Rumunijos teismas atšaukė skandalingojo Andrew Tate'o namų arešto orderį

Andrew Tate'as / „Scanpix“/AP nuotr.
Andrew Tate'as / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-08-04 15:24
AA

Rumunijos teismas penktadienį atšaukė prieštaringai vertinamo interneto veikėjo Andrew Tate'o ir jo brolio namų arešto orderius, kol bus atliekamas tyrimas dėl įtariamos prekybos žmonėmis ir išžaginimo.

A.Tate'as buvo populiarus interneto veikėjas, socialiniuose tinkluose išgarsėjęs mizoginiškais pasisakymais.

Jam taip pat pateikti kaltinimai dėl nusikaltimų, įskaitant organizuotos nusikalstamos grupės sukūrimą, siekiant seksualiai išnaudoti moteris.

Rašytinėje nutartyje teismas nurodė, kad jis „pakeičia kardomąją priemonę namų areštą (...) prevencine teisminės kontrolės priemone 60 dienų laikotarpiui nuo 2023 metų rugpjūčio 4-osios iki 2023 metų spalio 2 dienos“.

Andrew Tate'as / „Scanpix“/AP nuotr.

A.Tate'as ir jo brolis turi reguliariai prisistatyti policijai ir negali išvykti iš Rumunijos be išankstinio leidimo.

Broliams neleidžiama susitikti su dviem Rumunijos moterimis, taip pat kaltinamomis šioje byloje.

„Norėtume nuoširdžiai padėkoti Rumunijos teismų sistemai už teisingą apsvarstymą“, – po teismo sprendimo pareiškime teigė brolių atstovas spaudai.

„Šis teigiamas rezultatas suteikia mums pasitikėjimo, kad netrukus įvyks dar daugiau palankių pokyčių“, – priduriama pareiškime.

Visi keturi kaltinamieji buvo sulaikyti praėjusių metų pabaigoje, o kovo pabaigoje jiems buvo paskirtas namų areštas. Jie ne kartą užginčijo nutartį dėl namų arešto.

Teismo posėdžio data dar nepaskirta.

Andrew Tate'as / „Scanpix“/AP nuotr.

Prokurorai tvirtina, kad abu broliai ir dvi moterys subūrė organizuotą nusikalstamą grupuotę ir seksualiai išnaudojo septynias aukas naudodami fizinį smurtą ir psichologinę prievartą.

Grupės nariai jas seksualiai išnaudojo versdami dalyvauti pornografiniuose veiksmuose, siekdami gaminti ir platinti tokią medžiagą socialinių tinklų platformose.

A.Tate'as prieš kelerius metus persikėlė į Rumuniją. Prieš tai jis Jungtinėje Karalystėje pradėjo verslą, kai internetinių vaizdo kamerų modeliai už pinigus bendrauja su vyrais.

2016 metais A.Tate'as dalyvavo televizijos laidoje „Big Brother“, bet buvo pašalintas po to, kai pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jis užpuolė moterį.

Vėliau jis ėmė skleisti savo prieštaringai vertinamas pažiūras socialinių tinklų platformose.

Savo vaizdo įrašuose dalydamas patarimus, kaip būti sėkmingam, kartu su mizoginiškomis ir kartais smurtinėmis idėjomis, jis tapo vienu žinomiausių pasaulyje nuomonės formuotojų.