Rusijai apšaudžius Mykolajivą žuvo vienas turtingiausių Ukrainos žmonių ir jo žmona

Oleksijus Vadaturskis / „Nibulon“ nuotr.
Oleksijus Vadaturskis / „Nibulon“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2022-07-31 22:29
AA

Rusijos pajėgoms sekmadienį apšaudžius Ukrainos pietinį Mykolajivo miestą žuvo vienas turtingiausių šalies gyventojų Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona Raisa, pranešė pareigūnai.

Regiono administracijos vadovas Vitalijus Kimas platformoje „Telegram“ sakė, kad į O. Vadaturskio, vadovavusio grūdų gamybos ir eksporto įmonei, namą pataikė rusų sviedinys.

„Liepos 31-osios naktį, po 1 val. ir ryte apie 5 val. Mykolajivas buvo smarkiai apšaudytas, – anksčiau sekmadienį sakė V. Kimas. – Per apšaudymus buvo apgadinta nemažai infrastruktūros objektų. Tarp jų – viešbutis, sporto kompleksas, dvi švietimo įstaigos ir automobilių remonto dirbtuvės. Taip pat buvo apgadinta gyvenamųjų pastatų.“

Mykolajivo meras Oleksandras Senkevyčius sekmadienį surengtą apšaudymą pavadino didžiausiu nuo pat vasario 24-osios, kai į Ukrainą įsiveržė Rusijos pajėgos.

„Buvo sugriauta nemažai objektų, apgadinti gyvenamieji namai. Vietose, kur nukrito sviediniai, kilo keletas gaisrų. Ten dirba gelbėtojai. Renkame išsamią informaciją“, – pridūrė jis.

Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas savo ruožtu tvirtino, kad į O.Vadaturskį buvo taikytasi specialiai.

Tai „buvo ne nelaimingas atsitikimas, o gerai apgalvota ir organizuota iš anksto suplanuota žmogžudystė. O. Vadaturskis buvo vienas stambiausių šalies ūkininkų, svarbus asmuo regione ir stambus darbdavys. Tai, kad tikslus raketos pataikymas buvo ne tik į namą, bet ir į konkretų sparną, miegamąjį, nepalieka jokių abejonių dėl smūgio nukreipimo ir reguliavimo“, sakė jis.

Be kita ko, O.Vadaturskio bendrovė „Nibulon“ turi laivų grūdams siųsti į užsienį.

Atakų taip pat surengta šiaurės rytiniuose Charkivo ir Sumų regionuose, esančiuose netoli fronto linijos.

„Šiandien įvyko virtinė sprogimų... pranešama, kad apgadinti keli pastatai“, – sakė antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo meras Ihoris Terechovas.

Sumų regiono administracijos vadovas Dmytro Žyvyckis pranešė, kad šeštadienio vakarą per maždaug 50 rusų pajėgų smūgių vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti.

Donecko srities, kurioje Maskva vykdo daugiausia atakų, administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka sakė, kad šeštadienį per apšaudymą žuvo trys civiliai gyventojai, o dar aštuoni buvo sužeisti.