Rusijos provokacija? Į „Euroviziją“ siunčia okupuotame Kryme koncertavusią dainininkę

Julija Samoilova atstovaus Rusiją dainų konkurse „Eurovizija“ / www.jsvok.ru
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rusija patvirtino dalyvausianti šių metų „Eurovizijoje“, vyksiančioje Kijeve. Šalį atstovaus Julija Samoilova su daina „Flame is Burning“. Iki šiol buvo manoma, kad Rusija boikotuos šį konkursą dėl politinių priežasčių.

Vis dėlto gali būti, kad Rusijos atstovė nebus įleista į Ukrainą – 2015-aisiais ji koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme.

Ukrainos saugumo tarnybos yra įtraukusios į nepageidaujamų asmenų sąrašą apie 140 rusų artistų. Nors Julijos vardo šiame sąraše nėra, Ukrainos saugumo tarnybos atstovė spaudai Olena Hitlianska pranešė, kad atsakingai išnagrinės susidariusią situaciją ir priims apgalvotą sprendimą dėl J.Samoilovos įleidimo į Rusiją, rašo BBC.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas naujienų agentūrai TASS paneigė, kad Julijos dalyvavimas „Eurovizijoje“ yra Rusijos provokacija.

„Be jokių abejonių, mes norime išvengti „Eurovizijos“ konkurso politizavimo“, – sakė D.Peskovas.

27-erių J.Samoilova gimė šiaurės-vakarų Rusijoje esančiame mieste Uchta. Dainininkė nuo vaikystės yra prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio. Ji kenčia nuo stuburo raumenų atrofijos.

2013-aisiais Julija dalyvavo rusiškame „X Faktoriuje“. Jaunai moteriai pavyko nukeliauti iki pat finalo.

2014-aisiais J.Samoilova dainavo Sočio parolimpinėse žaidynėse.

Eurovizinę Julijos dainą sukūrė Leonidas Gutkinas. Šis kompozitoriaus dainos taip pat skambėjo 2013 ir 2015 metų „Eurovizijose“.

Skaitykite daugiau