Rūpinamės rankų oda, kad ši ilgai išliktų sveika ir elastinga

Linksmosios rankytės / Fotolia nuotr.
Linksmosios rankytės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2015-06-08 17:53
AA

Mūsų rankos tarsi vizitinė kortelė – pažvelgus į jas, galima nustatyti sveikatos būklę, amžių, netgi gyvenimo būdą. Tačiau didžiausią dėmesį skirdami savo veidui, rankų priežiūra dažniausiai rūpinamės mažiausiai.

Labai svarbu pasirūpinti tinkama rankų higiena. Teigiama, jog kruopščiai plaudami rankas, pašaliname apie 90 proc. žmogui pavojingų bakterijų ir virusų, todėl profilaktiškai apsisaugome nuo užkrečiamųjų ligų.

Tačiau karštas vanduo, kurį įprastai naudojame rankų plovimui, neigiamai veikia rankų odą. Į odos kenkėjų „sąrašą“ taip pat patenka ir permainingi orai, šaltis, žvarbus vėjas, sausas šildomų patalpų oras bei chemikalai, skirti kriauklių, vonios ir indų šveitimui.

Veikiama įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, rankų oda sausėja, skilinėja, rausta, tampa šiurkšti, atsiranda įtrūkimų, o su amžiumi – ir pigmentinių dėmių. Kaip tinkamai pasirūpinti rankų oda, kad ši išliktų sveika ir elastinga ilgus metus?

Maitinamosios rankų vonelės

Rankas geriausia plauti kambario temperatūros vandeniu. Karštas vanduo sausina rankų odą, o šaltas daro ją grubia. Be to, jeigu tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis, visi darbai turi būti atliekami mūvint apsaugines pirštines.

Šaltuoju sezonu galima rankų odą atgaivinti maitinamosiomis parafino vonelėmis, kurios ypač naudingos šąlančiai ir linkusiai skilinėti rankų odai. Procedūra atliekama ant švariai nuvalytų ir šveitikliu nušveistų rankų.

Taip pat skaitykite: Švelnios rankos: natūralių priemonių kaukės, atgaivinančios odą

Įmasažavus į odą kremo, plaštakos panardinamos į šiltą parafiną, prisotintą įvairių naudingųjų medžiagų, tada įvyniojamos į specialų plastiką ir užmaunamos pirštines. Šiltas parafinas padeda naudingosioms medžiagoms prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, lygina, ramina ją.

Šiltuoju sezonu, kai dalį kamuoja intensyvus prakaitavimas, rekomenduojama tepti rankas 2 % salicilo rūgštimi. Taip pat naudinga daryti voneles rankoms: šalavijų, ąžuolo žievės.

Rankų higiena / „Fotolia“ nuotr.

Kokybiškas muilas kasdienei higienai

Įprasti rankų muilai dažniausiai gerai pašalina nešvarumus, tačiau sukelia šalutinį poveikį: sausina rankų odą, sunaikina pozityvią ant rankų esančią mikroflorą.

Todėl kasdienei rankų priežiūrai patartina rinktis kuo natūralesnį rankų muilą, kuris ne tik neleistų daugintis blogosioms bakterijoms, bet ir nepažeistų rankų odos, jos nesausintų.

Taip pat skaitykite: Nagus stiprinančios naminės kaukės su bulvėmis

2014 metais Švedijoje vykusioje parodoje „Natural Products Scandinavia“ buvo pristatyti Lietuvos mokslininkų sukurti ir dabar Lietuvoje gaminami trijų rūšių naujos kartos rankų muilai, kurių sudėtyje yra probiotinių medžiagų.

„ProBiotic“ skysti muilai rankoms sukurti naujos, specialios probiotinės formulės pagrindu naudojant probiotinių mikroorganizmų fermentacijos būdu išgautas odą nedirginančias natūralios kilmės medžiagas.

Išskirtinė šių muilų savybė yra natūralios rankų mikrofloros subalansavimas. Be to, muilai praturtinti aliejais, baltymais ir vitaminais, taigi drėkina, maitina, ramina, regeneruoja ir jaunina odą. Be parabenų. Ir kremų rankoms jau pirkti nebereikės.

Šių naujovių ieškokite „Probiosan laboratory“ elektroninėje parduotuvėje www.gerojibakterija.lt ir „Eurovaistinėse“.

Parengta kartu su projekto partneriu