Rūta Meilutytė nesiruošia Paryžiaus olimpiadai: atsisakė stipendijos

Rūta Meilutytė Londono olimpinėse žaidynėse / R.Dačkaus LTOK nuotr.
Rūta Meilutytė Londono olimpinėse žaidynėse / R.Dačkaus LTOK nuotr.
LTOK
Šaltinis: Žmonės
2022-02-15 11:42
AA

Olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė Lietuvos plaukimo federacijos teikimu prieš savaitę buvo įtraukta į olimpinių kandidatų sąrašą. Jai skirta 450 eurų olimpinė stipendija. Vis dėlto, pati sportininkė Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) pranešė, kad kol kas Paryžiaus olimpinėms žaidynėms nesiruošia. 

Į LTOK olimpinių kandidatų sąrašą sporto federacijų teikimu įtraukiami realią galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse turintys sportininkai. Olimpinių kandidatų sąraše esantiems atletams pasiekus finansavimo kriterijus atitinkančius rezultatų, auga ir federacijoms skiriamos lėšos.

„Šių metų pradžioje gavome oficialų federacijos raštą, prašantį į olimpinių kandidatų sąrašą įtraukti R.Meilutytę, kaip realią kandidatę sėkmingai dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. LTOK Vykdomasis komitetas jos kandidatūrą patvirtino ir skyrė olimpinę stipendiją. 

Vis dėlto, iš pačios sportininkės sulaukėme informacijos, kad šiuo metu ji treniruojasi, planuoja dalyvauti varžybose, tačiau apie olimpines žaidynes negalvoja. Todėl olimpinės stipendijos sutarties pasirašyti neketina“, – sakė LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovas Einius Petkus. 

Olimpinėms žaidynėms nesiruošianti sportininkė bus išbraukta iš olimpinių kandidatų sąrašo.

Rūta Meilutytė Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje (28 nuotr.)
+22