Ruošiame namus vasarai: kaip prižiūrėti roletus ir žaliuzes?

Žaliuzės / „Dextera“ nuotr.
Žaliuzės / „Dextera“ nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-04-09 10:01
AA

Pavasaris – švaros ir atsinaujinimo metas. Vos stipriau pašvietus saulei norisi tvarkyti ir gražinti savo aplinką, kurti jaukumą. Generalinį namų švarinimą dažniausiai darome pavasario pradžioje, ar jam įpusėjus, kad vasarą pasitiktume jaukiuose ir gaiviuose namuose.

Savo įprastus darbus ir tvarkymosi metodus turime kiekvienas. Vis tik tiems, kurių namų langus puošia roletai ar žaliuzės, kyla papildomų klausimų dėl jų priežiūros. Pavyzdžiui – į ką atkreipti dėmesį kasdienėje veikloje, kad išsaugotume roletų ir žaliuzių funkcionalumą ir estetinę išvaizdą? Kaip kokybiškai išvalyti audinius, nepakenkiant jų spalvai bei mechanizmams? Kokias priemones naudoti, ar pasikliauti švaros specialistais, ar imtis darbo patiems? Į šiuos klausimus atsakyti ir sudėti pagrindinius akcentus sutiko DEXTERA mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė. 

Aplinkos poveikis žaliuzėms ir roletams

DEXTEROS mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė teigia, kad roletų ir žaliuzių savininkams dera atsiminti ir pasistengti kontroliuoti pagrindinius aplinkos veiksnius, kurie gali neigiamai paveikti tiek apsaugos nuo saulės sistemų funkcionalumą, tiek estetinę išvaizdą. 

Audinių pakitimai gali atsirasti dėl pernelyg intensyvios saulės, netinkamo patalpų vėdinimo, drėgnumo ir kt. Nepakankamas patalpų vėdinimas gali lemti vandens kondensato kaupimąsi ant audinio ir vėlesnį jo pelijimą. Taip pat svarbu žinoti, kad plisuotų žaliuzių nerekomenduojama dėti drėgnose ar nešildomose patalpose. Derėtų jų ilgą laiką nepalikti vienoje padėtyje, kad audinio klostės neprarastų formos.

DEXTEROS mažmeninės prekybos vadovė Jurgita Andruškevičienė

J.Andruškevičienė akcentuoja ir svarbią roletų priežiūros taisyklę – šalia jų negali būti įrenginių, kurie veiktų fizines audinio charakteristikas (pvz.: šildytuvo, drėkintuvo, oro kondicionieriaus ir panašių įrenginių). Valant langus (pastato konstrukcijas ar įrenginius, esančius šalia gaminių), roletai turi būti pakelti į viršų ir apsaugoti nuo išorinio poveikio (pvz.: nuo valiklių, dulkių, mechaninių veiksnių, t.t.).

Kaip tinkamai valyti roletus?

Žinant pagrindinius roletų ir žaliuzių valymo principus, jų priežiūra išties nesudėtinga. DEXTEROS ekspertė iškart atkreipia dėmesį į tai, jog roletų audiniai nėra skirti dažnam ar intensyviam valymui. Įprastam roletų audinio valymui pakanka naudoti dulkių šluostę arba švelnų šepetėlį (jei audinys nėra dengtas aliuminiu, perleksu ar kita šviesą atspindinčia medžiaga). Žinoma, šluostė turi būti švari ir šiek tiek sudrėkinta demineralizuotu (pvz., distiliuotu) vandeniu.

J.Andruškevičienė primena, jog negalima naudoti jokių rūgštinių, šarminių ir kitų cheminių valymo priemonių. Valant reikėtų vengti roletų audinio permirkimo – vandens lašelių susidarymo valomos medžiagos paviršiuje. Labai svarbu atsiminti, jog audinio jokiu būdu negalima stipriai trinti, skalbti, glamžyti valant ir daryti kitų agresyvių veiksmų, kurie gali lemti roletų savybių ir geros išvaizdos praradimą. Taip pat negalima audinio lyginti. Išvalius roletų audinys turėtų būti išvyniotas, kad visiškai išdžiūtų ir nesusiglamžytų.

Interjeras su žaliuzėmis arba roletais / „Dextera“ nuotr.

Žaliuzių valymas ir priežiūra

J.Andruškevičienė pabrėžia, kad, norint džiaugtis nepriekaištinga švara, estetika ir funkcionalumu, žaliuzes būtina tinkamai prižiūrėti ir valyti.  Rekomenduojama vertikalių ir  horizontalių žaliuzių audinius valyti ne rečiau kaip 1–2 kartus per metus. Kitu atveju, nešvarumai įsisenėja ir tampa sunkiai įveikiami. Taigi, išryškėjus dulkėms, pavasaris  – puikus metas žaliuzių švarinimui.

Žinoma, nereikia persistengti, naudoti agresyvių valiklių ir valymo judesių, galinčių sukelti mechaninį pažeidimą. Taip pat dera žinoti, kad tradicinis valymas su daug drėgmės čia netiks – derėtų naudoti dulkių siurblį su švelniu antgaliu – šepetėliu arba plunksninę dulkių šluostę. Taip pat galima žaliuzių juostas švelniai perbraukti su sudrėkinta kempinėle arba šluoste. Kai nešvarumai nepasiduoda, pravers ir buitinis trintukas – kempinėlė.

Interjeras su žaliuzėmis arba roletais / „Dextera“ nuotr.

J.Andruškevičienė informuoja, jog plisuotų žaliuzių audinius kokybiškai išvalyti gali tik specialistai. Taip pat prieš įsigydami šias žaliuzes, turite atkreipti dėmesį į tai, kad jos nėra plaunamos ir valomos tradiciškai. Tarpuose tarp profesionalių valymų galite šias saulės kontrolės sistemas prižiūrėti, naudodami dulkių siurblį su su švelniu antgaliu arba plunksninę dulkių šluostę.

Valant audinius, rekomenduojama vengti cheminio ar mechaninio (sulenkimai, įbrėžimai ir pan.) poveikio. Taip pat primename, kad visų žaliuzių, kaip ir roletų, negalima lyginti.

Pavasariniai linkėjimai

J.Andruškevičienė priduria, kad DEXTEROS specialistai mielai konsultuos ir atsakys į visus papildomus su roletų ir žaliuzių priežiūra kilusius klausimus. Pašnekovė linki džiaugtis saugia ir nevarginančia pavasario saule – tai padaryti tikrai padės tinkamai parinkti roletai ir žaliuzės. Juk švarūs, išpuoselėti ir komfortiški namai – tai geros nuotaikos, pilnavertiško poilsio ir kūrybiško laisvalaikio erdvė.

Interjeras su žaliuzėmis arba roletais (9 nuotr.)
+3