Rūta Meilutytė baigia profesionalios plaukikės karjerą

Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-05-22 08:47
AA

Būdama 22-erių, plaukikė Rūta Meilutytė jau gali vadintis Lietuvos plaukimo legenda. Trečiadienio rytą žiniasklaidą apskriejo žinia, kad mergina baigė profesionalios plaukikės karjerą.

Olimpinė čempionė traukiasi iš plaukimo baseino ir apie tai antradienį informavo Lietuvos plaukimo federaciją.

Pasak R. Meilutytės, atėjo laikas grįžti prie mokslų ir patirti kitus dalykus, kuriuos buvo nustūmusi į šalį.

„Plaukimo dėka patyriau gyvenimą, apie kokį kadaise nebūčiau nė pagalvojusi. Turėjau galimybę pamatyti didelę dalį pasaulio, susipažinti ir dirbti su nuostabiais žmonėmis. Tai ypatinga patirtis ir dabar noriu tą patirtį ir įgytus įgūdžius panaudoti naujoje distancijoje, šį kartą – už baseino ribų. Esu pasiruošusi pradėti naują gyvenimo etapą. Ačiū visiems mane šiam kely palaikiusiems ir ne tik, – dėkoja sportininkė. – Iki šiol visą save atidaviau plaukimui. Nuo ankstyvos paauglystės gyvenau šiuo sportu. Dėl įtempto treniruočių rėžimo atidėjau mokslus, prie kurių noriu dabar sugrįžti. Noriu patirti paprastus dalykus, augti, geriau suprasti save ir mane supantį pasaulį“.

Olimpinei, pasaulio ir Europos čempionei, pasaulio rekordininkei plaukikei Rūtai Meilutytei stabdant karjerą, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė teigia gerbianti tokį sportininkės sprendimą.

„Rūta – keturiskart geriausia Lietuvos sportininkė, savo šaliai iškovojusi ne vieną aukščiausios prabos medalį, įskaitant ir olimpinį auksą. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vardu dėkoju Rūtai už jos darbą, medalius ir emocijas, padovanotas Lietuvai. Žinia apie karjeros pabaigą – netikėta, tačiau gerbiame bet kokį jos apsisprendimą,“ – sako D. Gudzinevičiūtė.

Mamos netekusi ketverių, užaugusi Kaune su tėčiu ir močiute, plaukimo treniruotes Rūta pradėjo lankyti Šilainių baseine, o šeimai išsikrausčius į Angliją jas tęsė Plimute su treneriu Jonu Ruddu. Pirmąjį savo auksą Londono olimpiadoje ji iškovojo sulaukusi vos penkiolikos.

Į Vilnių grįžo medalininkai Rūta Meilutytė ir Danas Dapšys / Gretos Skaraitienės nuotr.

Visus pribloškusi neįtikėtinu rezultatu, netrukus jį pakartojo pasaulio trumpojo baseino plaukimo čempionate Stambule, laimėjusi aukso medalius ir 50, ir 100 metrų distancijose. 2013-ųjų metų pasaulio čempionate lietuvės kaklą vėl papuošė aukso ir sidabro medaliai, tas pats pasikartojo ir dar po metų.

Rūta Meilutytė yra daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio rekordininkė. 2012-aisiais Europos olimpinių komitetų asociacija ją pripažino geriausia jaunąja Senojo žemyno sportininke, trejus metus iš eilės ji išrinkta geriausia Lietuvos sportininke, apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi. Tačiau paauglystėje tapti olimpine čempione – ne vien tik laimė, bet ir milžiniška atsakomybė. Vėliau patyrusi ne tik pergalių, bet ir skaudžių pralaimėjimų, Rūta prisipažino, jog pirmosios didžiulės šlovės kaina buvo liūdesys ir nerimas, galiausiai virtęs didele depresija. Patirtus išgyvenimus ji atskleidė dokumentiniame filme „Rūta“, šią vasarą keliavusiame per Lietuvos kino ekranus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir plaukikė Rūta Meilutytė / TV3 nuotr.

Pernai Europos trumpojo baseino čempionate Rūta Meilutytė tapo čempione 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine distancijose. Dabar ji treniruojasi JAV, ir pergalės tęsiasi: šį gruodį vykusiame plaukimo čempionate Kinijoje, plaukdama 50 metrų krūtine, Rūta iškovojo sidabro medalį. 

Plaukikė Rūta Meilutytė (43 nuotr.)
+37