Ruslanas Kirilkinas už kiaušinių ataką, įžeidimą ir nutrauktą koncertą reikalauja 14,4 tūkst. eurų

Ruslanas Kirilkinas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Ruslanas Kirilkinas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-09-09 14:26
AA

„Aukštadvaryje pederastai nekoncertuos!“ – tokią frazę ištarė baikeris Laurynas Baltrūnas, užtrenkdamas kultūros rūmų salės duris. Už tai, kad apmėtė Ruslaną Kirilkiną kiaušiniais ir nutraukė jo koncertą, vyriškis jau yra pripažintas kaltu Trakų rajono apylinkės teisme. Dėl jam nepalankaus nuosprendžio L.Baltrūnas pateikė apeliaciją, tačiau trečiadienį sostinėje jo laukė nemaloni staigmena: pats R.Kirilkinas reikalauja dar griežtesnės bausmės savo skriaudikui ir kone penkis kartus solidesnės kompensacijos.

Vilniaus apygardos teismas apeliacine tvarka nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje baikeris Laurynas Baltrūnas yra teisiamas dėl išpuolio prieš atlikėją Ruslaną Kirilkiną.

Seksualinės orientacijos neslepiančio Lietuvos dainininko muzikos nemėgstančiam motociklininkui trečiadienio posėdis prasidėjo nemaloniu akordu – teisiamasis sužinojo, kad bus nagrinėjama ne tik jo apeliacija dėl Trakų teisme paskelbtos bausmės, bet ir paties nukentėjusiojo skundas. R.Kirilkinas dabar reikalauja ne tik nedelsiant sodinti L.Baltrūną į kalėjimą, bet ir priteisti iš jo solidžią 14 481 euro (50 000 litų) kompensaciją.

Kaip pavasarį jau skelbė Žmonės.lt, dabar skundžiamu ir todėl dar neįsiteisėjusiu Trakų rajono apylinkės teismo nuosprendžiu L.Baltrūnas buvo pripažintas kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius.

Už tai, kad viešoje vietoje tyčiojosi ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį, tvarką (pagal BK 284 str. 1 dalį), arba,  paprasčiau tariant, užmėtė koncertuojantį R.Kirilkiną kiaušiniais, baikeris nubaustas laisvės atėmimu keturiems mėnesiams. 

Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Be to, pagal BK 170 str. 2 dalį (viešai niekino žmogų dėl seksualinės orientacijos) L.Baltrūnas baudžiamas laisvės atėmimu šešiems mėnesiams.

Tiesa, subendrintą pusmečio laisvės atėmimo bausmę Trakų teisėja buvo pasiryžusi atidėti metams, kad baikeriui, jei ateityje gražiai elgsis, už grotų keliauti nereikėtų.

Juolab iš nuteistojo dar buvo priteista 3 000 eurų kompensacija R.Kirilkinui, taip pat jis įpareigotas padengti nukentėjusiojo advokato išlaidas (350 eurų).

Tikėdamasis, kad gali išvengti tokios bausmės, teisiamasis kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą Vilniuje. L.Baltrūnas mėgina įrodyti, kad žmogaus niekinimas dėl seksualinės orientacijos jam inkriminuotas nepagrįstai, mat jis esą nežinojo apie R.Kirilkino homoseksualumą.

Tuo tarpu dėl viešosios tvarkos pažeidimo baikeris atsakomybės ir bausmės nesikrato.

Planavęs, kad  galės pagerinti savo padėtį, teisiamasis L.Baltrūnas trečiadienį sostinės teisme sužinojo, kad jo situacija šioje byloje gali ir drastiškai pablogėti.

Ruslano Kirilkino ir Lauryno Baltrūno byla Vilniaus teisme (8 nuotr.)
+2

„Buvo padarytas ciniškas nusikaltimas“, – Žmonės.lt sakė nukentėjusiojo R.Kirilkino advokatė, motyvuodama reikalavimą griežtinti bausmę ir didinti kompensacijos sumą.

Pasak teisininkės, L.Baltrūnui skirta bausmė yra žemesnė už sankcijoje numatytą vidurkį, todėl prašoma bent vidutinio laisvės atėmimo termino. Be to, nukentėjusiojo ir jo atstovės nuomone, Trakų teismas nepelnytai įžvelgė teisiamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių, todėl atidėjo jam skirtos bausmės vykdymą. Apeliantai mano, kad baikerį reikia bent trumpam realiai pasodinti už grotų.

Teisiamojo advokatas teisme mėgins įrodinėti, kad žodis „pederastas“ yra ne tik gėjus įžeidžiantis, bet ir platesnę reikšmę turintis žodis.

Be to, kaip motyvavo advokatė, jos klientas buvo viešai pažemintas, sutrikdytas jo koncertas, todėl siekiama prisiteisti ne tik 3 000 eurų, o bemaž penkis sykius solidesnę kompensaciją.

Teisiamasis L.Baltrūnas trečiadienį Vilniaus apygardos teisme pareiškė nė nežinojęs, kad yra pateikta tokia nukentėjusiojo apeliacija. Prašydamas laiko leisti jam susipažinti su nauja bylos medžiaga, baikeris su savuoju advokatu įtikino teismą padaryti pertrauką.

Beje, L.Baltrūno gynėjas šios dienos posėdyje teisėjų kolegijai pateikė lietuvių kalbos specialistų medžiagą apie tai, ką reiškia žodis „pederastas“.

Baikerio advokato žodžiais tariant, šis terminas reiškia ne tik tai, ką visi paprastai turi omenyje: „Jis yra ir platesnę reikšmę turintis žodis.“

Į teisėjus panašiu klausimu kreipėsi ir bylą kuruojantis prokuroras, paprašęs pridėti prie bylos paprasčiausią išrašą iš žodyno. Tarptautinių žodžių žodyne tiesiai šviesiai nurodoma, kad „pederastas“ yra vyras, santykiaujantis su vyru.

Į šio žodžio reikšmę gilintis ir abiejų vyrų apeliacijas narplioti Vilniaus teismo teisėjai žada spalį.