Ruošiamės Kalėdoms: advento vainiko idėjos

Advento vainikas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Adventas – susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo metas, gražiausios ir paslaptingiausios žiemos šventės – šv. Kalėdų – laukimas. Šiais metais adventas prasideda lapkričio 30 d. Siūlome sukurti atitinkamą nuotaiką ir namuose.

Kaip portalui Ji24.lt yra pasakojęs etnologas Libertas Klimka, Vakarų Lietuvoje buvo žinomas gražus advento paprotys vakarieniauti ant stalo padėjus vainikėlį su keturiomis žvakėmis. Keturi sekmadieniai – keturios žvakės. Pirmąjį advento sekmadienį uždegama viena žvakė, po savaitės ant stalo turėtų degti jau dvi, dar po kitos – trys žvakės. Suplevens keturios liepsnelės – tuoj ir šv. Kalėdos!

Mes linkime irgi laukti stebuklingiausių žiemos švenčių jaukiai ir gražiai. Tradicinis advento vainikėlis gaminamas iš eglės šakelių, tačiau mes siūlome jį kurti originalesnį, įdomesnį: iš kankorėžių, cinamono lazdelių, uogų, sudžiovintų lapų, gėlių ar vaisių – džiovintų apelsinų skiltelių, obuolių. Fantazuokite ir papuoškite vainikėlį imbieriniais sausainiais, angelų ar elnių figūrėlėmis, širdelėmis, varpeliais.

Advento vainiko idėjos (22 nuotr.)
+16

Beje, sukurtą vainiką galite dėti ne tik ant stalo, bet juo papuošti ir lauko duris. Ši tradicija nauja, bet pasitaiko pamatyti namų, nukabinėtų lempučių girliandomis, ir lauko durų, papuoštų vainikėliais, – kaip amerikiečių filmuose. Paliekame jums spręsti, kas gražu ir tinkama jūsų namuose.

Jaukaus švenčių laukimo!

Skaitykite daugiau