Rusijos roko grupės DDT lyderiui J.Ševčiukui – bauda: Putiną pasmerkęs atlikėjas neatsiprašinėja

Jurijus Ševčiukas / BNS nuotr.
Jurijus Ševčiukas / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-17 09:12
AA

Rusijos teismas antradienį skyrė baudą roko žvaigždei, grupės DDT lyderiui Jurijui Ševčiukui už kalbą, kurią jis pasakė ant scenos per anksčiau šiais metais vykusį koncertą. Putiną ir jo vykdomą karą pasmerkęs atlikėjas savo pozicijos laikosi ir toliau.

Jurijus Ševčiukas, legendinės roko grupės DDT lyderis, gegužės mėnenį per koncertą gimtajame Ufos mieste pasisakė prieš Rusijos invaziją Ukrainoje.

„Tėvynė, mano draugai, nėra prezidento užpakalis, kurį reikia nuolat šluostyti ir bučiuoti. Tėvynė – tai nuskurdusi bobutė traukinių stotyje, prekiaujanti bulvėmis“, – sakė J.Ševčiukas 8 tūkst. gerbėjų miniai, kuri taip pat įrašinėjo kalbos vaizdo įrašą.

65 m. J.Ševčiukas buvo apkaltintas „Rusijos ginkluotųjų pajėgų diskreditavimu“ ir įpareigotas sumokėti 50 000 rublių (815 JAV dolerių) baudą, „Telegram“ žinutėje teigė žmogaus teisių grupės „Agora“ vadovas advokatas Pavelas Čikovas.

Jurijus Ševčiukas / 15min nuotr., stopkadras

Po gegužės mėn. koncerto muzikantas buvo apklaustas policijos, tačiau vėliau paleistas, nors buvo baiminamasi, kad jis gali būti suimtas.

Kadangi atlikėjas antradienio posėdyje asmeniškai nedalyvavo, jo advokatas Aleksandras Peredrukas perdavė teismui jo baigiamąjį pareiškimą. Akivaizdu, kad J.Ševčiukas už pasakytus žodžius atsiprašyti neketina ir savo pozicijos nekeičia.

„Aš, Jurijus Ševčiukas, visada buvau prieš karą bet kurioje šalyje ir bet kuriuo metu. Aš pasisakiau prieš karus Vietname, Afganistane, Jugoslavijoje, Čečėnijoje, Abchazijoje, Gruzijoje, Osetijoje, Karabache, Irake ir taip toliau“, – rašoma muzikanto pareiškime.

J.Ševčiukas pažymėjo, kad jo pareiškimai ankstesniuose koncertuose, taip pat populiari DDT daina „Don't Shoot“ dar labiau atspindi jo poziciją ir kad jis mano, jog visi konfliktai turėtų būti sprendžiami „diplomatinėmis priemonėmis“.

„Aš taip pat esu prieš aštuonerius metus trunkantį karą Donbase ir dabartinę specialiąją karinę operaciją Ukrainoje“, – galiausiai pridūrė Ševčiukas.

Ševčiukas yra gerai žinomas Rusijoje ir už jos ribų dėl savo ryžtingos antikremliškos pozicijos, paramos antikremliškam aktyvistų kolektyvui „Pussy Riot“ ir nepritarimo Rusijos įvykdytai Krymo aneksijai.