Rusijos televizijos protestuotoja išeina iš darbo, bet atmeta Prancūzijos siūlymą suteikti prieglobstį
Rusijos valstybinės televizijos redaktorė, surengusi protestą prieš Maskvos invaziją Ukrainoje per tiesioginį eterį, ketvirtadienį pranešė išeinanti iš darbo, bet atmetanti Prancūzijos siūlymą suteikti jai prieglobstį.
„Pirmojo kanalo“ redaktorė Marina Ovsianikova šią savaitę įsiveržė į studiją per žiūrimiausią vakaro žinių laidą „Vremia“, laikydama plakatą su užrašu „Karui – ne“.
Po to ji buvo sulaikyta Maskvoje ir greitai nubausta 30 tūkst. rublių (260 eurų) bauda. Nepaisant to, kad buvo paleista į laisvę, moteris gali būti toliau teisiama ir gauti laisvės atėmimo bausmę dėl naujų įstatymų.
Tiesa, ne visi patikėjo, kad Marinos Ovsianikovos protestas buvo tikras. Internete pasirodė daugybė komentarų, kad redaktorės įsiveržimas į eterį su protesto plakatu buvo surežisuotas iš anksto.
M.Ovsianikova interviu televizijai „France 24“ ketvirtadienį sakė, kad „padavė visus dokumentus“ išeiti iš „Pirmojo kanalo“.
„Tai teisinė procedūra“, – sakė ji.
Du mažus vaikus turinti rusė tvirtino, kad „šiuo gestu sugadino savo šeimos gyvenimą“.
„Tačiau turime padaryti tašką šiam brolžudiškam karui, kad ši beprotybė nevirstų branduoliniu karu. Tikiuosi, kad kai mano sūnus bus vyresnis, jis supras, kodėl tai padariau“, – pridūrė M.Ovsianikova.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas anksčiau šią savaitę pasiūlė M.Ovsianikovai prieglobstį.
Tačiau ji kitame interviu „Der Spiegel“ tvirtino, kad pasiūlymo nepriims ir liks Rusijoje.
„Nenoriu palikti mūsų šalies. Esu patriotė, mano sūnus – dar didesnis (patriotas). Nenorime jokiu būdu išvykti, nenorime niekur vykti“, – sakė M.Ovsianikova.
Moteris tvirtino, kad protestui ruošėsi viena, tačiau sakė tikinti, jog daugelis jos kolegų privačiai ją palaikė.
„Daugelis valstybinėje televizijoje dirbančių žmonių labai gerai supranta, kas vyksta. Jie puikiai žino, kad daro kažką neteisingo“, – kalbėjo ji.
„France 24“ M.Ovsianikova sakė, kad dalis jos kolegų irgi išėjo iš darbo, tačiau daliai to padaryti nepavyks, net jeigu jie ir norėtų.
„Ekonominė situacija yra labai sudėtinga, kad jie nustotų dirbti“, – kalbėjo rusė.
Spaudos laisvės aktyvistai už Rusijos ribų kaltina šalies valstybinę žiniasklaidą piešiant labai iškreiptą karo Ukrainoje vaizdą, siekdami išlaikyti gyventojų paramą tam, ką Kremlius vadina „specialiąja karine operacija“.