai laimingi, kad Justina ir Gabija žino jau dabar, ko jos nori. Abi svajoja apie miuziklų teatro aktorių gyvenimą. Šią vasarą jos buvo išvykusios į Londoną, kuriame tris savaites praleido stovykloje. Šią stovyklą rengia viena iš jų norimos miuziklo teatro mokyklų. Tad, ten pabuvojusios, tik pasitvirtino, kad tai yra tikrai geras pasirinkimas“, – pasakoja Kristina.

Paklausus, ar dvynės išties tokios panašios, kad netgi planuoja studijuoti tą pačią specialybę, Kristina juokiasi.

„Jos abi nori visko vienodai ir viską daro vienodai. Žinoma, jos išties skirtingos, bet studijų klausimu abi vieningai sutaria“.

Kristina sako, kad jų šeimai išties lengviau, nes pasikalbėjus su dvynių klasiokų tėvais, panašu, kad daugelis abiturientų dar nežino, kokią visgi studijų kryptį norėtų pasirinkti.

„Išties džiugu, kad merginos, galima sakyti, yra nusprendusios, ką nori veikti po mokyklos. Nesakau, kad taip tikrai ir bus, bet tai labai džiugina“, – šypsosi Kristina.

Rugsėjo pirmąją šiemet džiaugiasi ir kiti garsūs Lietuvos žmones.

Dainininkė Natalija Bunkė šiandien išleido savo sūnų Kristupą į pirmąją klasę. Berniukas, pasipuošęs plačia šypsena ir rankoje laikydamas vienas gražiausių rudens gėlių – baltus kardelius, žygiavo į mokyklą. Žinoma moteris pirmąja diena mokykloje dalijosi savo „Instagram“ paskyroje.

Ši diena svarbi ir „Žalgirio“ treneriui, buvusiam krepšininkui Šarūnui Jasikevičiui, kuris šiandien išleido savo sūnų Luką į mokyklą. Šarūno žmona, Anna Douka-Jasikevičius, savo „Instagram“ paskyroje pasidalijo berniuko nuotrauka ir komentaru. 

„Negaliu patikėti, kad ši diena taip greitai atėjo. Jis labai greitai užaugo ir dabar pradės mokyklinius metus. Sėkmės, mano mažyli!“, – rašė žinoma moteris.

Berniukas šiemet pradeda lankyti Kaune esančią „Karalienės Mortos mokyklą“.

Skaitykite daugiau