Rumunijos teismas išnagrinėjo A.Tate'o apeliaciją dėl sulaikymo: paskelbė nuosprendį

Andrew Tate'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
AA

Rumunijos teismas antradienį išnagrinėjo prieštaringai vertinamo interneto veikėjo Andrew Tate'o apeliacinį skundą, kad dėl įtariamos prekybos žmonėmis, išprievartavimo ir nusikalstamos grupuotės kūrimo jis buvo sulaikytas 30 dienų. Vakare buvo paskelbtas sprendimas.

Jungtinės Karalystės ir JAV pilietybes turintis buvęs profesionalus kikboksininkas A.Tate'as, apsirengęs juodais drabužiais ir surakintas antrankiais, antradienio ankstų rytą kartu su savo broliu Tristanu atvyko į teismo posėdį už uždarų durų.

„Tai buvo ilga diena. Kaltinamieji galėjo išreikšti savo nuomonę“, – pasibaigus kelias valandas trukusiam teismo posėdžiui sakė jų advokatas Eugenas Vidineacas.

Jis pridūrė, kad yra „ramus“, o sprendimo tikimasi ne anksčiau kaip „vakare“. Galiausiai teismas paskelbė sprendimą. A.Tate'o bandymas nutraukti sulaikymą neišdegė – apeliacija buvo atmesta. Policija organizuotos nusikalstamos grupuotės narius ir toliau laikys 30 dienų.

Andrew Tate'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Gruodžio 29 dieną broliai Tate'ai ir dvi rumunės iš pradžių buvo sulaikyti 24 valandoms.

Tačiau Bukarešto teismas patenkino prokurorų prašymą pratęsti jų sulaikymą iki 30 dienų, nes buvo tikimybė, kad jie gali bandyti pabėgti arba kitaip vengti tyrimo.

Manoma, kad keturi įtariamieji verbavo ir išnaudojo moteris, versdami jas atlikti „priverstinį darbą... ir pornografinius veiksmus, siekiant gaminti ir platinti tokią medžiagą“ internete, kad „gautų didelę finansinę naudą“.

Pasak E.Vidineaco, 36 metų A.Tate'as ir jo 34 metų brolis kaltinimus neigia.

„Nėra nė vieno įrodymo, leidžiančio manyti, kad buvo įvykdytas išžaginimo nusikaltimas“, – šią savaitę vietos žiniasklaidai sakė E.Vidineacas.

Rumunijos organizuoto nusikalstamumo ir terorizmo tyrimų direktorato (DIICOT) prokurorai kelis mėnesius tyrė įtariamuosius ir balandžio mėnesį atliko kratą A.Tate'o viloje.

Gruodžio pabaigoje Rumunijos policija surengė reidus penkiose šalies vietose. Iki šiol nustatytos šešios galimos aukos. Buvo areštuota daug vyrų turto, įskaitant prabangių automobilių kolekciją.

Andrew Tate'as / Vida Press nuotr.

2016 metais A.Tate'as dalyvavo televizijos laidoje „Big Brother“, bet buvo pašalintas po to, kai pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jis užpuolė moterį.

Vėliau jis ėmė skleisti savo prieštaringas pažiūras socialinių tinklų platformose, kol buvo uždraustas dėl mizoginiškų pasisakymų ir neapykantos kalbos.

Tačiau Elonui Muskui nusipirkus „Twitter“, A.Tate'ui buvo leista į jį sugrįžti, o jo paskyra „Cobratate“ šiuo metu turi 4,5 mln. sekėjų.

A.Tate'as su broliu prieš kelerius metus persikėlė į Rumuniją.

Skaitykite daugiau