„Le Dîner en Blanc“ – vienas gražiausių renginių visame pasaulyje. Nuo 2013-ųjų metų „Vakarienė baltai“ puošia ir Lietuvą. Šiame renginyje privaloma laikytis griežtų taisyklių. Viskas turi būti baltos spalvos: pradedant apranga, baigiant stalo servetėlėmis. Kaip baltai dekoruotam stalui įkvėpti gyvybės ir jį papuošti gėlėmis, pataria gražių gėlių namų „Gėlynas“ įkūrėjos, floristės Anastasija ir Aliona.
„Gėlės visuomet yra gražus akcentas, kuris jūsų vakarienės stalui įneš daugiau gyvybės ir žaismingumo“. – sako merginos. „Galima rinktis iš daugybės dekoravimo variantų ir viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos ir finansinių galimybių.“.
„Mes rekomenduotume gėles naudoti kaip stalo akcentą ir nesirinkti itin didelių puokščių, kurios apsunkintų stalą. Žinoma, viskas priklauso ir nuo stalo dydžio, tačiau su puokštės dydžiu persistengti tikrai nereikėtų", – tikina „Gėlyno“ įkūrėjos.
Nors šioje vakarienėje privaloma spalva yra balta, visgi baltos gėlės maišomos su įvairiomis žolėmis ir lapais. Tokiu būdu balta spalva nepradingsta, o tik dar labiau išryškėja.
Štai, pirmasis pavyzdys. „Tai visiškai paprastas, bet neprastas variantas. Pagrindinė stalo puošmena – guboja. Ši gėlė šiuo metu itin madinga ir ją neretai naudoja vestuvinėms puokštėms. Be to, šios gėlės labai gerai laikosi, gali pabūti ir be vandens, jas nesunku transportuoti, o smulkūs žiedeliai išsilaiko ilgai, nenubyra. Ji puikiai tiks baltai vakarienei, nes yra nepretenzinga ir nereikalaus daug priežiūros“, – pasakoja Anastasija ir Aliona.
Antras galimas variantas – įvairiausių gėlių kompozicijos, patalpintos dėžutėje. „Didžiausias pliusas – transportavimas. Jums nereikės galvoti apie papildomas vazas, vandenį ir panašius dalykus. Atvykstate, paruošiate stalą, padedate dėžutę su gėlėmis ir viskas – galite mėgautis vakaru“, – sako floristės. „Galima paruošti bet kokį Jūsų norimą dydį ir parinkti tas gėles, kurias labiausiai mėgstate“, – pasakoja merginos.
„Trečiasis sprendimas skirtas drąsiems bei tiems, kurie nori išsiskirti iš kitų, sulaukti daugiau dėmesio. Ji atrodo ne tik įdomiau, bet ir sukuria prabangos įspūdį. Šios kompozijos lyderis – kopūstas, sudėtas su lelija bei sezono viršūnėje esančiu eukaliptu, tampa itin skoningu stalo akcentu“, – sako floristės.
Dabar išties madinga derinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus. Puokštėse neretai atsiduria ne tik kopūstai, bet ir artišokai, kurie sukuria egzotiškesnį vaizdą.
Šių metų tendencija – asimetriškumas. Puokštės kuriamos taip, kad vienas galas būtų aukštesnis, o kitas – žemesnis. Asimetrijai sustiprinti dažnai naudojamos įvairios kabančios, nusvyrančios detalės. Tai atrodo daug įdomiau negu tiesiog viena gėlės žiedas, pamerktas į vazą.
Dar vienas variantas – didesnė ir aukštesnė gėlių kompozicija. „Vėlgi, maišomos gėlės su įvairiais lapais. Šį kartą pasirenkome tropinius lapus, kurie šį sezoną taip pat itin madingi. Pasirinkus akiai įprastas gėlės, pavyzdžiui, irisus, galite drąsiai derinti su nedideliais tropiniais lapais, kurie šioje puokštėje vaidintų ne pagrindinį vaidmenį, o būtų tarsi papildymas“, – apie puokštę pasakoja floristės.
Žinoma, stalo dekoravimui drąsiai galima naudoti ir įprastas baltas rožes ar eustomas. „Mes siūlome pažvelgti šiek tiek kitu kampu ir atrasti įdomesnių, dar nematytų sprendimų“, – teigia gėlių salono „Gėlynas“ įkūrėjos Anastasija ir Aliona.