Rusija atmetė „Eurovizijos“ organizatorių pasiūlymą – konkurse nedalyvaus

Julija Samoilova / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį įsibėgėjo skandalas dėl Rusijos dalyvavimo „Eurovizijoje“ – visą dieną viena žinia vijo kitą. Rusijos atstovei Julijai Samoilovai uždrausta atvykti į Ukrainą, kurioje ir yra rengiamas dainų konkursas. „Eurovizijos“ organizatoriai rado būdą Julijai dalyvauti konkurse – pasiūlė surengti pasirodymą nuotoliniu būdu. Ketvirtadienio vakarą pareikšta, jog Rusijos tokios sąlygos netenkina.

Rusijos pirmasis kanalas atmetė Europos transliuotojų sąjungos (EBU) pasiūlymą J.Samoilovai dalyvauti „Eurovizijos“ pusfinalyje teletiltu, rašo kp.ru. Siūlymas atmestas argumentuojant, kad tai iš esmės prieštarauja „Eurovizijos“ idėjai.

EBU precendento neturintis pasiūlymas buvo pateiktas po to, kai Ukrainos saugumo tarnybos pranešė neįleisiančios į šalį J.Samoilovos. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad J.Samoilova 2015-aisiais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme.

Žmonės.lt primena, kad trečiadienį Rusijos televizijos pareiškė boikotuosiančios „Euroviziją“. Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanija pranešė, kad nė vienas kanalas netransliuos „Eurovizijos“, nes joje nedalyvauja Rusijos atstovė.

27-erių Julijai buvo pažadėta, kad ji atstovaus Rusiją 2018 metų „Eurovizijoje“ nepriklausomai nuo to, kurioje šalyje konkursas vyks.

Skaitykite daugiau