Rusijoje kilo sąmyšis dėl filmo „Gražuolė ir pabaisa“ – režisierius kaltinamas begėdiška homoseksualumo propaganda

Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“  / Vida Press nuotr.
Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Naujausias filmas apie „Gražuolę ir pabaisą“ (Beauty and the Beast) gali ir nepasiekti savo gerbėjų Rusijoje, laukiančių jo premjeros kovo 16-ąją. Pranešta, jog imta svarstyti, ar tik Walto Disney istorijos ekranizacijoje begėdiškai nepropaguojama nuodėmė – „iškrypėliški homoseksualūs santykiai“.

Skunde, skirtame Rusijos kultūros ministrui Vladimirui Medinskiui, detaliai buvo išdėstytos priežastys, kodėl filmas neturėtų būti rodomas šalyje ir paprašyta ministerijos apsvarstyti, argi jame nėra akivaizdžiai matomi homoseksualumo propagandos elementai.

Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“
Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“ / Vida Press nuotr.

Kultūros ministerija iki šiol nebuvo gavusi jokių prašymų uždrausti filmą, tačiau dabar yra priversta atkreipti dėmesį į išsakytus priekaištus vienai laukiamiausių šių metų juostų.

Rusams užkliuvo, kad pačioje filmo pabaigoje, kai pagrindiniai filmo herojai šoka, poros keičiasi vieni su kitais ir herojai LeFou bei Gastonas netikėtai susiduria. Abu – vyriškos giminės. Jie sustingsta, susižvalgo ir stovi pagauti „gėdos“ akimirką, tada minia ima juoktis ir kameros nusisuka.

Filmas „Gražuolė ir pabaisa“, kuriame pagrindinį gražuolės vaidmenį atlieka Emma Watson, yra 1991-ųjų animacinio epo versija. Šio filmo režisierius Billas Condonas, į priekaištus, dėl galimo homoseksualumo demonstravimo, atsakė nestokodamas humoro jausmo. Pasipiktinimą sukėlusią sceną vyras įvardijo, kaip ekstremaliai gėjišką.

Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“
Kadras iš filmo „Gražuolė ir pabaisa“ / Vida Press nuotr.

2013 metais Rusijos valdžia priėmė įstatymą, draudžiantį bet kokią homoseksualių santykių propagandą.

Įstatymas, kuris homoseksualumą apibūdino kaip „netradicinius seksualinius santykius“, uždraudė juos rodyti ir apie juos kalbėti tose viešose vietose, kuriose vaikai gali apie tai išgirsti.

Rusijos kultūros ministerijai pateikęs skundą Vitalijus Milonovas – garsus homofobas, aktyviai kovojantis prieš seksualines mažumas.